Novinky

Třetí díl komiksových Archivů již brzy

Úterý v 9:53 | Charlie

Na konci července bude v nakladatelství Comics Centrum dostupný třetí díl komiksových Archivů Tomb Raider, tedy souborného vydání klasických Top Cow komiksů s Larou Croft. Tenhle díl obsahuje sešity 35 - 50.

Doporučuji sledovat stránky Comics Centra, již tento týden by totiž měla začít předobjednávka, ve které tenhle krásný kousek seženete s výraznou slevou...

Tomb Raider Park Kvíz

8. července 2018 v 13:51 | LaraHCroft
LadyCroft.cz vás zve na další "tombraideristický" sraz do Prahy :) S pořádáním/s vymýšlením otázek pomáhám i já (LaraHCroft) a Kronika Tomb Raider.

Součástí programu bude i tzv. Park Kvíz, to znamená, že si s vámi sedneme do parku a zahrajeme si TR kvíz o ceny!

Sraz se bude konat 28. července v Praze. Bližší informace se upřesní.

Událost můžete sledovat na FB.


Kronika Tomb Raider rozjela nový magazín

25. května 2018 v 21:05 | LaraHCroft

Naši přátelé z webu Kronika Tomb Raider se po skončeném projektu Wanderlust rozhodli pro nový magazín, který nese název The Tomb Raider Times, který lépe vystihuje jejich původní představy o magazínu o TR. Již byla vydána dvě čísla tohoto magazínu, nulté a první číslo. Nulté proto, protože je to pouze úvod do magazínu a další vysvětlení okolo webu, kdežto první díl je již o akci z Londýna a Montréalu, kterou organizovalo studio Crystal Dynamics na konci dubna (nevím jestli přesně oni, nebo to měl na starost někdo jiný, nicméně...), za účelem odhalit další díl Tomb Raideru, konkrétně Shadow of the Tomb Raider. První číslo obsahuje detailní popis akce a vše okolo ní a to z Londýna a Montréalu.

Přečíst si je můžete tady:

#0#1

Držíme vám palce s pokračováním magazínu :)

Shadow of Tomb Raider byl oznámen!

15. března 2018 v 14:59 | LaraHCroft

Datum vydání je stanoveno na 14. září 2018.


A je to tady! Shadow of the Tomb Raider se blíží... již za pár měsíců, v září, se s Larou vydáme na nové dobrodružství. Tak co, poznali jste z teaseru, kam jej cesta povede tentokrát?

SoTR bude dostupný na Xbox One, PlayStation 4 a PC.


Další informace dostaneme 27. dubna!


Ve vzduchu se vznáší cosi podivného...

14. března 2018 v 16:36 | LaraHCroft
Navštívili jste dnes oficiální stránky Tomb Raideru? Protože ti, kteří tak učinili, viděli pouze černou obrazovku s nápisem, kde je zítřejší datum a tento obrázek. Děsivé nebo napínavé? Je to jasné, něco velkého se chystá...


Co když se chystají oznámit nový TR?!

PDT = Severoamerický pacifický letní čas

ZÍTRA VE 14 HODIN SE TO DOZVÍME...

Lara Croft má novou figurku

17. února 2018 v 12:01 | Charlie
Jestli máte v oblibě velkohlavé figurky od Funko, určitě vás potěší, že do rodiny Lařiných figurek přibyla další z řady POP!, tentokrát z Tomb Raider (2013).


Přejeme Vám krásné Vánoce

24. prosince 2017 v 14:35 | Charlie
Rok se s rokem sešel - opět je tady Štědrý den. Jestlipak čekáte pod stromečkem nějakou tombraiderovskou nadílku? Popravdě řečeno, my snad každý rok. Dárek spojený s Larou a s Tomb Raider u nás nemůže chybět. Ještě příjemnější ale je to, že máme kolem Vánoc vždycky chvilku zase si společně zahrát, jako za starých časů, kdy jsme ještě byly malé holky - a LHC hrála a Charlie naváděla a komandovala, v každé hrobce i každé uličce nás přepadala posvátná hrůza a nepřátelé byli mnohem děsivější... jo, byly to skvělé časy. Je moc přijemné si je připomenout.

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků, hodně nábojů a lékárniček a dostatek bohatých hrobek k vyloupení!

Charlie & LaraHCroft

Zpráva od vývojářů: nový Tomb Raider se blíží

7. prosince 2017 v 18:50 | Charlie
Vývojáři nám dnes v této zprávě odhalili, že na nový rok na nás chystají něco velkého. Pokračování příběhu Lary Croft se blíží. A zřejmě bychom po samotném odhalení nové hry neměli na herní zážitek dlouho čekat...

