Charliin (nejen) hráčský občasník

Chceme probudit blog.

27. září 2018 v 13:15 | Charlie

Už dlouho jsem nenapsala žádný pořádný článek. Protože na to prostě nebyl čas, a popravdě ani příliš chuť. Pak se přidaly ještě problémy na blog.cz a bylo to, nastalo velké mlčení, neaktivita, říkejte tomu, jak chcete. Ono po více jak deseti letech spravování blogu už to také není ta zajímavá zábava jako kdysi. Aktivita klesá, návštěvnost klesá, priority se mění - například poslední dobou hraju stále častěji jiné hry než jen Tomb Raider, což mi LHC neopomíná často připomínat coby velkou zradu. A člověk už přece jen musí fungovat jinak než v šestnácti - večeře se sama neuvaří, lednička se sama nenaplní, do práce za mě taky nikdo chodit nebude, že. Pořád se ale k Laře ráda vracím. A myslím, že by si náš blog zasloužil trochu více péče.

A já bych si mohla Tomb Raider zapnout častěji... kolikrát na to mám chuť a vůbec se k tomu nedostanu.
Napadlo mě, že by mohlo pomoci přidat nějakou pravidelnou rubriku. A protože se blíží začátek nového měsíce, kdy jindy to rozjet? Není to sice příliš originální, ale ráda bych zavedla SCREENSHOT TÝDNE. Třeba každou středu. O důvod víc si občas zahrát TR :-)

Podívat se na obrázek je záležitost pár vteřin; chtělo by to proto i něco ke čtení, co říkáte? Možná je to jen moje momentální megalomanská fantazie, ale věřím, že napsat každý týden nějaký solidnější článek bych zvládla; ráda bych proto otevřela novou rubriku ČLÁNEK TÝDNE, který by se mohl objevovat... třeba každou neděli. Odkaz na něj najdete nahoře na liště (hned vedle odkazu na náš Facebook).

To by mi snad mohlo na rozjezd stačit. A když k tomu přidá něco i LHC, mohlo by tu být zanedlouho opět živo :-)

Charlie

Co jsem čekala a co jsem dostala od filmu Tomb Raider

23. března 2018 v 9:18 | Charlie

Popravdě se mi tenhle článek píše strašně ztěžka. Má to víc důvodů. Zaprvé mám momentálně příliš mnoho jiných povinností, které mě straší a odvádějí mou pozornost. Zadruhé jsem po shlédnutí filmu prostě plná dojmů a není snadné si je utřídit...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POZOR, TENTO ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proč je Lara Croft skvělý motivační vzor (a proč není)

30. prosince 2017 v 19:38 | Charlie

Konec roku se sakra rychle blíží. A zároveň se tak blíží čas, kdy si spousta lidí dává různá předsevzetí, ačkoliv většina nikdy nebude splněna. Je čas rekapitulace, přichází Čas Nového Začátku, nebo to tak aspoň značné množství lidí vnímá.

Ono to vlastně nedává z hlediska všehomíra vůbec žádný smysl - rok je časová jednotka, kterou jsme si my lidé nastavili sami. Jistě, zakládá se na běhu přírody, ale ten konec/začátek je vlastně poměrně nahodilá záležitost. Jen si vezměte, jak se v různých kulturách liší: zadejte si heslo "Nový rok" třeba jen na Wikipedii a budete koukat. Každopádně náš Nový rok už je ale za rohem - a i mně přepadla chuť si tak trochu zabilancovat. Zauvažovat nad tím, proč je Lara vážně tak sakra dobrý vzor.

Protože to ona prostě je!

Jde si za tím, za čím si chce jít. Nenechá se jen tak odradit, nebo dokonce zastavit. Podle klasického životopisu se dokonce vzpříčila přání svých rodičů, aby se usadila a byla hodná hraběnka - místo toho radši skáče po horách a střílí všechno, co se jí dostane do cesty. (Zároveň tu ale máme velmi důležité PROČ NE: protože všechny postřílet není úplně vhodné řešení. Alespoň v realitě ne, ve videohře vám to ještě projde.)

Nenechává se svázat genderovými stereotypy. Do škatulky "typická žena" má daleko. Pochybuju, že umí uklízet, vařit - a hlavně pochybuju, že by ji nějak extrémně zajímalo, co si ostatní myslí o jejím vzhledu. Ne že by se svým vzhledem nezabývala vůbec - koneckonců i ona má poměrně bohatý šatník. Její ženskost není slabostí, ale zbraní. Je prostě praktická. Žádná slečna v nesnázích. Nenechá se zaskočit pavouky a další podobnou havětí. A špínou. A tak. Vlastně jí vůbec nevadí se trochu zamazat - co trochu, ale pořádně, vždyť se klidně koupala v bažině.

