Novinky na blogu

Šťastného Halloweena přeje Lara

31. října 2017 v 18:45 | LaraHCroft

Vím, že je to americký svátek a někteří na něj mohou být alergičtí, nicméně Lara si nenechala utéct příležitost vydlabat si z dýně... poznáváte koho? :D Winston k té příležitosti svátečně vyměnil modré nádobí za oranžové, aby ladil. No a co onen kostlivec? Jo, tak to vám nepovím... ;)

Blíží se také tzv. Samhain Day, to je irský svátek mrtvých, něco jako u nás Dušičky. Doufám, že nepíšu bláboly, takhle si to aspoň pamatuju, když jsem vytvářela TR The Complicated Case, který se právě kolem Samhainu točí. Kdo hrál, ví :) Nechtěl by ten TR remake? Je plný chyb a to mě mrzí.

Tak si užijte Halloween, nebo prostě jen dnešní večer ;) Temného a mafiánského Halloweena!

Náš blog slaví 10 let !

9. dubna 2017 v 19:16 | Charlie & LaraHCroftAno, je to už 10 let, co jsem založila tenhle blog (LHC), 9. dubna 2007 (někdy v podvečer). Ten čas neskutečně letí... Postupem času se nám tu vystřídalo mnoho designů, Charlie napsala mnoho zajímavých článků a hlavně, vystřídalo se nám tu hodně návštěvníků... Jak dlouho už na náš blog chodíte vy? :)

Jsme vám moc vděčné, že nás navštěvujete a pevně doufám, že budu psát častěji ;)


Nový design!

18. března 2017 v 10:58 | LaraHCroft
Opět bylo potřeba vyměnit design, taky hlavně kvůli tématu, které bylo zimní a teď se už venku začíná oteplovat. Dlouho jsem přemýšlela, jaký design by se hodil na jaro... Měla jsem v úmyslu zkusit nějaký světlý, "jarní" a nakonec to dopadlo takhle :D No snad se vám bude líbit :) Určitě oceníte širší stránku, která pobere více textu.

Téma je čistě Tomb Raider. A co dělá Lara nejčastěji? No přece zabíjí! Tak mi přišlo vhod, potřísnit blog trochou krve ;) Neberte to nijak vážně, v krvi se nijak nevyžívám, naopak. Ke zvolenému písmu mě inspirovala Adamsonova rodina :)

Tak co říkáte? Je to Larovské?

Obměna designu

23. září 2016 v 13:58 | LaraHCroft


Jak léto končí, připomíná mi to Nevadu. Nevím proč, prostě to tak je. Tahle lokace je v TR3 moje oblíbená :) Snad vám to tu navodí nevadskou atmosféru :)

Kdo najde Winstona?

Poslední design, který následuje po tomto bude v Londýnském duchu, neboť je to poslední lokace, která v TR3 zbývá :) Který TR zvolit potom? Před trojkou byl TR1, tak možná TR2?

Nový design

25. ledna 2015 v 14:12 | LaraHCroft


Po roce (a měsíci) opět přichází změna designu. Tentokrát jsem se inspirovala prvím dílem Tomb Raideru z roku 1996, kdy poprvé spatřil světlo světa. Tomb Raider 1 v sobě skrývá mnoho podob, já si vybrala zrovna tu egyptskou. Snad se vám líbí :) Kdybyste měli nějaké připomínky třeba na nečitelnost kvůli barvě písma nebo něco podobného, tak napiště sem ;)

Zaktualizovány další TR s outfity!

4. května 2012 v 11:25 | LaraHCroft
Zdravím :-)
Tak se mi konečně podařilo předělat články s outfity pro díly Tomb Raider Angel of Darkness a Tomb Raider Legend. Tedy, řeknu vám, TR Legend byl vražedný... má nejvíce outfitů ze všech TR a už mi pěkně lezly krkem :D

Mrkněte se, jestli vám to takhle vyhovuje :-) U TR Legend je samozřejmě u každého outfitu popsáno, jak ho získáte (třeba za timetrial v Bolívii a tak...)


Předělána sekce: Lařin šatník

15. dubna 2012 v 20:39 | LaraHCroft
Zdravím vás příznivci našeho blogu :-) Chci vám oznámit, že jsem předělala články z Lařina šatníku, jelikož byly v hrozném stavu... Co si budeme povídat. Tentokrát jsem přehledy outfitů zvolila trochu netradičním způsobem. Můžete se podívat, jak jsem to tentokrát dělala :-)


Ukázka toho, jak to teď u jednotlivých outfitů vypadá. Tento je konkrétně z Tomb Raider III: Nevada

Nad obrázky jsou lehké popisky daného outfitu + lokace, ve kterých se vyskytuje ve hře. Zatím jsem takhle zaktualizovala Tomb Raider II, Tomb Raider III, Tomb Raider IV a Tomb Raider V. Tomb Raider I byl v dobrém stavu, předěláván nedávno.

