Fan Art Nápady a vychytávky

Lara z křížků

15. října 2017 v 17:18 | Charlie
Už jistě víte, že ráda vyšívám, ale na Laru jako takovou jsem si zatím netroufla. Ale možné to je, jak dokazuje třeba právě Bubblegum Stitches touto nádhernou výšivkou klasické Lary...Výšivka je jednou z cen, které mohou vyhrát ti, co přispějí do sbírky Extra Life, v které hráči z celého světa přispívají na síť dětských nemocnic. Tomb Raider tým si dal tentokrát za cíl vybrat 3000 dolarů.

Projekt Scion - vyšívaná bunda

28. července 2017 v 19:42 | Charlie
Který artefakt z Tomb Raider série máte nejraději?

Já asi Scion. Už jsem ho ušila z plsti a právě před chvilkou jsem dokončila výšivku Scionu na džínové bundě. Vlastně mám slabost pro více artefaktů - kameny z TR3, dýku Xian, Horův ankh, Iris... je těžké vybrat si jeden. A možná Scion nebude poslední artefakt, co jsem vyšila... Uvidíme :-)


Nebudu sem psát podrobný návod, jak na to. Stačí něco, na co se dá vyšívat, jehla a barevné bavlnky, něco, čím nakreslit vzor - a spousta času a trpělivosti. Bohužel se mi výšivka při práci trochu zkroutila, takže to není dokonalé, ale i tak mám z výsledku radost :-)


Více fotek najdete pod perexem.

Tričko se znakem Fiamma Nera

11. června 2017 v 15:17 | Charlie
Učaroval vám Marco Bartoli a jeho vize? Cítíte obdiv k síle mocné dýky Xian? Proudí vám žilami dračí krev? Přidejte se k nám. Přidejte se ke kultu Fiamma Nera.

Poslední dobou mě posedlo vyšívání. Nevěřili byste, jak si u toho člověk může příjemně odpočinout. A když už má člověk v ruce jehlu a nit, proč nezkusit nějaký motiv z Tomb Raider?

Sním o tom, že si vyšiju velký Scion na záda džínové bundy, ale než se dopracuju k takovému náročnému projektu, rozhodla jsem se zatím vyzkoušet raději nejdřív nějakou drobnost. Tak jsem hledala nějaký pěkný, jednodušší motiv z Tomb Raider her, a má volba padla na znak kultu Fiamma Nera, a rozhodla jsem se vytvořit si mafiánské tričko. Teda kultistické.


Znak Fiamma Nera není tak těžké přenést na látku. Nejprve jsem kreslila tužkou, aby se daly nepodělky případně vyprat (třeba zrovna ten větší kruh, který je vidět na obrázku dole - nejdřív jsem zkusila větší velikost, pak jsem se ale rozhodla pro menší a výš). Pomohla jsem kalíškem od svíčky, aby vznikl pěkný kruh, zbytek jsem dokreslila od oka. Pak jsem to obtáhla propiskou, aby byl vzor dobře vidět.


Bílé tričko jsem vybrala i z praktického důvodu - vzor je dobře vidět, u tmavší látky člověk spíš tápe, kam zapíchnout jehlu. Jedno velké varování, pokud se rozhodnete to taky vyzkoušet - úplet je kroutivá mrcha. A chce to tenkou jehlu a slabší vyšívací přízi (vlákna vyšívací příze jsem rozdělila napůl).


Znak jsem vyšila plně, dobře by ale jistě vypadaly i jen obtažené obrysy (to by bylo rychlejší - a trochu jednodušší).


A už si jen znovu zahrát Tomb Raider 2...

Lara Croft Workout

16. března 2017 v 9:00 | Charlie & LaraHCroft
Proč si nezacvičit? :)


LHC: Já sama cvičím jógu a tu bych doporučila víc, ale i tohle je lepší než nic :)


Bunda s vyšitým Scionem (TholiaArt)

29. srpna 2016 v 19:58 | Charlie
V poslední době jsem toho s jehlou a barevnou přízí spáchala celkem dost, vyšila jsem si například košili a bundu, ale netroufla jsem si na žádný Tomb Raider motiv. Tholia ano, a myslím, že se jí Scion na zádech bundy povedl náramně. Doufám, že se skutečně pustí i do dalších podobných projektů, jak píše v tomto příspěvku na facebooku, kde najdete i další fotografie.

