Jak vyfotit Laru

20. května 2016 v 10:01 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

Jak vyfotit Laru. Jak vyfotit Laru? Klidně tam může být ten otazník, protože tohle není návod. Už skoro nedokážu hrát Tomb Raider bez toho, že bych nevyfotila nějaký screenshot. Když vidím nějaký dobrý záběr, je škoda toho nevyužít. Jenže ony ty dobré záběry bývají často krátké, kolikrát to jsou vteřiny, kdy bych mohla Laru zachytit v pohybu nějak zajímavě. Jistě, když ji prostě nechám stát a rozhlížet se po krajině, tak si můžu fotit do aleluja, ono to prostředí v TR je obvykle krásné a zajímavé i samo o sobě, ale s tou Larou v nějaké pěkné póze je to většinou lepší.

Jenže je to skoro nemožné. Vzpomínáte si na Dášenku? Moje oblíbená knížka z dětství. Nikdy nezapomenu, jak Karel Čapek popisoval její růst, jak jí vyprávěl a jak se jí snažil vyfotit (a jak nehezky jsem tu svou knížku tehdy pokreslila, no jo, byla jsem malá a nerozumná). Taky máme doma psa a dobrá fotka vyšla tak jedna z deseti, jinak to byla spousta rozmazaných šmouh.


Lara se sice nerozmazává, ale i tak umí dělat na obrázcích neplechu. Hráč se musí soustředit na příliš mnoho věcí: na ovládání, na to, co se ve hře zrovna děje, na to, aby ve správnou chvíli záběr vyfotil... Screenshot většinou vůbec neodpovídá tomu, co jste si představovali. Důvody se různí:
  • Lara se prostě hnula / utekla / skočila někam rychleji, než vy jste dosáhli na správný čudlík / nebo než to počítač stihl vyfotit
  • Lara skončila někde mrtvá, protože jste si nevšimli, kam skáčete / že vás najednou obklopilo příliš mnoho nepřátel / protože jste omylem stiskli něco jiného než jste chtěli a skončili jste v jámě plné pichlavé smrti
  • zapomněli jste, čím se fotí, nebo jste se prostě netrefili, a ten úžasný záběr vám prostě utekl a ne a ne ho zopakovat. Nejhorší je, že většina těch nejlepších možných záběrů vám uteče prostě proto, že teprve v průběhu akce/skoku/bitky vás praští do očí, jak úžasná scéna to je, ale nestihnete to vyfotit a zopakovat to nejde nebo se to aspoň moc nedaří.
I když někdy i tak jsou ty screeny něčím zajímavé. Nikdy to ale není to, co jste vlastně chtěli.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Superman Superman | E-mail | 21. května 2016 v 22:35 | Reagovat

To je pekne napsané, častokrát jsem si říkal že máš povedené obrázky a že se ti je povedlo zachitit ve správný moment. Taky jsem zrovna začal hrát Tomb raider 1 ale na playstation 2 takže žádné obrazky nevitípám :(.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama