Dojmy z nového filmu

20. března 2018 v 14:38 | LaraHCroft |  Občasný zápisník LaryHCroft
Když jsem poprvé slyšela o tom, že se bude natáčet třetí film Tomb Raider na téma TR 2013, nevkládala jsem do toho žádné naděje. Těsně před vydáním jsem se ale začala těšit a být zvědavá, takže jsem se na nový film šla dokonce i podívat do kina. Předtím by mě to vůbec nenapadlo. Nemůžu ale říct, že bych z filmu byla nějak extra nadšená. Celkově na mě působil tak nějak divně. Nejsem si vůbec jistá, co si o něm vlastně myslím. Možná se to dozvím na konci tohoto článku ;)
HLAVNÍ POSTAVA
Za prvé chci říct důležitou věc, kterou divák nemůže ignorovat a to, že mi Alicia Vikander nesedí na Laru. Ani na starou, ani na novou. Je to milá a úžasná herečka, ale takový ten "larovský" pocit z ní nemám. Nelíbí se mi její postava, je podle mě moc hubená a beztvará. Normálně bych něco takového nehodnotila, ale když jde o Laru, tak tohle mi na Alicii chybí. Nevidím na ní žádné výrazné rysy. Obdivuji ale její fyzickou kondici ve filmu, pro kterou se hodně nadřela.

Nelogicky rychle se z obyčejné holky stal assasín, který se umí vplížit do tábora bez povšimnutí a téměř celý ho vyřídit. Za zmínku opět stojí nesmyslné používání luku po celou dobu (viz hra).

PŘÍBĚH
Ze začátku mi film přišel nápaditý. Snažili se zachytit důležité momenty a dovednosti, které pak Lara později ve filmu využívá (u toho se musím pozastavit a říct, že to mi právě přišlo hodně uměle přichystané). Příběh byl předvídatelný až na jednu věc... opravdu jsem nečekala, že její tatínek bude žít. Ale bylo mi, hned jak ho našla, jasné, že nebude žít dlouho a jen jsem čekala, jak tedy umře. Předvídatelnost by mi nevadila, kdyby mě film naprosto uchvátil, stačilo by hlavní hrdinkou (jako v případě Angeliny Jolie). To pak i kdyby film neměl hlavu a patu, hájila bych ho. Nicméně to se v tomto případě nestalo a tak mi nezbylo nic jiného než vnímat dění okolo Lary. Film se rozbíhal podle mě pomaleji ve vztahu k jeho celkové délce. Závěrečná část filmu mi pak přišla strašně rychlá a uspěchaná. Příběh byl založen na TR 2013, měl nelogické a nevysvětlené prvky a jelikož nejsem fanda honby za jejíma rodičema, tak mě příběh nemohl přesvědčit o kvalitě filmu. Například, proč vlastně chtěli Himiko?

Opravdu zvláštně na mě působila hádanka s barevnými gumovými medvídky a propadající se podlahou.

KAMERA
Kamera byla v pořádku až na bojové scény, které byly hodně nastříhané a působili zmateným dojmem.

HUDBA
Ani hudba to nezachránila. Byla mainstreamová, bezduchá. Akorát, nejspíše pro starší fanoušky, použili skladbu od Bacha z prvního filmu (2001), kterou mám ráda.


Poslední scéna, kdy si Lara vybere dvě zbraně mi přijde zvláštní. Vzhledem k tomu, že měla po celou dobu filmu možnost vzít si zbraň po některém zemřelém nepříteli, ale ona radši střílela stále lukem, je zvláštní, že najednou chce zbraň a dokonce dvě. Nedává to proto smysl a je to jen zoufalý způsob, jak si šplhnout u fanoušků staré Lary a původních filmů. Nebo ne? Jestli to mysleli upřímně, tak jen tak dál! Akorát mě dost zaráží místo, kde by měla zbraně získat. V zastavárně? Bez zbrojního pasu?

Jak vidíte, mám z filmu smíšené pocity. Nejspíš se ve mě mnoho věcí ještě rozleží a třeba změním názor, nebo se to "vysvětlí". Přece jen jsem film viděla jen jednou, už si taky nepamatuju všechny detaily. Myslím si, že těm, kterým se Alicia jako Lara líbí budou mít mnohem kladnější názory na film + pokud jsou zároveň fanoušky rebootu.