A přitom je to dáma až do morku kostí. Rozená Lady s velkým L.


Umí velmi dobře pracovat se svými emocemi. Dostala se do situací, které je těžké ustát, a jen ji to posílilo. Nenechá se převálcovat smutkem. Vztek... vzteku je jistě plná (jen si vybavte ten výraz při střelbě), ale využívá ho na ty cíle, na které potřebuje.

A ta fyzička - prostě úžasná!

A zároveň je psychopat. Vražedný sociopat - a to je ta část, milé děti, kdy je na místě říct: doma to nezkoušejte!

Komiks je doma.

13. listopadu 2017 v 18:07 | Charlie
Komiks je doma. Právě jsem ho rozbalila. Je to pořádný kusanec - a nádherný. Myslím, že mu nechám stůl. Hezky si ho vystavím a budu se na něj chodit opatrně koukat.

Jak být jako Lara Croft

24. října 2017 v 21:50 | Charlie

Je prostě... úžasná. Silná, krásná, sebevědomá a nebezpečná žena, kterou by si mohla vzít snad každá dívka za vzor. A není divu, že se Lara stala vzorem pro mnohé. Její síla není jen v jejím sexy těle, velkých ňadrech, kulatém zadečku, útlém pasu a dlouhých nohách. Tomb Raider nehrají jen hráči, které by zajímaly pouze tyto Lařiny kvality (ale zase netvrdíme, že tomu tak není vůbec).

V podstatě jsou dvě cesty, jak být jako ona.

A)

Naroďte se v britské aristokratické rodině. Získejte klasické vychování a zároveň si vypěstujte trochu rebelskou povahu. Zdědte velké bohatství a titul, ideálně i nějaké pěkné panství a rodinného sluhu. Naučte se střílet, cestujte po celém světě, objevujte dávné poklady a tajemství. Noste při tom upnuté šortky a tílka a dlouhé vlasy zapletené v copu...

Počkat, to asi nejde. To se asi může podařit opravdu jen té jedné osobě, Laře.

B)

Vnímejte Laru jako vzor, který je inspirací, a ne jako formu, do které je možné se kompletně nalít. Buďte jako ona, ale ve své vlastní kůži. Máte starosti? Ona taky, ačkoli srovnávat valící se lavinu, útok hladových tygrů, pasti ve starověkém chrámu a... a nutnost jít do školy/práce/na poštu/k zubaři může být trochu - no, není to úplně to samé, ale problémy můžou mít různou povahu. Přestaňte řešit, co si o vás myslí ostatní, a ukažte jim tu Laru v sobě. (A ono není špatné ani vzít to z toho estetického hlediska, pečovat o sebe a ukázat, jaký jste kusanec.) Hezky všem starostem nakopejte zadky.

___________________________________________________________________________________________________
Jo, tahle úvaha je pro tebe, sestřičko.

Bylo by pěkné mít doma Winstona

23. září 2017 v 11:30 | Charlie
Už jsem to asi říkala tisíckrát, ale Winstona prostě zbožňuju. Jak je strašidelný a roztomilý zároveň! A tak oddaný, šel by za Larou až na kraj světa. Právě provádím velký úklid a od rána už jsem si na Winstona mnohokrát vzpomněla. Na to, kolik mu je, dokáže Lařino sídlo udržet v úžasné čistotě, a to Lara nenatahá do své vily jen spoustu artefaktů, ale taky spoustu nepořádku. Bylo by pěkné mít takového Winstona doma. Ale jednu Winstonovskou věc můj přítel umí taky: vaří skvělý čaj :-)

Kdo by chtěl Winstona taky doma, přihlašte se!

Projekt Scion pokračuje

16. července 2017 v 9:20 | Charlie
Je to náročné. Mám pěkně rozpíchané prsty - ano, doslova pro Scion roním krev. Ale pomalu mi můj artefakt přibývá. Radost mi kazí jen to, že se výšivka nepěkně kroutí. Rozhodně to nebude dokonalé. Ale bude to můj Scion, můj milášek...

Projekt Scion (číslo dva)

10. července 2017 v 21:10 | Charlie
Tenhle artefakt prostě miluju. Držte mi palce.

A kam se o prázdninách vydáte vy?

4. července 2017 v 8:01 | Charlie
Už jsem dlouho nehrála ten díl, kde Lara hledá maminku... jo, Underworld. Ty rodinné záležitosti jsou dost náročné, ale pořád lepší maminka než Sam. A vlastně jsem na Underworld dostala docela chuť. Exotické Thajsko, potápění ve Středozemním moři, dovolená v Mexiku, sem tam nějaké to podsvětí... to zní jako docela pěkný program na léto, co říkáte?

A taky jsem si řekla, že zkusím posbírat co nejvíc secretů. Najít v Underworldu všechny se mi dosud nepovedlo...

