Dosažitelně nedosažitelné lékárny

30. března 2018 v 17:02 | LaraHCroft |  Zajímavosti

Při hraní TR jste jistě potkali lékárničky, které jste viděli, byly blízko, ale nesebrali byste je, ani kdybyste se na hlavu stavěli. A proč? O tom můžeme jen spekulovat.


TOMB RAIDER I: Palace Midas

První nedosažitelnou lékárnou je ta z TOMB RAIDER I z levelu Palace Midas. Jde o velkou lékárnu, ke které se nedá poctivým způsobem dostat, jen rohovým glitchem. Mě osobně v TR1 rohové glitche nejdou, tak si pro tuto lékárnu ani nechodím, jen se na ní se zájmem dívám. Otázkou ale zůstává, co tam ta lékárna vlastně dělá? Zapomněli ji tam Core? Zapomněli snížit sektor, takže se k ní nedá dostat, ale oni si to nezkusili a mysleli si, že to jde? Nebo to má být jen vtip, aby se o to hráč donekonečna pokoušel? Jak znám Core, mají rádi záhady, možná nedosažitelná lékárna působí magickým dojmem. Mně určitě stačí o tom jen přemýšlet. Co si myslíte vy? Chodíte si pro lékárnu nepoctivým způsobem (ono to ani jinak nejde) nebo se jen pozastavíte, přemýšlíte nad důvodem její existence a chodíte naštvaně kolem, protože byste si ji rádi vzali do batůžku?


TOMB RAIDER I: Sanctuary of the Scion

Druhá nedosažitelná lékárna je nedosažitelná tak nějak napůl. Někdo jí sebrat nemůže, někdo zřejmě ano, podle tohoto příspěvku. Důvod, proč ale nelze normálně sebrat každému, je mi záhadou.

TOMB RAIDER I: Atlantis

Třetí nedosažitelná velká lékárna je v levelu Atlantis, ale na rozdíl od předchozích tahle není vidět, protože je za zavřenými dveřmi, které nikdy neotevřete. Dokonce není jen jedna, jsou tam dvě!


TOMB RAIDER II: Temple of Xian

Čtvrtá nedosažitelná velká lékárna je z TOMB RAIDER II levelu Temple of Xian, který obsahuje mnoho zajímavého. Hlavní zajímavostí pro nás teď ale je místo s velkou lékárnou, kam se nelze dostat, přestože k tomuto výklenku vede žebřík! Bohužel ale není funkční a tak se k lékárně nedostanete. Pokud nepodvádíte.To, jak to u lékárny vypadá, můžete vidět například na tomto videu.


TOMB RAIDER III: Coastal Village

Pátá lékárna je z TOMB RAIDER III z levelu Coastal Village. Určitě víte, že ve vesnici v jedné chatce na vás kouká jedna velká lékárna, ale i přesto se k ní nedá dostat! A jak to? No, protože jen tak pluje na bažině a když se k ní pokusíte přiblížit, tak skončíte na dně bažiny. U téhle lékárny je již jasné, že je to past, kterou nám připravili Core. Ale štve to, co? Taky byste si ji rádi vzali?...


TOMB RAIDER III: Lost City of Tinnos

Šestá běžně nedosažitelná lékárna, která není ani při běžném průchodu levelem vidět, protože než se k ní dostanete, spadnete skrze propadlo. Nachází se v "ohňové" cestě, v krátké chodbě hned poté, co přeskáčete po správných výstupcích. Je to velmi zvláštní místo pro lékárnu. Když přeskočíte propadlo, na lékárnu se svalí ostnatý válec, tím pádem jí už normálně neseberete. Budete muset glitchovat, skákat a skákat než se vám podaří jí nějak sebrat. Je ale tím pádem "dosažitelnější" než výše a níže zmíněné.TOMB RAIDER IV: Guardian of Semerkhet

Sedmá nedosažitelná lékárna je v posledním secretu Tomb Raider IV v levelu Guardian of Semerkhet. Nejde ale o nedosažitelnou lékárnu v "běžném" slova smyslu, Core to trošku zkomplikovali: vtomto secretu jsou tři piedestaly, na kterých jsou 3 objekty - náboje do brokovnice, malá lékárna a velká lékárna. Jde o to, že když seberete jednu z těchto věcí, ostatní začnou hořet. Takže buďto můžete získat jednu z lékáren nebo náboje a žádnou lékárnu. Vždycky ale minimálně jednu lékárnu oželíte. Kruté, že?
TOMB RAIDER V: Escape with the Iris

V levelu Escape with the Iris se Lara musí po téměř celou dobu obejít bez MP5, kvůli tomu ale nemůže zabíjet nepřátele a sbírat po nich věci. Strážný u výtahů, kterého musíte tiše obejít, má u sebe totiž velkou lékárnu. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 1. dubna 2018 v 21:50 | Reagovat

Ahoj,
máš dobrý postřeh, tohle mě nikdy nenapadlo. Možná je to tím, že jsem se tím nikdy nezaobírala - ve hře je podle mého názoru tolik lékárniček, že na pár takových, ke kterým se člověk nemůže dostat, lehce zapomenu. Nicméně zajímavý článek :)
Občas si tvůrci rádi "vystřelí" z hráčů v každé hře. V TR to evidentně ani jinak není. Mě osobně nejvíc vypekla ta lékárnička z TR3 - co se válí na pohyblivé podlaze v chatrči v South Pacific Islands, do které když Lara vleze, okamžitě začne klesat. Tehdy mě tvůrci opravdu napálili :) Ale těmi ostatními jsem se nikdy moc nezaobírala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama