Novinky

Nové fotografie z filmu

9. ledna 2018 v 18:21 | Charlie
Nezapomeňte, film bude mít premiéru už 15. března!

Jo... a omlouvám se za neaktivitu, ale mám toho moc. Práce, škola, diplomka a spousta dalších věcí.Přejeme Vám krásné Vánoce

24. prosince 2017 v 14:35 | Charlie
Rok se s rokem sešel - opět je tady Štědrý den. Jestlipak čekáte pod stromečkem nějakou tombraiderovskou nadílku? Popravdě řečeno, my snad každý rok. Dárek spojený s Larou a s Tomb Raider u nás nemůže chybět. Ještě příjemnější ale je to, že máme kolem Vánoc vždycky chvilku zase si společně zahrát, jako za starých časů, kdy jsme ještě byly malé holky - a LHC hrála a Charlie naváděla a komandovala, v každé hrobce i každé uličce nás přepadala posvátná hrůza a nepřátelé byli mnohem děsivější... jo, byly to skvělé časy. Je moc přijemné si je připomenout.

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků, hodně nábojů a lékárniček a dostatek bohatých hrobek k vyloupení!

Charlie & LaraHCroft

Zpráva od vývojářů: nový Tomb Raider se blíží

7. prosince 2017 v 18:50 | Charlie
Vývojáři nám dnes v této zprávě odhalili, že na nový rok na nás chystají něco velkého. Pokračování příběhu Lary Croft se blíží. A zřejmě bychom po samotném odhalení nové hry neměli na herní zážitek dlouho čekat...

Komiks Tomb Raider Archivy v. 2 - v předprodeji se slevou

6. listopadu 2017 v 20:38 | Charlie
Tedy - on už se pár dní prodává, takže to není tak úplně předprodej. Důležitá ale je informace, že do 14. 11. si jej můžete pořídit s čtyřicetiprocentní slevou. Jestliže tedy doplňujete sbírku, není na co čekat! Já už ho mám objednaný :-)

Comics Centrum


Blíží se výročí dvojky. Co s tím uděláme?

25. října 2017 v 20:50 | Charlie

Na přelomu října a listopadu bude mít Lara další výročí. Tentokrát to bude Tomb Raider 2, který oslaví nádherných 20 let. Obě jsme se s LHC shodly na tom, že by bylo skvělé si tuhle hru s Larou zase vychutnat. Připomenout. (A přiblížit těm, kdo ji ještě třeba nehráli.)

Plánujeme se tedy v následujících několika týdnech téhle skvělé hře více věnovat. Zahrajete si dvojku s námi?

Již brzy vyjde druhý díl Archivů

12. října 2017 v 21:44 | Charlie
Není to tak dlouho, co vyšel první svazek s Lařinými komiksovými dobrodružstvími, a již brzy se dočkáme pokračování. Tomb Raider Archivy 2, které připravuje pražské nakladatelství Comics Centrum, by měly vyjít na přelomu října a listopadu. Cena bude v předprodeji opět zvýhodněná (780 Kč), takže jestliže plánujete doplnění knihovničky, doporučuji toho využít :-)

Česká verze druhého svazku Archivů bude mít jinou obálku než anglická, vydavatel se rozhodl ji změnit na přání čtenářů, kterým se ta původní nelíbila. Zvolená Lara lépe pasuje k té z prvního dílu, nemyslíte?

Teaser a první plakát k filmu

18. září 2017 v 19:26 | Charlie

Teaser najdete zde. Trailer vyjde již zítra!

Další fotografie z chystaného filmu

15. září 2017 v 8:05 | Charlie
Alicia Vikander jako střelkyně exkluzivně pro Empire Magazine. Tak co říkáte, těšíte se na film? Někde jsem navíc před pár dny zahlédla informaci (nepotvrzenou), že trailer už by se mohl objevit v rámci týdnů...

Vánoce jsou tady: Nicobassovo demo je venku!

1. září 2017 v 7:57 | Charlie
Demo ke stažení, systémové požadavky a instrukce najdete na tomto odkazu.

Již brzy se dočkáme demoverze Nicobassova remake Tomb Raider 2

24. srpna 2017 v 10:04 | Charlie
O Nicobassově projektu Tomb Raider: Dagger of Xian jsme už psali. A teď máme skvělou zprávu: už velmi brzy budeme moct sami tenhle kousek vyzkoušet! Nicobass včera oznámil, že demo Tomb Raider DOX vyjde již příští týden, a to 1. září.