Jak se film líbil vám?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erin Walentine Sammael Erin Walentine Sammael | Web | 20. března 2018 v 14:42 | Reagovat

To vypada zajimave

2 :D :D | 20. března 2018 v 17:03 | Reagovat

Filmy podle her jsou většinou odfláknuté a vůbec se nedrží předlohy. Tady mi přišlo že si dávají záležet. Do kina jsem šel s tím že jdu na zfilmovanou 2013 TR (moc ty nový nemusim) Byl jsem překvapen. Nesedí mi začátek na těch kolech atd... ale to jsem neřešil. Za mě fajn film

3 Eryn Eryn | Web | 20. března 2018 v 22:18 | Reagovat

Z filmu som mal tiež najskôr zmiešané pocity, no nakoniec som prišiel na to že sa mi páčil. Alicia sa mi na to hodila zahrala to fakt dobre. Príbeh bol samozrejme trochu iný, no videl som ako sa snažili využiť z hry strašne veľa prvkov aj napriek tomu, že boli použité možno inak, a natlačiť to všetko do dvoch hodín proste nie je možné. Prišlo mi to ako že sa snažia toho držať. Takže nakoniec vo mne film nechal celkom dobrý dojem aj keď perfektný nebol, možno ďalší bude lepší, teda aspoň predpokladám že ho majú v pláne :)

4 Niko339 Niko339 | 21. března 2018 v 2:38 | Reagovat

Čo sa mňa týka, tak film som videl dva krát, dva dni po sebe a išiel by som naň znova. Alicia si ma získala od prvej scény. Prišla mi dosť uveriteľná a skrátka podľa mňa sa na rolu hodila skvelo. Aj keď by som uvítal tak o pol hodinu dlhšie keby to bolo ale tak, rozpočet nepustí.
Ale celkový je ten, že pre mňa to je zatiaľ najlepší film podľa hry, čo bol zatiaľ natočený. A ten koniec. Ten útek bol proste... Skvelý :)

5 Niko339 Niko339 | 21. března 2018 v 2:47 | Reagovat

[4]: a ešte musím dodať, že sa mi páči to, že tam nedali žiadne nadprirodzené prvky, ale že to vymysleli spôsobom, že Himiko bola prenášač a zároveň bola sama imúnna voči vírusu. A osobne dúfam v pokračovanie

6 Eryn Eryn | Web | 21. března 2018 v 14:13 | Reagovat

[5]: To sa mi zrovna nepáčilo, pretože nadprirodzené prvky boli v TR vždy

7 Carolin Ka Carolin Ka | 27. března 2018 v 10:19 | Reagovat

Ahoj,
pěkně napsané. Ze začátku jsem měla též smíšené pocity a nevěděla jsem, co si mám o filmu vůbec myslet. Každopádně jsem film viděla podruhé a nyní se chystám napsat své dojmy a pocity. Poté hodím odkaz a budu ráda, když si to přečtete.
Stručně odpovím na nějaké tvé názory a dojmy LarahCroft. To, že tatínek žil je podle mého absolutně nejhorší věc na filmu :D To opravdu nemuseli.. Do filmu se snažili nacpat co nejvíce věcí a neměli čas je rozebrat což vede především k rychlému spádu na konci filmu. Ohledně zbraní.. máš pravdu, vůbec jsem si to neuvědomila, že vlastně po celou dobu filmu nesáhla ani po jedné a najednou si vezme dvě někde v zastavárně, zvláštní. Mě se upřímně hudba líbila, mám i pocity, že se objevili zremixované soundtracky z TR2013, nebo ne? Ohledně herečky, Laru zahrála tak, jak podle režiséra určitě měla, mě se role líbila, ale chyběl mi odvyprávěný charakter Lary Croft. Celé mi to připadalo jako příběh o nějaké holce, která ztroskotala na ostrově a poté se dostala domů. Nemám pocit, že byla Lara nějak důležitá než ostatní.
Jen stručně jsem zareagovala na nějaké věci a zbytek svých pocitů a dojmů napíšu později, hodím odkaz :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama