Charliin (nejen) hráčský občasník

"One night in dreaming..."

11. června 2011 v 9:11 | Charlie

Lara Croft přijde k bílé desce. Poklekne a začne číst z hieroglyfů: 'Zde se praví: "Jedné noci ke mně přišel duch sfingy. Šel pomalým krokem a pravil slova velké moudrosti. "Thutmosi, v tomto je tvůj pravý osud: Tato zem egyptská je navěky tvou, vládaři. Na oplátku žádám, abys mne navždy chránil před písky času. Tak jako jsi ty i já musím být volný od hlavy k palcům. A tak my oba uzříme božskou krásu stvoření.""

Myslím, že tenhle moment je jedním z nejkrásnějších okamžiků v Tomb Raider: The Last Revelation. Lařino kouzelné čtení starověkého poselství mě vždycky dojme. Pokud jste tohle video z levelu The Sphinx Complex ještě neviděli, můžete jej shlédnout ve videu na konci tohoto článku...

Ano, už jsem se probojovala do poslední části této hry, do Gízy. Tam jsem se zatím jen proběhla kolem Sfingy a sestavila jsem lopatu, se kterou Lara záhadně rychle vykopala tunel vedoucí pod prastarou obří sochu. Ještě mě toho čeká spousta.

Co už ale mám za sebou, to jsou dle mého asi nejtemnější levely této hry, levely z prokletého města smrti - Káhiry (hlavní město Egypta ve skutečnosti takhle děsivé není:). Nejdřív se mi do nich moc nechtělo, protože jsou strašlivě zamotané a i docela strašidelné - nebo alespoň kdysi mi takové připadaly, teď už si tu strašidelnou atmosféru spíš jistým způsobem vychutnávám (víte, já nejsem zrovna velký milovník hororů, ale jistá hladina strašidelnosti, která dodává ději příjemné napětí, to k starému dobrému TR prostě tak nějak patří). Pořádně jsem Laru odřela na sajdkáře, postřílela jsem pár obřích létajících skarabů (nesnáším tyhle brouky), pochutnala si na mně spousta kobylek, Von Croy kvůli mně probudil z věčného spánku několik křižáků... Myslím, že level Citadel, tedy poslední z káhirských levelů, nám s LHC asi vždycky přišel jako ten úplně nejstrašidelnější ze hry. Nemusíte s námi souhlasit, mně už také dávno nepřipadá tolik děsivý - zato LHC jej nikdy nebyla schopná odehrát:) Ale nedivím se jí. Ona prostě tyhle okamžiky v TR vždycky prožívala jako skutečné, takže její zážitky z hraní byly vždycky hodně silné. Moje taky. Já se jen o trošku méně bojím, takže jsem to vždycky nakonec byla já, kdo procházel ty nejhorší místa. Nemyslete si, že jsem se nebála:)

To, jak je v klasických Tomb Raiderech vykreslená atmosféra, mě vždycky dostávalo. Grafika se sice může na poměry nových her zdát zastaralá (mě osobně naprosto vyhovuje), ale to vývojáře ani v nejmenším nezastavilo a se vším si vyhráli. Osvětlení, hudba, efekty... Ti, co dělali tyhle hry, to byli skuteční mistři svého řemesla.

Jestli vás zajímá, jak jsem hrála, můžete si prohlédnout další screenshoty od mé maličkosti. Opět samozřejmě s mými komentáři. Někdy jsem dělala docela vylomeniny:)

Nový wallpaper a další informace

8. června 2011 v 21:31 | Charlie
Takže...

Chtěla bych vám říct pár věcí.

Zaprvé - zítra tu nebudu. Čeká mě Praha a přijímačkový maraton (Karlova univerzita, víc ze mě nedostanete), takže budu mít dost perný den. Dnes v noci bude předveden celý gameplay nového Tomb Raider 9, což sice nebudu sledovat přímo v daném čase, ale vstávám dost brzy a ráno vše obvykle stíhám skvěle, takže nebudu mít zase tak velké časové zpoždění:)
9. 6. 5:15 - Hm. Tak zřejmě pozdeji, zatím to totiž nikde není...

Zadruhé - moje wallpaperová mánie pokračuje. Připravila jsem pro vás nový kousek, tentokrát s mým oblíbencem - Winstonem:)

A třetí zpráva - přidala jsem další screenshoty ze svého hraní Tomb Raider: The Last Revelation.

A to bude pro dnešek vše...

Další screenshoty z The Last Revelation

5. června 2011 v 8:30 | Charlie


The Last Revelation je vážně tak úžasná hra. Ani netušíte, kolikrát jsem už Laru zabila... a i když mě jedna etapa v Tomb of Semerkhet málem zničila, pořád hraju dál:) Jen mě z toho v tom vedru trochu bolí hlava.

Přidala jsem pár screenshotů ze svého hraní. Přetrpte prosím mé pokusy o vtipné komentáře:)

Moje screenshoty z The Last Revelation

3. června 2011 v 19:55 | Charlie
Tak jsem vám při hraní dostala chuť fotit. Ty vydařenější snímky si můžete prohlédnout zde...

...a tak jsem znovu zapnula The Last Revelation

2. června 2011 v 20:31 | Charlie

Tomb Raider 4: The Last Revelation je pro mne srdcová záležitost. Byl to první TR, který jsem kdy viděla (a tenkrát mi bylo myslím deset let) a Lara mě uhranula. Asi i proto, že hned na začátku je malá Lara (já tenkrát myslela, že se jmenuje Klára). Její výprava s Von Croyem do Kambodži je fantastická...

Včera jsem si tuhle hru po dlouhé době znovu nainstalovala (LHC mi totiž tvrdila, že na můj počítač to nepůjde, tak jsem to zkusila sama, když nebyla doma - a podařilo se mi to:) ) a pustila jsem se do hraní. Panebože, kdybyste jen věděli, kolik se mi vyrojilo vzpomínek. Teď už jsem v levelech v Karnaku (konkrétně v The Great Hypostyle Hall), ale řeknu vám, že každý level, který jsem za včerejšek a dnešek prošla, jsem prozkoumala opravdu důkladně. Nevynechala jsem snad žádný kout (mám dokonce pocit, že jsem zatím našla všechny secrety, které jsem najít mohla, což se mi dosud nepodařilo) a taky jsem Laru už nevímkolikrát zabila. Poprvé už v Kambodži, protože jsem si tam otevřela tu těžší cestu k Irisu (to proto, že jsem sesbírala všechny secrety v prvním levelu).

Tenhle screenshot je z jedné cutscény v Angkor Watu. Je to jedna z mých nejoblíbenějších. Jestli ji neznáte - já opravdu doufám, že ano, ale pokud ne a TR4 nemáte, můžete ji shlédnout teď. Právě v této ukázce se totiž ukáže, jak Lara ke svému batohu přišla...


Jak už jsem řekla, hrála jsem včera večer i dnes přes den (chvílemi). Je to hra z roku 1999 a přitom pořád tak přitažlivá, tedy pro mě určitě. Protože právě díky tomu, že teď hru hraju tak důkladně, nevycházím z úžasu - pořád tam totiž objevuji něco nového...

Já TR4 prostě miluju.

Tímhle článkem bych vám také chtěla říct, že jsem otevřela novou rubriku. No, vlastně není tak úplně nová, je tu už pár měsíců, ale nějak jsem zapomněla dát ji do menu:) Takže odteď si občas budete moci přečíst v Charliině (nejen) hráčském občasníku, když mě občas přepadne hravá nálada a narazím v TR na něco zajímavého:)

Tohle má být česky?

3. března 2011 v 18:32 | Charlie
Tak jsem se pustila do hraní Tomb Raider: The Angel of Darkness, a protože mě to úplně pohltilo, procházím se už po Tomb Raiderovské Praze. A docela mě na téhle hře překvapila jedna věc. Zaprvé - a o tom už jsem psala dříve - už v Paříži se objevili česky mluvící hlídači. Ti jsou pochopitelně i v pražských levelech... Taky mě do očí trknul tenhle nápis. No řekněte, co si o tom má člověk myslet?

Jednak to ani není česky, jednak to nemá - coby varování před nebezpečím výbuchu (ty červené kousky na zemi byly dříve plynovou lahví) - absolutně smysl... :)

Zlobivci zlobí, zlost si na nás vylévají...

26. prosince 2010 v 10:38 | Charlie
Lara umí zlobit, tvůrci amatérských levelů ale také...
Všichni víme, že Lara umí zlobit. Mě teď však víc zlobí tvůrci amatérských levelů...

Starý dobrý Tomb Raider mám velice ráda a protože klasické hry už znám prakticky zpaměti, stahuji si občas různé amatérské výtvory. Některé mě opravdu nadchnou, jiné nejdřív nadchnou a pak štvou, a některé jako by se mi rovnou snažily vysát všechnu krev z žil.

A tak mi hlavou haraší neodbytná otázka. Za co se nám, tedy svým hráčům, vlastně amatérští tvůrci mstí?

Nos Lary Croft a jiné záležitosti

20. října 2009 v 18:04 | Charlie
Dám vám malou hádanku; nebojte se, nebude to těžké.
Co je na obrázku?
 
 

Reklama