Snad vám to takhle bude vyhovovat. V týdnu budu pokračovat v dalších dílech, tedy: Tomb Raider VI, Tomb Raider VII, Tomb Raider Anniversary a Tomb Raider Underworld.

Vše si můžete prohlédnout zde: http://larahcroft.blog.cz/0809/satnik-lary-croftove

Přírůstky v galerii

29. prosince 2010 v 13:23 | Charlie
Lara Croft

Tak jsem zase trochu doplňovala galerii; přírůstky najdete hlavně u TR6 - přidala jsem oddělení Kurtise Trenta - a u TR7, kde přibyly artworky ke Ghaně, Kazachstánu, nepoužité artworky a rendery Amandy Evert. Všechno najdete v odpovídajích galeriích...

Nová anketa v menu

12. prosince 2010 v 9:54 | Charlie
Tomb Raider 9
Změnila jsem anktetu v menu; je celkem jasné, že se ani nemůže týkat ničeho jiného než teď tolik diskutované hry Tomb Raider (9). Jsem zvědavá na Vaše názory...

Přidány fotografie Lara Croft Way

25. srpna 2010 v 15:06 | Charlie
Přidala jsem pár fotografií Lařiny ulice - Lara Croft Way, která byla v Derby otevřena minulý měsíc.
A ne, netuším, kdo je ta ženská...
:)
Lara Croft Way

70 000

7. srpna 2010 v 23:29 | Charlie & LaraHCroft
Naše počítadlo dnes přesáhlo numero 70 000 návštěv. A jen díky vám všem:)
Jsme rády, že se k nám vracíte.

Děkujeme vám
Vaše Charlie & LaraHCroft
Lara Croft

Přírůstky v galerii Tomb Raider: Legend

4. srpna 2010 v 11:52 | Charlie
Lara Croft

Malá renovace...

5. června 2010 v 15:10 | Charlie
Jen abyste věděli, že tu pořád jsem... Trochu jsem si pohrála s článkem/rozcestníkem, který už teď rozcestníkem není... k Tomb Raider 2 Gold: The Golden Mask.
Lara jede!

Zrenovována galerie Tomb Raider Legend

23. května 2010 v 16:49 | Charlie
Trochu jsem si pohrála s galerií Tomb Raider Legend. Je teď sice víc vidět, že je tam co doplňovat, ale... co myslíte? Ostatně, podívejte se sami...
Tomb Raider Legend

Přidány artworky k Tomb Raider Legend

30. dubna 2010 v 17:13 | Charlie
Lara Croft
Pustila jsem se trošku do doplňování galerií a začala jsem tím, že jsem do sekce Tomb Raider Legend přidala 24 artworků. Některé byly použity ve hře, některé ne; některé jste možná viděli - a tu druhou možnost znáte. Takže nasměrujte své kroky tímto směrem a prohlédněte si kresby týkající se japonské lokace...

Charlie


Další změna v menu - anketa

31. srpna 2009 v 19:53 | Charlie


Blog.cz asi vyslyšel modlitby LaryHCroft, protože do výběru položek v menu zařadil i anketu - a tak připutovala i k nám.

Rozhodla jsem se, že aby jedna neomrzela, budu je po měsíci střídat - takže anketou na září 2009 bude otázka:

Který díl hry Tomb Raider máte nejraději?

Malé úpravy

28. srpna 2009 v 20:51 | Charlie
Slyšte, slyšte - tedy, dlouhý proslov to nebude, nebojte. Chci vás jen upozornit na jisté změny ve dvou článcích:

Změny v Menu

27. srpna 2009 v 17:44 | Charlie
Určitě jste si toho všimli. Nějak jsem dostala chuť to celé trochu předělat - ale jen kapku - a tak jsem si trochu pohrála v menu.

 • nám adminkám jsem v něm dala větší prostor (teď máme každá svou kolonku)
 • zmizela kolonka Oznámení - Pravidla blogu a Černá listina se přestěhovaly do kolonky Tento blog (která je také "nová", protože dříve se jmenovala O nás). Také tam přibyla rubrika Pro vás...
 • co se týče kolonky Lara Croft, tu jsem změnila víceméně celou - původní jeden rozcestník jsem roztrhala na více částí. Nevím, nezdá se mi to úplně dokonalé...
 • přidala jsem pár nových rubrik do kolonky Tomb Raider - a to Knihy a Vývojáři a vydavatelé. V prvním - jak je asi jasné - budu psát o knížkách, které vyšly k TR (a je jich docela dost:) a v druhém bych se ráda trochu zaměřila také na popis těch, bez kterých bychom Laru neměli (takže si naši úctu plně zaslouží!). Zatím jsou prázdné, ale časem...
To je zatím vše. Radši tomu dám teď na chvíli pokoj, nebo se mi zase podaří nějaká šílenost (jako když jsem si před pár dny smazala půlku menu...)

