Shadow of the Tomb Raider: první souhrn informací

30. června 2018 v 9:16 | Charlie |  Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider se blíží. Co zatím víme o příběhu?

Poté, co Lara přežila pobyt na ostrově Yamatai, potvrdila si existenci nadpřirozena na Sibiři a utkala se s nebezpečným nepřítelem lidstva, polovojenskou fanatickou organizací Trinity hledající v nadpřirozenu prostředky k získání větší moci, se vydává do Mexika. V jedné mayské pyramidě leží rituální dýka, která by mohla mít spojitost s osudem jejího otce. (O Lařině otci ale prý SOTTR nebude.) Avšak tím, že se jí Lara zmocní, odstartuje nevědomky mayskou apokalypsu. Ano, něco takového se Laře nestalo poprvé (jen si vzpomeňte na The Last Revelation a probuzení Setha)... ovšem v časové linii Tomb Raider - Rise of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider to poprvé je, Lara teprve sbírá zkušenosti, dělá chyby - a učí se. A postupně se stává tou vykradačkou hrobek, kterou známe...

Vypadá to, že nás čekají i velmi neobvyklé outfity. Lara se zřejmě snaží splynout s místním obyvatelstvem.

Opět se vrátí takzvané huby, rozsáhlé oblasti, ve kterých je co objevovat. Největším hubem bude v Shadow Paititi, na které Lara narazí při pátrání po mayském městě. Toto městečko uchovávající pozůstatky mayské kultury bylo kdysi idylické, dokud jej ale neobsadil jistý kult (Trinity). Lara se proto spojí s místními rebely, kteří jí i vhodným oděvem pomůžou pohybovat se po Paititi nepozorovaně. V Paititi se především objevuje, jsou tady také obchodníci a různí zadavatelé úkolů. Tato "společenská" stránka by měla být v Shadow ještě silnější než v Rise.

Z Rise se vrací i učení se různým jazykům, které budou potřebné k rozluštění monolitů rozesetých po hře, které odkazují k různým tajemstvím po mapě.


Hrobky budou - jak by je v Tomb Raideru mohli vynechat? Skvělé je, že vývojáři oznámili nový koncept nastavení obtížnosti, kterou budeme moci ovlivnit hned ve třech kategoriích: v boji, objevování a hádankách. Jestliže například nastavíte obtížnost objevování na maximum, zmizí ve hře bílá označení míst, kam se dá vyšplhat: ANO, ZMIZÍ BÍLÉ LIŠTY, KTERÉ NÁS PRONÁSLEDUJÍ OD LEGEND! Někdy jim budu muset věnovat samostatný článek... Ovlivnit se dá také to, jak moc vám bude radit sama Lara, co dělat.


Lařin věrný přítel Jonah je zpátky a vydává se na cestu s ní. Otázka ale je, jak to s ním dopadne... Na E3 vývojáři zveřejnili úvodní část Shadow: Lara s Jonahem společně v letadle, které se však zakrátko rozpadne a každý zůstane v jiné části. Kam dopadnou? Co se s nimi stane? To se teprve dozvíme.


Podle screenshotů to vypadá, že se můžeme těšit na velmi zajímavé lokality. Trošku mi to připomíná Vilcabambu z jedničky. Vzpomínáte? To byli teda Inkové, tady jsme u Mayů.


Velmi důležitou součástí hry bude opět boj. Opět se vrací luk, který je už Lařinou ikonickou zbraní. Ano, na pár pistolek to stále nevypadá. Vrátí se ale také pár cepínů, s kterými Lara bude moci lézt do výšek. A novinkou bude nové dovádění s lanem - běhání po skalách a tak.

Ale zpátky k boji. Znovu je kladen značný důraz na stealth, na zákeřné a tiché způsoby vyřazování nepřátel. Lara nám v Shadow ukáže, jak dovede splynout s džunglí (Rambo Lara!), naučí se zamaskovat blátem... Vývojáři slibují propracovanější systém plížení. Do plížícího módu se prý bude možné vrátit i po odhalení, pokud se vám podaří dobře schovat. Takže pokud si vás někdo všimne, nemusí to znamenat konec tiché smrti. Novým smrtícím mechanismem je třeba vytažení nepřítele na strom nebo jedovaté šipky, které svůj cíl navíc připraví o rozum, takže začne střílet po svých parťácích.

Hodně, hodně špinavá Lara... taky vám ty vlasy připadají tak zvláštní?

K plíživému boji budeme opět využívat různá vyvýšená místa - střechy, větve stromů...

Tenhle screenshot mi připomíná jednu starou reklamu na deodorant. Jestlipak Laře ta hlína pomůže podobně jako Rexona? (Nebo co to bylo...)

Kromě pěšáků Trinity budou v džungli samozřejmě také její tradiční obyvatelé. Takže zatímco v Rise jsme si pořádně zadováděli s obrovskými medvědy a smečkami vlků, v džungli se podíváme na zoubek jaguárům. Někdy doslova...


Omlouvám se za značně sníženou aktivitu, ale momentálně mému životu vládne práce a diplomka.
Charlie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama