Novinky

TR Suite - vyšlo to!

23. června 2017 v 21:52 | LaraHCroft
Tomb Raider Suite dosáhl (a dokonce o 10 tisíc přetáhl) požadovaného rozpočtu! To znamená, že se dočkáme všeho, na co jsme se tak těšili! :)

Odměny přibývají

17. června 2017 v 13:41 | Charlie
Neustále s LHC sledujeme, jak to vypadá s projektem Tomb Raider Suite na Kickstarteru. Do konce kampaně zbývá 7 dní, zatím se vybralo přes sto tisíc liber, což je úžasné, ale stále je ještě kus cesty do splnění cíle.

Přibývají také možné odměny pro přispěvatele. Můžete si vybrat, jestli chcete Suitu digitálně, na CD nebo na vinylu. Vybrat si můžete z různě limitovaných edic. K dalším sběratelským předmětům patří třeba trička v různém provedení, kopie prvního listu suity s podpisem a plakáty ke koncertu. Pro skutečné fajnšmekry je i možnost zúčastnit se speciální recepce se skladatelem Nathanem McCree, dabérkou Shelley Blond, modelkou Natalií Cook (a možná přijde i Jill de Jong) a Meagan Marie z Crystal Dynamics.

Nejnovější možnou odměnou je Gold Ultimate Edition (CD v klasickém obalu, v plechové krabičce a vinyl), limitovaná na pouhých padesát kusů. Tu si nelze zvolit, každý přispěvatel bude zařazen do slosování o její získání.

Aktuality

2. června 2017 v 22:05 | Charlie
 • Projekt Tomb Raider Suite na Kickstarteru zatím vybral 30 % potřebných prostředků. Držíme palce!
 • Dneska jsem si přinesla domů Tomb Raider Archivy - a mám z nich hroznou radost. Pokud zvažujete jejich pořízení (což rozhodně doporučuju), dlouho nečekejte, protože předprodejní čtyřicetiprocentní sleva platí jen do 4. 6.
 • Druhý díl Archivů by měl vyjít na podzim.

Podpořte vznik alba Tomb Raider Suite na Kickstarteru

27. května 2017 v 9:39 | Charlie
Včera odstartovala kampaň, jejímž cílem je posbírat dostatek prostředků na to, aby Tomb Raider Suite mohla být nahrána orchestrem v Abbey Road studiu v Londýně. Koncert Tomb Raider Suite se konal bezmála před půl rokem, a protože rozhodně nemohli dorazit všichni fanoušci, je album skvělý způsob, jak bychom si mohli Suitu poslechnout všichni.

Ukázky ze Suity můžete najít na Soundcloudu. A kratičké ukázky si můžete poslechnout také ve videu uvádějícím kampaň.

směr Kickstarter


Tomb Raider Archives budou i v češtině

21. dubna 2017 v 16:52 | CharlieO Tomb Raider Archives jste již určitě slyšeli. Nebo ne? V kostce jde o shrnutí všech Tomb Raider komiksů od Top Cow do čtyř svazků. Ano, celou tu padesátku - plus ještě pár bonusů. Nakladatelství Comics Centrum (z jejich dílny jste si mohli před nějakým tím rokem pořídit v češtině Legendu o Medusině masce) se rozhodlo zahrnout Tomb Raider Archives do svého edičního plánu a prvního svazku se dočkáme již na konci května. Takže pokud vám Tomb Raider komiksy chybí ve sbírce, máte výbornou příležitost si je doplnit.

V předobjednávce bude komiks stát 780 Kč.