How to Make the Scion

27. června 2016 v 17:46 | Charlie
The Scion is the first artifact in the Tomb Raider series that Lara ever sought. It had been divided into three parts that she was looking for in Peru, Greece and Egypt, and she wasn't home and dry even once she found them. Natla, the queen of Atlantis, wanted to use the artifact to her own purposes, and Lara couldn't just let that happen… If you don't know this, play Tomb Raider 1 (or Anniversary) and see for yourself.

A short time ago, I had a moment of enlightenment - I got an idea for a great gift for my sister, LaraHCroft. To make the Scion. Originally, I planned to make a pillow from various cotton fabrics, but then I somewhat reduced my plan because hemming tiny unraveling pieces would drive me crazy. So how could the lords of Atlantis possibly make the Scion? Did they need some sort of a special forge? Or did they create this powerful artifact just using their divine powers? And what metal did they use? It certainly wasn't any alloy from this world. I had none of that at my disposal. I didn't want to make it from paper, because I don't have good, thick paper like that. I also dismissed Fimo. I decided to use colored felt from sheep's wool - it's pleasant to the touch and most importantly, it's easy to work with.

Jak vyrobit Scion

28. května 2016 v 12:26 | Charlie
Scion je první artefakt, o který Lara v Tomb Raider sérii usilovala. Byl rozdělen na části, které hledala v Peru, Řecku a Egyptě, a ani když je našla, neměla vyhráno. Artefakt chtěla ke svým záměrům využít Natla, královna Atlantidy, a to Lara nemohla nechat jen tak... Pokud to neznáte, zahrajte si Tomb Raider 1 (případně Anniversary), a uvidíte sami.

Nedávno jsem zažila záblesk osvícení - přepadl mě nápad na skvělý dárek pro mou sestru, LaruHCroft. Vyrobit Scion. Původně jsem měla v plánu vyrobit rovnou polštář z bavlněných látek, ale pak jsem svůj plán poněkud zmenšila, protože obšívat drobné párající se kousky, to bych se zbláznila. Jak asi mohli páni Atlantidy Scion vyrobit? Potřebovali na to nějakou speciální kovárnu? Nebo tenhle silný artefakt stvořili jen za pomoci svých božských schopností? A jaký kov asi použili? Jistě ne jen tak ledajakou slitinu z tohoto světa. Já neměla k dispozici ani jedno. Nechtělo se mi dělat ho z papíru, protože tak dobrý tlustý papír nemám. Fimo taky nebyla moje volba. Rozhodla jsem se pro barevný filc (plsť) z ovčí vlny - je příjemný na dotek a hlavně se s ním dobře pracuje.

Papercraft Lara Croft a doppelganger z Tomb Raider 1

3. listopadu 2015 v 10:18 | Charlie
Další nádherný papercraft od Ninjatoes. Najdete ho ke stažení zde. Škoda, že teď nemám barevnou tiskárnu:-)

Klasický batůžek (Evy-Croft)

13. září 2015 v 21:13 | Charlie
Evy-Croft si chystá součásti cosplaye a na DeviantArtu předvedla vlastnoručně vytvořený batůžek. Pravděpodobně nebude tak dokonale bezedný jako originál, málokomu se podaří nainstalovat si do batohu černou díru s vyústěním v nekonečném skladišti, ale přiložené fotografii originálu odpovídá velmi dobře, co myslíte? Chybí jen ta spodní přední kapsička.
Evy-Croft materiál neuvádí, ale myslím, že by to mohl být filc (vlněná plsť).

Lost Valley z Lega

12. května 2015 v 16:37 | Charlie
JanetVanD sestavila model Ztraceného údolí z více než 18 000 kostiček stavebnice Lega. Práce prý zabrala čtyři měsíce.

Miniartefakty z Tomb Raider 2

13. července 2014 v 13:53 | Charlie
Ááááá! Takže ArtisticAdventures nejen skvěle maluje, ale vytváří i úžasné trojrozměrné věcičky... A koukám, že jsou i na prodej.

Jak z nejošklivějších bot udělat ty nejlepší

20. května 2014 v 10:32 | Charlie
Stránky pro cosplayery často nabízejí skvělé návody, a tenhle patří mezi skutečně výborné nápady. Upozornila mě na něj LaraHCroft.