Můžeme se těšit na přibližně hodinu herního času, který nám poskytne level The Great Wall. Pouze na PC.

Blíží se výročí vydání originálu, 1. listopadu to bude 20 let. Máme štěstí, že má Tomb Raider tak nadšeného fanouška, co říkáte? Těším se jak na Vánoce...

Kronika Tomb Raider přichází s novým konceptem pro projekt Wanderlust

26. července 2017 v 21:00 | LaraHCroft
Jistě víte o co se jedná ;) Kronika vydala v prosinci 2016 první časopis s názvem Wanderlust. Tento projekt však prošel změnou konceptu a byla mu založena samostatná webová stránka. Abyste pochopili přesně oč jde, budu citovat samotnou Kroniku.

"...Tomb Raider Wanderlust se vyvinul právě z Kroniky Tomb Raider a svým způsobem jí byl ve svých počátcích zaštiťován. Avšak cílem Wanderlustu není být klasickou fan stránkou takovou, jako je třeba Kronika. Wanderlust je esencí dobrodruhů, místem pro bádání. Proto Kronika zůstane nadále místem, kam se můžete obracet pro klasický herní servis, novinky ze světa Tomb Raider v češtině, a tak dále..."

No zní to skvěle, nemyslíte? :) Ostatně přesvěčte se sami v článku o projektu na samotné Kronice.

TR Suite - vyšlo to!

23. června 2017 v 21:52 | LaraHCroft
Tomb Raider Suite dosáhl (a dokonce o 10 tisíc přetáhl) požadovaného rozpočtu! To znamená, že se dočkáme všeho, na co jsme se tak těšili! :)

Odměny přibývají

17. června 2017 v 13:41 | Charlie
Neustále s LHC sledujeme, jak to vypadá s projektem Tomb Raider Suite na Kickstarteru. Do konce kampaně zbývá 7 dní, zatím se vybralo přes sto tisíc liber, což je úžasné, ale stále je ještě kus cesty do splnění cíle.

Přibývají také možné odměny pro přispěvatele. Můžete si vybrat, jestli chcete Suitu digitálně, na CD nebo na vinylu. Vybrat si můžete z různě limitovaných edic. K dalším sběratelským předmětům patří třeba trička v různém provedení, kopie prvního listu suity s podpisem a plakáty ke koncertu. Pro skutečné fajnšmekry je i možnost zúčastnit se speciální recepce se skladatelem Nathanem McCree, dabérkou Shelley Blond, modelkou Natalií Cook (a možná přijde i Jill de Jong) a Meagan Marie z Crystal Dynamics.

Nejnovější možnou odměnou je Gold Ultimate Edition (CD v klasickém obalu, v plechové krabičce a vinyl), limitovaná na pouhých padesát kusů. Tu si nelze zvolit, každý přispěvatel bude zařazen do slosování o její získání.

Aktuality

2. června 2017 v 22:05 | Charlie
  • Projekt Tomb Raider Suite na Kickstarteru zatím vybral 30 % potřebných prostředků. Držíme palce!
  • Dneska jsem si přinesla domů Tomb Raider Archivy - a mám z nich hroznou radost. Pokud zvažujete jejich pořízení (což rozhodně doporučuju), dlouho nečekejte, protože předprodejní čtyřicetiprocentní sleva platí jen do 4. 6.
  • Druhý díl Archivů by měl vyjít na podzim.

Podpořte vznik alba Tomb Raider Suite na Kickstarteru

27. května 2017 v 9:39 | Charlie
Včera odstartovala kampaň, jejímž cílem je posbírat dostatek prostředků na to, aby Tomb Raider Suite mohla být nahrána orchestrem v Abbey Road studiu v Londýně. Koncert Tomb Raider Suite se konal bezmála před půl rokem, a protože rozhodně nemohli dorazit všichni fanoušci, je album skvělý způsob, jak bychom si mohli Suitu poslechnout všichni.

Ukázky ze Suity můžete najít na Soundcloudu. A kratičké ukázky si můžete poslechnout také ve videu uvádějícím kampaň.

směr Kickstarter


Tomb Raider Archives budou i v češtině

21. dubna 2017 v 16:52 | CharlieO Tomb Raider Archives jste již určitě slyšeli. Nebo ne? V kostce jde o shrnutí všech Tomb Raider komiksů od Top Cow do čtyř svazků. Ano, celou tu padesátku - plus ještě pár bonusů. Nakladatelství Comics Centrum (z jejich dílny jste si mohli před nějakým tím rokem pořídit v češtině Legendu o Medusině masce) se rozhodlo zahrnout Tomb Raider Archives do svého edičního plánu a prvního svazku se dočkáme již na konci května. Takže pokud vám Tomb Raider komiksy chybí ve sbírce, máte výbornou příležitost si je doplnit.