Alicia Vikander jako Lara Croft: první záběry z chystaného filmu Tomb Raider

28. března 2017 v 14:30 | Charlie
"Lara Croft je divoce nezávislá dcera ekcentrického dobrodruha, který zmizel, když jí bylo pouhých náct. Nyní je z ní jednadvacetiletá mladá žena bez skutečného zaměření nebo cíle, prohání se na kole jako doručovatelka po východním Londýně, sotva si vydělá na nájem, studuje vysokou, ale sotva se dostane do dalšího ročníku. Rozhodla se probojovat si vlastní cestu, odmítla převzít vládu nad otcovým světovým impériem. Stejně tak odmítá myšlenku, že je otec skutečně pryč. Je čas, aby se postavila faktům čelem a po sedmi letech bez otce se posunula vpřed. Ani Lara nedokáže pochopit, co přesně ji žene za vyřešením hádanky jeho záhadné smrti.

Jde přesně proti jeho poslednímu přání. Zanechá za sebou všechno, co zná, a vydává se pátrat po poslední oblasti, kterou její otec zkoumal: legendární hrobce na mytickém ostrově, který se nachází někde u pobřeží Japonska. Její mise ale nebude snadná, už jen dosažení ostrova bude extrémně zrádné. Sázky pro Laru nemohou být vyšší - ozbrojená je jen svou bystrou myslí, slepou vírou a tvrdohlavostí - a jak cestuje do neznáma, musí překonat hranice svých možností."
oficiální synopse


Protože jsou další fotografie stále ještě exkluzivní po daná média, doplním je sem až později. Zatím si je můžete prohlédnout na těchto odkazech:

Co je nového

18. února 2017 v 9:39 | Charlie
Spousta věcí. Omlouvám se za neaktivitu, poslední dobou toho mám hodně. Ale zprávy z TR světa stále sleduji, takže alespoň takový malý přehled si udělat můžeme...
 • Crystal Dynamics se pustili do nového projektu. Není to ale pokračování TR série, nýbrž skok do úplně jiného světa. Ve spolupráci s Marvelem připravují projekt Avengers.
 • Mimochodem, studio se přestěhovalo do nových prostor.
 • I na pokračování TR se ale pracuje, dělá na tom Eidos Montreal (Deus Ex).
 • Objevily se první záběry z TR filmu. Tak co říkáte, jak to Alicii Vikander jako Laře sluší?

A film se (už? konečně?) točí

24. ledna 2017 v 14:23 | Charlie
Včera padla první klapka...Natáčení začalo na Stolové hoře nad Kapským městem v Jihoafrické republice. Film by se měl objevit v kinech 16. března 2018. Vzhledem k tomu, že před pár lety se tvrdilo, že bude film v roce 2015, se nejak nemůžu rozhodnout, které příslovce použít. Už? Konečně? Nezměnilo se ale to, na co se film zaměří - podíváme se (opět) ke kořenům vývoje Lary Croft. Jsem zvědavá, jak moc se to bude lišit od hry.

Těšíte se na Alicii Vikander v roli Lary? Známe už i další členy hereckého osazenstva. Hlavního záporáka si zahraje Walton Goggins a lodního kapitána Daniel Wu.

Přejeme vám Veselé Vánoce a štědrého Ježíška

24. prosince 2016 v 9:07 | Charlie & LaraHCroft
vám přeje blog LaraHCroft!

My máme s Charlie každoroční tradici si na Štědrý den zahrát nějaký level z TR. Loni to byl tuším All Hallows? Letos ještě nevíme, prostě co nás napadne. Kdyby tak napadl sníh, vyloženě na nás zaútočil :D Venku je blátivo a po sněhu ani stopy. Je to škoda, s ním je to všechno hezčí. Stejně bychom se asi nemohly s Charlie moc vyřádit na sněhu, protože jsme doma všichni nemocní.

Máte také nějaké tradice na Vánoce, které se týkají TR?


Taky vám přejeme hodně lékárniček v TR ;)

Wanderlust

20. prosince 2016 v 9:54 | Charlie
Ráda bych vás upozornila na nový projekt, který připravil náš známý Jirka z Kroniky. Wanderlust je internetový magazín, jehož první číslo - Ve stínu ikony - vyšlo zrovna před pár dny a najdete v něm spoustu zajímavých rozhovorů s lidmi, kteří se podíleli na vzniku Tomb Raider her. Začíst se můžete zde.