Komiks Tomb Raider Archivy v. 2 - v předprodeji se slevou

6. listopadu 2017 v 20:38 | Charlie
Tedy - on už se pár dní prodává, takže to není tak úplně předprodej. Důležitá ale je informace, že do 14. 11. si jej můžete pořídit s čtyřicetiprocentní slevou. Jestliže tedy doplňujete sbírku, není na co čekat! Já už ho mám objednaný :-)

Comics Centrum


Blíží se výročí dvojky. Co s tím uděláme?

25. října 2017 v 20:50 | Charlie

Na přelomu října a listopadu bude mít Lara další výročí. Tentokrát to bude Tomb Raider 2, který oslaví nádherných 20 let. Obě jsme se s LHC shodly na tom, že by bylo skvělé si tuhle hru s Larou zase vychutnat. Připomenout. (A přiblížit těm, kdo ji ještě třeba nehráli.)

Plánujeme se tedy v následujících několika týdnech téhle skvělé hře více věnovat. Zahrajete si dvojku s námi?

Již brzy vyjde druhý díl Archivů

12. října 2017 v 21:44 | Charlie
Není to tak dlouho, co vyšel první svazek s Lařinými komiksovými dobrodružstvími, a již brzy se dočkáme pokračování. Tomb Raider Archivy 2, které připravuje pražské nakladatelství Comics Centrum, by měly vyjít na přelomu října a listopadu. Cena bude v předprodeji opět zvýhodněná (780 Kč), takže jestliže plánujete doplnění knihovničky, doporučuji toho využít :-)

Česká verze druhého svazku Archivů bude mít jinou obálku než anglická, vydavatel se rozhodl ji změnit na přání čtenářů, kterým se ta původní nelíbila. Zvolená Lara lépe pasuje k té z prvního dílu, nemyslíte?

Vánoce jsou tady: Nicobassovo demo je venku!

1. září 2017 v 7:57 | Charlie
Demo ke stažení, systémové požadavky a instrukce najdete na tomto odkazu.

Již brzy se dočkáme demoverze Nicobassova remake Tomb Raider 2

24. srpna 2017 v 10:04 | Charlie
O Nicobassově projektu Tomb Raider: Dagger of Xian jsme už psali. A teď máme skvělou zprávu: už velmi brzy budeme moct sami tenhle kousek vyzkoušet! Nicobass včera oznámil, že demo Tomb Raider DOX vyjde již příští týden, a to 1. září.

Můžeme se těšit na přibližně hodinu herního času, který nám poskytne level The Great Wall. Pouze na PC.

Blíží se výročí vydání originálu, 1. listopadu to bude 20 let. Máme štěstí, že má Tomb Raider tak nadšeného fanouška, co říkáte? Těším se jak na Vánoce...

Kronika Tomb Raider přichází s novým konceptem pro projekt Wanderlust

26. července 2017 v 21:00 | LaraHCroft
Jistě víte o co se jedná ;) Kronika vydala v prosinci 2016 první časopis s názvem Wanderlust. Tento projekt však prošel změnou konceptu a byla mu založena samostatná webová stránka. Abyste pochopili přesně oč jde, budu citovat samotnou Kroniku.

"...Tomb Raider Wanderlust se vyvinul právě z Kroniky Tomb Raider a svým způsobem jí byl ve svých počátcích zaštiťován. Avšak cílem Wanderlustu není být klasickou fan stránkou takovou, jako je třeba Kronika. Wanderlust je esencí dobrodruhů, místem pro bádání. Proto Kronika zůstane nadále místem, kam se můžete obracet pro klasický herní servis, novinky ze světa Tomb Raider v češtině, a tak dále..."

No zní to skvěle, nemyslíte? :) Ostatně přesvěčte se sami v článku o projektu na samotné Kronice.

TR Suite - vyšlo to!

23. června 2017 v 21:52 | LaraHCroft
Tomb Raider Suite dosáhl (a dokonce o 10 tisíc přetáhl) požadovaného rozpočtu! To znamená, že se dočkáme všeho, na co jsme se tak těšili! :)

Odměny přibývají

17. června 2017 v 13:41 | Charlie
Neustále s LHC sledujeme, jak to vypadá s projektem Tomb Raider Suite na Kickstarteru. Do konce kampaně zbývá 7 dní, zatím se vybralo přes sto tisíc liber, což je úžasné, ale stále je ještě kus cesty do splnění cíle.