V předobjednávce bude komiks stát 780 Kč.

Alicia Vikander jako Lara Croft: první záběry z chystaného filmu Tomb Raider

28. března 2017 v 14:30 | Charlie
"Lara Croft je divoce nezávislá dcera ekcentrického dobrodruha, který zmizel, když jí bylo pouhých náct. Nyní je z ní jednadvacetiletá mladá žena bez skutečného zaměření nebo cíle, prohání se na kole jako doručovatelka po východním Londýně, sotva si vydělá na nájem, studuje vysokou, ale sotva se dostane do dalšího ročníku. Rozhodla se probojovat si vlastní cestu, odmítla převzít vládu nad otcovým světovým impériem. Stejně tak odmítá myšlenku, že je otec skutečně pryč. Je čas, aby se postavila faktům čelem a po sedmi letech bez otce se posunula vpřed. Ani Lara nedokáže pochopit, co přesně ji žene za vyřešením hádanky jeho záhadné smrti.

Jde přesně proti jeho poslednímu přání. Zanechá za sebou všechno, co zná, a vydává se pátrat po poslední oblasti, kterou její otec zkoumal: legendární hrobce na mytickém ostrově, který se nachází někde u pobřeží Japonska. Její mise ale nebude snadná, už jen dosažení ostrova bude extrémně zrádné. Sázky pro Laru nemohou být vyšší - ozbrojená je jen svou bystrou myslí, slepou vírou a tvrdohlavostí - a jak cestuje do neznáma, musí překonat hranice svých možností."
oficiální synopse


Protože jsou další fotografie stále ještě exkluzivní po daná média, doplním je sem až později. Zatím si je můžete prohlédnout na těchto odkazech:

Co je nového

18. února 2017 v 9:39 | Charlie
Spousta věcí. Omlouvám se za neaktivitu, poslední dobou toho mám hodně. Ale zprávy z TR světa stále sleduji, takže alespoň takový malý přehled si udělat můžeme...
  • Crystal Dynamics se pustili do nového projektu. Není to ale pokračování TR série, nýbrž skok do úplně jiného světa. Ve spolupráci s Marvelem připravují projekt Avengers.
  • Mimochodem, studio se přestěhovalo do nových prostor.
  • I na pokračování TR se ale pracuje, dělá na tom Eidos Montreal (Deus Ex).
  • Objevily se první záběry z TR filmu. Tak co říkáte, jak to Alicii Vikander jako Laře sluší?

A film se (už? konečně?) točí

24. ledna 2017 v 14:23 | Charlie
Včera padla první klapka...Natáčení začalo na Stolové hoře nad Kapským městem v Jihoafrické republice. Film by se měl objevit v kinech 16. března 2018. Vzhledem k tomu, že před pár lety se tvrdilo, že bude film v roce 2015, se nejak nemůžu rozhodnout, které příslovce použít. Už? Konečně? Nezměnilo se ale to, na co se film zaměří - podíváme se (opět) ke kořenům vývoje Lary Croft. Jsem zvědavá, jak moc se to bude lišit od hry.

Těšíte se na Alicii Vikander v roli Lary? Známe už i další členy hereckého osazenstva. Hlavního záporáka si zahraje Walton Goggins a lodního kapitána Daniel Wu.

Přejeme vám Veselé Vánoce a štědrého Ježíška

24. prosince 2016 v 9:07 | Charlie & LaraHCroft
vám přeje blog LaraHCroft!

My máme s Charlie každoroční tradici si na Štědrý den zahrát nějaký level z TR. Loni to byl tuším All Hallows? Letos ještě nevíme, prostě co nás napadne. Kdyby tak napadl sníh, vyloženě na nás zaútočil :D Venku je blátivo a po sněhu ani stopy. Je to škoda, s ním je to všechno hezčí. Stejně bychom se asi nemohly s Charlie moc vyřádit na sněhu, protože jsme doma všichni nemocní.

Máte také nějaké tradice na Vánoce, které se týkají TR?


Taky vám přejeme hodně lékárniček v TR ;)

 
 

Reklama