Teď už jen aby to fungovalo!

Na Tomb Raider sraz jen s řádnou výbavou

30. června 2017 v 9:20 | Charlie
Minulou neděli se konal narozeninový sraz Lady Croft a my s LHC jsme byly při tom. Nebudu sem psát sáhodlouhý report - bylo to skvělé, měli jste přijít :-) Ale nemůžu si odpustit jednu momentku...

Work In Progress

10. června 2017 v 20:16 | Charlie

Poznáte fanouška Tomb Raider, když ho potkáte?

23. května 2017 v 11:25 | Charlie
Ono to asi vážně nejde vždycky. Ne všichni hráči Tomb Raideru si pomalují tělo obrázky Lary, běhají a chodí jako ona v klasických dílech (jo, zkoušely jsme se sestrou tu chůzi napodobovat), ne všichni si nechají narůst cop a ne všichni nosí zelená tílka a šortky - nebo jiné outfity. Takže když se setkáte s někým cizím, když projdete kolem dotyčného na ulici, v práci, ve škole, není se na první pohled čeho chytat. Ale existují, nejen na internetu, ale i v reálu.

Potkali jste někdy někoho, na kom jste hned poznali, že přeje Laře?

Mně se to stalo celkem nedávno. V práci jsem se setkala se slečnou, která měla na krku přívěšek, jaký Lara nosí v nových dílech. Neměla na sobě celý outfit, ale i takový detail potěší. To moje triko s Winstonem se setkává spíš s otázkou, co to je. Ale stejně je to moje nejoblíbenější triko.

Hnědé kraťasy + dodatek od LHC

14. května 2017 v 12:18 | Charlie & LaraHCroft

Existují vůbec?

Přišla na mě zase chuť pořídit si hnědé kraťasy. Ano, podle Lařina vzoru. Ne na cosplay, jen tak na nošení. Ale narazila jsem zřejmě na nepřekonatelný problém, nebo jsem si vzpomněla ve chvíli, kdy se všichni prodejci oblečení spikli, že tohle prostě mít nebudou. A vůbec - existuje vůbec správný odstín hnědé? Nebo je to khaki? Na každém záběru vypadá trochu jinak. Hm...

Máte někdo nějaký tip?

DODATEK OD LHC: Já mám krásný koženkový hnědý kraťasy z Vintedu (původem Topshop), s vysokým pasem, krásně ohrnutými nohavicemi a přesně sedící :) Akorát nejsou asi moc praktické v létě (ještě jsem je venku nezkoušela), ale na cosplay jsou dokonalé :) Takže... koukala ses na Vintedu?

PS.: Nakonec jsem uspěla, pořídila jsem si šortky přes Vinted, od Orsay.

Blog a můj prohlížeč se nechtějí dohodnout

14. dubna 2017 v 18:20 | Charlie
Už nějakou dobu - myslím, že je to tak čtvrt roku - mám docela potíže s blog.cz a s naším blogem jako takovým. Stránka se donekonečna jakoby znovu a znovu načítá. Na blogu mi nejdou videa a ani nemůžu napsat komentář.

Má někdo tip?

Používám prohlížeč Mozilla Firefox (52.0.2, 32 bitů). A popravdě jsem konzerva a na jiný prohlížeč se mi moc přecházet nechce.

Klasická Lara v Prorokově hrobce

29. října 2016 v 19:34 | Charlie

Tak jsem konečně dohrála Rise na sto procent

29. října 2016 v 17:54 | Charlie
Bohužel nemám žádný aktuální screenshot, protože jak už jsem psala dřív, zlobí mě Steam (ani přenastavení kláves nepomohlo, nebo jsem to možná neudělala dobře). Tentokrát jsem teda nepočítala, kolikrát Lara mou rukou zemřela (jako při prvním hraní, jistě by to bylo zajímavé srovnání), ale řekla bych, že by to čísto tentokrát už nebylo tak vysoké. Celkově mi to nějak přišlo snazší.

Edit: Steam si to konečně rozmyslel, tak aspoň můžu podat důkaz.

Zajíček ve své jamce sedí

16. října 2016 v 20:21 | Charlie
Vážně, ani se nehnul. Radši jsem utekla.

Screenshoty z Highland Fling

2. října 2016 v 22:26 | Charlie
Tenhle Gold miluju. Tenhle level miluju. Po dlouhé době jsem si ho zase prošla, hezky pomalu, na etapy, a jako obvykle jsem opět nafotila hromádku screenshotů. Takže pokud máte rádi tuhle skotskou lokaci stejně tak jako já, doufám, že si je vychutnáte...

Nevěřte doutnajícím psům

26. září 2016 v 20:10 | Charlie

Jen tak

10. září 2016 v 16:52 | Charlie
A co jste dnes hráli vy?
 
 

Reklama