Článek týdne

Článek týdne: 20 let Tomb Raider III a loď Beagle

29. listopadu 2018 v 17:00 | LaraHCroft91

Tomb Raider III 20. listopadu oslavil 20 let!


Vždy když myslím na TR3, jako první se mi okamžitě vybaví Indie. Ta lokace je naprosto dokonalá. Všechny jsou, ale Indie mám v mém srdci speciální místo, neboť právě v ní jsme se s Charlie vyblbly nejvíc. Když jsme TR3 hrály jako malé, myslely jsme si, že se celý díl odehrává pouze v džungli, možná proto, protože náš postup ve hře byl extrémně pomalý. Dnes projdu levelem Jungle a ostatními do půl hodiny a ani se nezapotím. Ačkoliv... nechci lhát, Temple of Ruins mi vždycky bude nahánět hrůzu.

A hned po vzpomínkách na Indii (to zní jakobych už TR3 dlouho nehrála - nenechte se mýlit! Hraju ho každou chvíli, ostatně jako všechny staré TR) mi na mysli vyvstane FMV ukázka po dokončení Indie... jak Lara poprvé potkává Dr. Willarda a čte příběh z námořního deníku odvážné pětice cestovatelů. Připomeňte si v článku od Charlie, jak to vlastně bylo s lodí Beagle.

Tomb Raider III je jeden z nejlepších TR. Jeho atmosféra a příběh jsou úžasné. Moje pocity při hraní a při přemítání nad TR3 jsou hodně nepopsatelné. Ostatně o svých pocitech z TR bych rovnou mohla napsat knihu :D I když to nebyl náš první TR, tak jsme ho ale hrály asi nejvíckrát. Náš tehdejší počítač měl tendence nechávat se často vylepšovat, a tak naše uložená data byla každou chvíli smazána, tudíž jsme TR3 hrály pořád a pořád dokola až do High Security Compound. Kdybych dnes byla donucena vybrat si nejoblíbenější lokaci/lokace, řekla bych Indie a Antarktida. Ale miluju všechny, jediný level, který spíš musím přežít je Lud's Gate, jinak si užívám každou sekundu hraní.

Charlie & Shadow of the Tomb Raider

7. října 2018 v 19:57 | Charlie
UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY. Protože bez těch mi sepsat dojmový článek fakt prostě nejde. Pokud jste tedy ještě Shadow of the Tomb Raider nehráli / nedohráli a chtěli byste se nechat překvapit, raději ve čtení nepokračujte.

Tahle dívka zabila už spoustu lidí. Taky se vám zdá ta maska velmi příhodná?


Na to, že jsem ve hře strávila prozatím pouze nějakých šestadvacet hodin, mi trvalo poměrně dlouho Shadow dohrát. Myslím příběh; hru jsem zatím na sto procent nedokončila. A popravdě mi dlouho trvalo i dostat se ke psaní tohohle článku, odkládala jsem to, co to šlo. Samozřejmě by to bylo možné odkládat i nadále. Ale slíbila jsem, že každou neděli něco napíšu. Tak píšu. Čtete ještě?

Cílem Shadow of the Tomb Raider je - kromě zábavy hráčů a vydělávání peněz - hlavně uzavření trilogie pojednávající o Lařiných počátcích. Bylo nám tak nějak slíbeno, že na konci tohohle všeho před námi bude stát taková Lara, jakou jsme znali - a taky nám to bylo tak nějak vyvraceno, protože stará Lara je prostě pryč. Máme tu novou. Tečka. Nejraději bych se od souboje staré a nové Lary oprostila, ale nějak mi to pořád nejde. Miluju tu starou, klasickou, na které jsem vyrostla. Tu novou mám taky ráda, ale nemůžu se prostě zbavit toho srovnávacího zlozvyku, a to tak nějak obecně, nejen co se týče Lařiny osobnosti, ale celkově nových TR jako her. Asi už se u mě vyvíjí takový ten stařecký rys, znáte to, když se nějaká tetička nadechne a začne: "Když my jsme byli mladí..."

No, my už mladší nebudeme. Ale Lara možná jo.
 
 

Reklama