Vaše Charlie

Nový design...

6. července 2009 v 22:07 | Charlie a LaraHCroft
Určitě už vás to praštilo přímo do očí. Jak jsem slibovala, nový design je tu - tentokrát s Larou čistě z Tomb Raider Underworld (mimochodem, velice brzy nás taky čeká doplňování právě téhle sekce). Vypadá jednoduše, ale LaraHCroft na něm pracovala celý den - a nevěřili byste, jaký ona je pedant a perfekcionista... z jejího neustálého přepracovávání detailů by se jednomu rozskočila hlava.
Mě vážně okouzlil...

A co na něj říkáte vy?

Co se chystá, co se děje...

4. července 2009 v 17:21 | Charlie
...na tomhle blogu?
Vážení návštevníci, přátelé - sešli jsme se tu dnes, abychom probrali několi bodů k tomuto tématu. Doufám, že jste si nalili dost kávy a přinesli dost jídla, až vám z dlouhých chvil nad tímto seznamem vyhládne; je pro vás ale životně nezbytné, patříte-li k příznivcům našich stránek, abyste se alespoň pokusili neusnout...
______________________________________________________________________________

Takže za prvé: Co se týče doplňování rubrik...
 • víceméně dokončeny jsou TR1, TR1 Gold, TR2, TR3, TR4, TR5.
 • u TR6 i TR7 chybí jen jeden článek, a to Naše výsledky a hodnocení.
 • musím ještě dodělat rubriky TR2 Gold a TR3 Gold...
 • A jak už jste si asi všimli, pustila jsem se do Anniversary. Teď ale přijde změna - tuhle rubriku totiž přenechám LařeHCroft (a popřeju jí hodně štěstí), zatímco já sama se pomalu vrhnu na Tomb Raider Underworld. Na téhle rubrice bude práce jak na kostele...
_____________________________________________________________________________

Za druhé: Co se týče povídek...
 • ...respektive jedné povídky, a to mého Královnina klenotu - nebojte se, dokončím ji. Jenže teď je můj mozek příliš zaměstnaný psaním jiných věcí, než aby měl ještě místo pro Lařino dobrodružství.
______________________________________________________________________________

Za třetí: Komiksy
 • Teď je řeč o Medusině masce, kterou jsem pro vás začala překládat. Už jsme se prokousali prvními třemi částmi a zbývá nám už jen čtvrtá... Jenže abych byla upřímná, mně se do ní už moc nechce. A to z jednoho důvodu, který mi tu občas ztrpčuje život: z nedostatku vašeho zájmu o danou věc... Pokusím se to ještě dokončit, ale další komiksy už překládat nebudu.
______________________________________________________________________________

Za čtvrté: Tomb Raider: The Complicated Case
 • Mnozí z vás už vědí, že LaraHCroft pracuje na novém projektu. Vlastně se tu už první informace objevily, i když přesněji řečeno spíš jen prosvištěly kolem. Na téhle hře, jejíž název jsme už tisíckrát změnily, s LHC pracuji i já - a musím říct, že se máte na co těšit. Abyste i vy už ochutnali první kousky, chtěla jsem přemluvit LHC, aby pustila demo - jeden dokončený level. Nepovedlo se. Přimlouvala jsem se za vás, aby vám předvedla trailer. Zatím ne. Tak jsem ji nakonec přesvědčila, aby vám zde uveřejnila alespoň nějaké screenshoty - a to z levelu v Kambodži... LHC si dává na tomhle díle velice záležet a já věřím, že její prozatím vydanou sérii vůbec nezostudí. Ba naopak, řekla bych...:)
______________________________________________________________________________

Za páté: Nový design
 • Ne, ještě tu není. Ale zřejmě bude. LaraHCroft propadla práci s XNA Lara kombinovanou s PhotoShopem a teď pracuje na novém. Sama jsem zvědavá, co nám předvede, ale určitě bude její práce precizní jako vždy...

______________________________________________________________________________

Za šesté (ano, pořád ještě mě to baví): Letní speciál
 • Říkáte si, co to znamená? Letní speciál... Už jsme tu měli jeden Adventní... a teď, když jsou prázdniny a ( pokud zrovna neprší jako teď u nás) pěkně svítí sluníčko, by to také něco chtělo. Něco speciálního. Rozhodla jsem se, že vyhlásím soutěž... Abyste pořádně provětrali mozkové buňky, bude to soutěž o největšího znalce Tomb Raider. Byla bych ráda, kdybyste mi předem řekli, co vy na to...
_____________________________________________________________________________

Budu se těšit na vaše komentáře. Doufám, že jste při mé přednášce neusnuli a že se zase vrátíte...:)

Vaše Charlie
 
 

Reklama