Přibývají také možné odměny pro přispěvatele. Můžete si vybrat, jestli chcete Suitu digitálně, na CD nebo na vinylu. Vybrat si můžete z různě limitovaných edic. K dalším sběratelským předmětům patří třeba trička v různém provedení, kopie prvního listu suity s podpisem a plakáty ke koncertu. Pro skutečné fajnšmekry je i možnost zúčastnit se speciální recepce se skladatelem Nathanem McCree, dabérkou Shelley Blond, modelkou Natalií Cook (a možná přijde i Jill de Jong) a Meagan Marie z Crystal Dynamics.

Nejnovější možnou odměnou je Gold Ultimate Edition (CD v klasickém obalu, v plechové krabičce a vinyl), limitovaná na pouhých padesát kusů. Tu si nelze zvolit, každý přispěvatel bude zařazen do slosování o její získání.

Aktuality

2. června 2017 v 22:05 | Charlie
  • Projekt Tomb Raider Suite na Kickstarteru zatím vybral 30 % potřebných prostředků. Držíme palce!
  • Dneska jsem si přinesla domů Tomb Raider Archivy - a mám z nich hroznou radost. Pokud zvažujete jejich pořízení (což rozhodně doporučuju), dlouho nečekejte, protože předprodejní čtyřicetiprocentní sleva platí jen do 4. 6.
  • Druhý díl Archivů by měl vyjít na podzim.

Podpořte vznik alba Tomb Raider Suite na Kickstarteru

27. května 2017 v 9:39 | Charlie
Včera odstartovala kampaň, jejímž cílem je posbírat dostatek prostředků na to, aby Tomb Raider Suite mohla být nahrána orchestrem v Abbey Road studiu v Londýně. Koncert Tomb Raider Suite se konal bezmála před půl rokem, a protože rozhodně nemohli dorazit všichni fanoušci, je album skvělý způsob, jak bychom si mohli Suitu poslechnout všichni.

Ukázky ze Suity můžete najít na Soundcloudu. A kratičké ukázky si můžete poslechnout také ve videu uvádějícím kampaň.

směr Kickstarter


Tomb Raider Archives budou i v češtině

21. dubna 2017 v 16:52 | CharlieO Tomb Raider Archives jste již určitě slyšeli. Nebo ne? V kostce jde o shrnutí všech Tomb Raider komiksů od Top Cow do čtyř svazků. Ano, celou tu padesátku - plus ještě pár bonusů. Nakladatelství Comics Centrum (z jejich dílny jste si mohli před nějakým tím rokem pořídit v češtině Legendu o Medusině masce) se rozhodlo zahrnout Tomb Raider Archives do svého edičního plánu a prvního svazku se dočkáme již na konci května. Takže pokud vám Tomb Raider komiksy chybí ve sbírce, máte výbornou příležitost si je doplnit.

V předobjednávce bude komiks stát 780 Kč.

Alicia Vikander jako Lara Croft: první záběry z chystaného filmu Tomb Raider

28. března 2017 v 14:30 | Charlie
"Lara Croft je divoce nezávislá dcera ekcentrického dobrodruha, který zmizel, když jí bylo pouhých náct. Nyní je z ní jednadvacetiletá mladá žena bez skutečného zaměření nebo cíle, prohání se na kole jako doručovatelka po východním Londýně, sotva si vydělá na nájem, studuje vysokou, ale sotva se dostane do dalšího ročníku. Rozhodla se probojovat si vlastní cestu, odmítla převzít vládu nad otcovým světovým impériem. Stejně tak odmítá myšlenku, že je otec skutečně pryč. Je čas, aby se postavila faktům čelem a po sedmi letech bez otce se posunula vpřed. Ani Lara nedokáže pochopit, co přesně ji žene za vyřešením hádanky jeho záhadné smrti.

Jde přesně proti jeho poslednímu přání. Zanechá za sebou všechno, co zná, a vydává se pátrat po poslední oblasti, kterou její otec zkoumal: legendární hrobce na mytickém ostrově, který se nachází někde u pobřeží Japonska. Její mise ale nebude snadná, už jen dosažení ostrova bude extrémně zrádné. Sázky pro Laru nemohou být vyšší - ozbrojená je jen svou bystrou myslí, slepou vírou a tvrdohlavostí - a jak cestuje do neznáma, musí překonat hranice svých možností."
oficiální synopse


Protože jsou další fotografie stále ještě exkluzivní po daná média, doplním je sem až později. Zatím si je můžete prohlédnout na těchto odkazech:

 
 

Reklama