Co se děje v Tomb Raider světě?

10. prosince 2016 v 9:17 | Charlie

> Lara Croft Go na PS4 a PC (Steam)

3. prosince vyšla hra Lara Croft Go na nové platformy - PlayStation 4 a PlayStation Vita a je kompatibilní i s PlayStation Pro. Zároveň k ní tvůrci přidali novou kapitolu Mirror of Spirits. Od 4. prosince je hra dostupná i na Steamu.


> Novinky o třetím Tomb Raider filmu

V Lařině světě je vždycky někdo, proti komu naše hrdinka bojuje. Podobně jako v prvních dvou filmech se jí i tentokrát postaví do cesty muž. Zatím nevíme, co přesně bude postava záporáka pro Laru znamenat, víme už ale, že hlavního záporáka ztvární Walton Goggins. Toho jste mohli vidět třeba v Tarantinových filmech Nespoutaný Django a Osm hrozných.
Objevil se také náznak příběhu - Lara bude pátrat po osudu svého otce.

Koncert Tomb Raider Suite se blíží

3. prosince 2016 v 7:21 | Charlie
Už 18. prosince se bude v Londýně konat koncert Tomb Raider Suite. Nathan McCree, skladatel soundtracku k prvním třem dílům Tomb Raider série, a také autor Suity, vyzývá fanoušky, aby sdíleli povědomí o Suitě. Pokud bude mít koncert velký úspěch, mohlo by se konat i světové turné. A Nathan by se rád zastavil i v Praze. To by bylo skvělé, co říkáte?

Ukázky si můžete poslechnout zde.

Spekulace: Mohl by se další díl jmenovat Shadow of the Tomb Raider?

10. listopadu 2016 v 21:01 | Charlie
Nedávno médii proletěla zpráva, že už se možná zná název pokračování Tomb Raider série. Došlo k tomu zřejmě náhodou: někdo vyfotil někoho, an sedí v metru s notebookem na kolenou, a na monitoru má otevřenou prezentaci zřejmě k nové hře. V rohu prezentace byl rozluštěn nápis Shadow of the Tomb Raider. Podívat se můžete třeba zde.

Tak, co myslíte?

Dnes je to přesně 20 let

25. října 2016 v 18:21 | Charlie
Dnes je to přesně 20 let, co poprvé vyšel Tomb Raider: Featuring Lara Croft. Nevyšel tenkrát pro všechny platformy a trhy najednou. Že bychom mohli slavit narozeniny víckrát?

25. října 1996 vydal Eidos Tomb Raider v UK a Evropě na Sega Saturn. Verze na Play Station a PC (DOS) se v Evropě objevila 22. listopadu. Na americký trh se dostal 14. listopadu, to vyšla verze na Sega Satrun, hráči Play Station a PC se dočkali 22. listopadu. V Japonsku vyšel první díl Tomb Raider série až v únoru 1997. PC adaptace pro Windows byla vydána v červnu 1998.

A kdy budete slavit vy?

Video vytvořil Azraelkhan ve spolupráci se Shelley Blond.

Společně s Larou jsme zažili úžasná dobrodružství. Podívali jsme se do míst, kam bychom se jen tak nedostali. Vypravili jsme se do Peru, pod Velkou čínskou zeď, do indické džungle i do džungle londýnských mrakodrapů, v Egyptě jsme nabrali do bot spoustu písku i obvazů z mumií, podívali jsme se pod Colosseum v Římě, vyřešili jsme záhadné vraždy v Paříži, navštívili jsme Atlantidu, Xibalbu i Valhallu, ztroskotali jsme na tajemném japonském ostrově a v sibiřské divočině jsme odhalili tajemství nesmrtelnosti. Lara se za ta léta hodně změnila. Změnila se její podoba i celkové pojetí hry, nikdy se ale asi nezmění to, že ji máme rádi a že ji obdivujeme.

