Tipy a triky

Jak zavřít Winstona do mrazáku

22. října 2016 v 9:43 | Charlie
Lařino sídlo je součástí Tomb Raider série už od začátku, v prvním díle jsme se ale ještě nemohli podívat do kuchyně. Winstona přidali vývojáři v druhém díle stejně jako mrazák (nebo je to lednice?), a hráči rychle přišli na to, jak je zajímavé tyhle dva nové elementy kombinovat. V jednom starším rozhovoru jsem četla, že vývojáře tehdy nenapadlo, že hráči začnou zavírat butlera do mrazáku, ale stalo se a stala se z toho v podstatě jedna ze základních zábav v Tomb Raider. Kdo to nezkusil, nezažil ještě TR úplně...

A vůbec to není těžké.

1. Winston Laru pořád následuje, tak ho prostě doveďte do kuchyně k mrazáku.


2. Otevřete mrazák tlačítkem a běžte dovnitř, ideálně co nejdál od dveří.

3. Počkejte, až se Winston přišourá dovnitř. Obvykle se zastaví tak blok od Lary. Pokud ho chcete dostat ještě dál, udělejte krok směrem k němu, on udělá šouravý krok k Laře, ukročte s Larou zase dozadu, dopředu, dozadu... obvykle to ale není nutné, stačí, když se Winston zastaví uprostřed mrazáku.


4. Oběhněte nebo přeskočte Winstona, vyběhněte z mrazáku a zavřete dveře tlačítkem. A je to.


Někdy Winston ukazuje své nadpřirozené schopnosti a prostrkává tác dveřmi mrazáku. Vůči věrnému sluhovi je to trochu krutý žertík. Naštěstí je zřejmě odolný vůči chladu, takže ho tam můžete nechat libovolně dlouho a nic se mu nestane.

Screenshoty výše jsou z TR3, stejný princip ale funguje všude - v TR2 i v TR3, stejně tak v Goldech. Když Winstona zavřete do mrazáku v TR3 a pak se na konci překážkové dráhy dostanete k pistolím a terčům, Winston se automaticky teleportuje k vám a ještě se při tom převlékne.

Jednou jsem dostala tip, že v TR3 je možné Winstona zamknout i ve skříni v Lařině ložnici, to jsem ale zatím nezkoušela.


Co jsem ale zkusila - a mohu doporučit - na konci TR2 v levelu Home Sweet Home zamknout do mrazáku mafiánského bosse. Funguje to na stejném principu jako zavírání Winstona. Jen si musíte dávat trochu víc pozor, protože tenhle vás může zranit. Když ho ale zavřete v mrazáku, můžete si užít noční sídlo v celé jeho nádheře:-)

Jak skočit v Rise of the Tomb Raider šipku?

29. září 2016 v 21:25 | Charlie
Šipka k Tomb Raider už prostě patří, takže je milé, že se v Rise of the Tomb Raider Lara tuhle schopnost taky naučila. Na rozdíl od předchozích dílů ale nelze skákat šipku jen tak odkudkoli, jsou k tomu speciálně určená místa.

Skákání šipek je hlavní náplní výzvy High Diving v Geothermal Valley. V údolí jsou celkem čtyři plošinky, z kterých se dá skákat. Jsou v různých výškových úrovních údolí, ale samozřejmě jsou vždycky nad vodou. Kdosi je kdysi natřel červenou barvou, která se sice už trochu olupuje, ale pořád je dostatečně zviditelňuje.

Tohle je zrovna nejvýše umístěná plošinka. Pěkný výhled, že?

Když jsem se snažila tenhle úkol plnit, hra mě při přiblížení se k plošince hned upozornila, jak to vlastně mám udělat, jenže jsem nějak nedávala pozor a musela jsem to potom zjišťovat metodou pokus-omyl-internet. A co tedy musíte udělat, aby Lara skočila správně?

  1. Musíte být na plošince, ne mimo ni. Ideálně skoro na okraji.
  2. Zastavte se, z běhu to z nějakého důvodu nefunguje (alespoň mně ne).
  3. Skočte dopředu - tedy mezerník a W - a zároveň, nebo zlomek sekundy na to stiskněte pravé tlačítko myši. Někdo tvrdí, že zároveň, někdo, že až po tom, co se Lara odrazí. U mně funguje zároveň, ale to je možná i proto, že se můj počítač občas rozhodne zpomalit a hra reaguje tak nějak po svém.
Jestli někdo doplní, jak skákat na XBox a v budoucnu taky na PS4, budu jen ráda, já mám zkušenost jen s PC.

Nová rubrika: Tipy a triky

28. září 2016 v 15:00 | Charlie

O co jde?

Budeme sem shromažďovat drobné tipy a triky ke hraní. Ne komplexní návody, ale takové mininávody. Rady, které nás jen tak napadnou, nebo rady, které vás budou zajímat. Najdete tu věci, které vám nejspíš budou připadat naprosto základní (třeba jak dostat Winstona do lednice), ale které mohly někomu uniknout. A jestli budete mít lepší tip, rádi se ho dozvíme...

Proč?

A proč ne?

Kde rubriku najdu?

V bočním menu v sekci Tomb Raider, hned pod rubrikou Návody.

Můžu přispět?

Samozřejmě, budeme jen rádi. Pokud znáte nějaký užitečný tip-trik, podělte se o něj s námi do komentářů. Můžete nám taky napsat na naše facebookové stránky a nebo admince - Charlie - na e-mail charlie91@seznam.cz.
 
 

Reklama