Znáte Uggs? V životě jsem to neměla na nohou, ale obzvlášť v zimě je často vídám. Rozhodně to nejsou boty, na které bych hleděla se zalíbením. Možná jsou pohodlné, ale na můj vkus jsou moc... no, ee. Takže mě překvapilo, když jsem zahlédla tyhle, které jejich majitelka patřičně upravila:


Jako by ze hry vypadly, co? :-) Návod na jejich úpravu najdete zde. Dotyčné cosplayerce se outfit celkově velmi vydařil, co myslíte? Kvalitnější fotografii bohužel nemám.

Lara Croft křížkovým stehem

14. prosince 2013 v 9:13 | Charlie
Jako menší jsem docela ráda vyšívala, i když jsem dokázala dovést do cíle jen menší projekty. Občas sice jehlu a nit do rukou vezmu i teď, ale na něco takového bych si opravdu netroufla. Rose6119 má můj obdiv - pustila se do Lary jehlou a bavlnkou a vyšila křížkovým stehem obraz o velikosti 53 x 70 cm. Zvolila motiv Lary z Legend. Určitě by vypadalo úžasně vyšít takto Laru ze starších dílů, křížky by se skvěle hodily na vytvoření pixelového efektu.


A ještě jeden kousek, portrét Lary z Anniversary, od téže autorky. Týden práce!

Oblečení s texturami z TR2

28. října 2013 v 18:54 | Charlie
Narazila jsem na to úplnou náhodou a jako nápad mne to nadchlo. Sama ráda nosím kousky s neobvyklými vzory nebo obecně nějak "neuniformní".

Nechat natisknout obrázek na tričko, mikinu apod. už dnes není problém a sama mám několik takových trik. Jenže já hrozně ráda nosím sukně a šaty a také mám tak ráda klasický Tomb Raider, proto mne nadchlo, když jsem narazila na článek o módních výtvorech dívky, která si ušila šaty z látky potisknuté texturami z Tomb Raider 2, přesně z Benátek.

Horův amulet a dýka Xian

3. září 2013 v 8:56 | Charlie
Toužili jste někdy po nějakém artefaktu, se kterým se Lara setkala? Musím se přiznat, že já ano. Dovedu si představit, jak úžasné by bylo, mít ve svém bydlení celou galerii takových úlovků. Úchvatně silný Scion, dravou dračí dýku Xian, blýskavě tajemné artefakty z meteoritu a okouzlující mocný Horův amulet. Docela závidím těm, co si je dokáží tak plasticky zpodobnit. Ale určitě bych zvládla vyrobit si je z papíru, papercraftových modelů není v tomhle směru málo...

autorkou tohoto Horova amuletu je JillaValentina

Skvostná, viďte? Úplně z ní sálá dračí dech. Její autorkou je Stella.

Pistolky!

17. srpna 2013 v 11:11 | Charlie
LaydiKroft vytvořila nádherný kousek, Tedy kousky. Jakožto fanatická milovnice náušnic je nutně potřebuji! :-)

40 Fathoms papercraft

20. června 2013 v 9:43 | Charlie
Ninjatoes vytvořil už přibližně před měsícem nový model Lary pro papercraft - Laru ze dvojky, přesně z podvodních levelů při sestupu k Marii Dorii, tedy v neoprénu a s harpunou. A chcete-li model dotáhnout k dokonalosti, můžete k Laře vytvořit i figurku žraloka. Jestliže jste hledali ideální a poklidnou zábavu ve stínu, právě jste ji našli:-)

Další fantastický Tomb Raider dort

11. května 2013 v 8:47 | Charlie

Lékárničky a batůžek

25. ledna 2013 v 15:36 | Charlie
Jsem sentimentální a klidně to přiznám - když jsem zahlédla tyhle propriety jedné cosplayerky (LuanaCosplayer), ihned jsem si vybavila ty časy, kdy LaraHCroft pobíhala po domě, hledala podomácku vyráběné lékárničky, páky a nezapomněla po mně vystřelit pár střel z kuličkovek...

Mít na nohou Laru Croft

18. ledna 2013 v 8:54 | Charlie
Ne, nedají se koupit. Je to ruční práce That-damn-ash-kid a existuje jen tento jeden pár.
Jestli chcete vlastní, kupte si tenisky a barvy.


 
 

Reklama