Takže všechno nejlepší, Laro!

Oranžová je stejně nej

24. září 2016 v 18:59 | Charlie
Až budu zase hrát Rise of the Tomb Raider, tak jedině v outfitech inspirovaných klasikou, respektive v klasických skinech. Lařina červená zimní bunda v Rise sice nebyla špatná, ale oranžová, jako ta z Antarktidy, to je moje. A krásně vypadá i na tomhle artworku, jehož autorem je Andy Park.

Artwork v různých velikostech najdete zde.

Ukázky z Tomb Raider Suite

2. září 2016 v 9:51 | Charlie
Na SoundCloud si můžete poslechnout dvě ukázky z Tomb Raider Suite, a to A friend since gone a The T-Rex. Řekla bych, že takhle nějak zní nebeská hudba.

Živý koncert se bude konat 18. prosince.

První školní den

1. září 2016 v 18:44 | LaraHCroft
Tak a je to zase tady. Koho se to týká, tomu přeju hodně zdaru v novém školním roce :) Hodně jedniček a málo úkolů ;) Však i Lara musela chodit do školy. Už jste zapomněli, co všechno vystudovala?

soukromé vyučování (3-11)
Wimbledonská střední dívčí škola (11-16)
Gordonstounská internátní škola (16-18)
soukromá dívčí škola ve Švýcarsku (18-21)

Máte už penál v podobě lékárničky? Ne?! No to je chyba... Já takový nikdy neměla, asi mě to prostě nenapadlo :D

Lara Croft & The Blade of Gwynnever vyjde již v září

24. srpna 2016 v 20:39 | Charlie

Hmm... víte, v nadpisu sice je "již", protože mi to nedalo a musela jsem tam tohle magické slovíčko napsat, ale mám takový pocit, že před půl rokem jsem měla pocit, že měla tahle kniha vyjít už někdy v červenci nebo tak nějak. Asi to ale byl jen nějaký neoficiální předpoklad. Tentokrát ale oficiálně: Lara Croft and the Blade of Gwynnever vyjde 13. září.

Jedná se o samostatný příběh ze světa Lara Croft and... něco - nenavazuje na Rise atd. Dostupná bude v angličtině.

Předobjednat si ji můžete zde.

Blíží se Gamescom 2016

14. srpna 2016 v 12:16 | Charlie

Blíží se další velký herní veletrh a z oficiálních zdrojů již víme, že se na něj vydá i Lara Croft. Od 17. do 21. srpna se v Kolíně nad Rýnem v sousedním Německu koná Gamescom a Square Enix zde kromě řady jiných svých her opět předvedou také Rise of the Tomb Raider.

Návštěvníci veletrhu si budou moci vyzkoušet nový kooperativní Endurance mód. K vidění budou i záběry z Lařina sídla. V průběhu celého veletrhu se budou konat soutěže o Tomb Raider ceny a nebude chybět ani shromáždění cosplayerek a rozhovory - například s Nathanem McCree a Meagan Marie.

Všechny informace najdete na oficiálním blogu.

Tomb Raider Archives

26. července 2016 v 15:52 | Charlie

Jestli vám stejně jako mně chybí ve sbírce komiksy Tomb Raider od Top Cow, můžete zajásat. Chystá se jejich nové vydání v čtyřdílné edici Tomb Raider Archives.
 • Tomb Raider Archives Vol. 1 - díly 1 až 15
 • Tomb Raider Archives Vol. 2 - díly 16 až 24 a 26 až 34
 • Tomb Raider Archives Vol. 3 - díly 35 až 50, 1/2 a 0
 • Tomb Raider Archives Vol. 4 - Tomb Raider Journeys 1 až 12, jednodílovky
První díl vyjde 30. 11. 2016 a další tři během roku 2017.
 
 

Reklama