Fiamma Nera

30. listopadu 2015 v 17:22 | Charlie |  Tomb Raider 2 Dagger of Xian
Fiamma Nera má různé členy, a se všemi si Lara Croft musí nějak poradit. Autorem obrázku je Rattlehead92

Mafiáni, nebo kultisté? Nedávno jsme zveřejnili na tohle téma strip od Voxsound. Pojďme se podívat na skupinu nepřátel z Tomb Raider 2 trochu podrobněji.

Fiamma Nera znamená italsky "Černý plamen". Itálie je země, se kterou si lidé často spojují působení různých mafiánských rodin a skupin v Itálii i v jiných zemích. Znáte Kmotra? Fiamma Nera na první pohled působí docela mafiánsky, něco málo má s mafiánským byznysem taky společného (v posledních letech jde vlastně o podnik rodiny Bartoli), ale pravá mafie to není. Je to kult.

Tato tajná organizace působí v Itálii už delší dobu, skrývá se ve stínech a roztahuje své pařáty, aby našla, co hledá: předmět svého uctívání, mystickou dýku Xian obdařenou nadzemskými silami. Vábení tohoto mocného artefaktu přitahuje do kultu další a další členy, takže má Fiamma Nera vždy dostatek žoldáků a těch, co s radostí udělají špinavou práci. Své sídlo má tento kult v Benátkách na Via Caravelli. Po celém světě pátrají po artefaktech, které jsou klíči k získání dýky.

Přejali za svůj znak symbol, který používal před tisíciletími předchozí majitel dýky, čínský císař Qin Shihuang. Tento symbol používají opravdu s nadšením, najdete jej všude možně. Na oděvech kultistů je znak zobrazen červenou barvou na černém pozadí, podobně na praporech v jejich úkrytech. Bedny, ve kterých převážejí své poklady, zbraně nebo cokoliv, co taková banda potřebuje, jsou pomalované černými znaky. Jinde je zlatý na červeném pozadí. A kultisté si jej s oblibou nechávají vytetovat na tělo. Mají je i na autech.

Tento znak je zobrazen také na dveřích ke svatyni s dýkou. Ten je pochopitelně původní a vlastně kultistům brání v dosažení dýky - potřebují totiž ještě získat klíč. Napadlo vás někdy, proč prostě ty dveře nevyhodili do povětří? Koneckonců je opravdu našli, na začátku TR2 jsme potkali Claudia, který je hlídal. Ale zřejmě si nedovolili zničit něco, co patřilo k jejich posvátnému artefaktu.

"These doors are waiting for the right one. The right time to arrive. And then the dagger's blade will honor the hearts of those who believe. So, unless you pledge your loyalty as well..." (Claudio, na konci levelu The Great Wall, Tomb Raider 2)

Za oponou zdánlivě opuštěné benátské opery se skrývá překvapení.

Ve 20. století se hlavou kultu stal Gianni Bartoli. Stejně jako všichni před ním se snažil získat dýku, povedlo se mu ale něco, co se jeho předchůdcům nepodařilo: při hledání artefaktu, který by odemkl cestu k dýce, ukořistila Fiamma Nera Seraph, klíč ke katakombám, v kterých se ukrývá Talion, tedy skutečný klíč ke svatyni dýky. Kultisté se ale do katakomb nedostali. Mniši z kláštera Barkhang, kteří artefakty vedoucí k dýce střežili po staletí, měli obavy, že by se kultisté přece jen mohli k dýce dostat, což by bylo pro svět příliš nebezpečné, a proto potopili zaoceánský parník Maria Doria, na kterém se zrovna nacházela část Fiamma Nera i s úlovkem. Při této události zemřel i Gianni Bartoli a parník i se Seraphem se potopil na dlouho do hlubin.

"They want the Seraph to unlock a malignant treasure we contain in our monastery in Tibet. Since being stolen by imbecile vagabonds centuries ago, we been without key to it…relying solely on cleansing of our prayers to keep it subdued. Then the occultist Gianni B. acquired it. Trouble we knew. He breathed life back into ancient belief. One not to be stopped by any amount of head bowing. And now again it is here. Marco, infected with madness. He has violent mind, but not yet the power to satiate it. So, we reach for our weapons once more." (Bratr Chan Barkhang, Diving Area, Tomb Raider 2)

Gianni Bartoli na plakátu v levelu Opera House. Více zde.

Po nějaké době vykročil ve stopách Gianni Bartoliho jeho syn, Marco Bartoli. Také on se stal vůdcem Fiamma Nera a pátral po dýce. Tady už vlastně mluvíme přímo o událostech v Tomb Raider 2. Podařilo se mu lokalizovat místo, kde byla potopena Maria Doria, kultisté na hladině postavili námořní základnu a pátrali v hlubinách. Nakonec se jim do toho připletla Lara Croft, měla větší štěstí než oni, našla Seraph, v Tibetu našla Talion a otevřela cestu k dýce. Než ji ale dokázala získat, zmocnili se jí kultisté a provedli obřad, po kterém toužili mnoho let - Marco si dýkou probodl srdce a získal tak dračí sílu.

"When my father left when I was a boy, he confided to me that he was enlightened... beckoned by something greater than impulse. He possessed the Seraph, but he was just a disciple in this design. His death plotting a path to be sought by the one, his son." (Marco Bartoli, po Opera House, Tomb Raider 2)

Marco Bartoli a kultisté při obřadu ve svatyni dýky Xian.

Svět naštěstí nezanikl, hrdinka draka zabila... Ale Fiamma Nera to po pádu své hlavy zřejmě nevzdala úplně a připravila malou pomstu. Vtrhli k Laře domů, nicméně byla to sebevražedná mise. Přežil vůbec nějaký člen tohoto kultu, nebo je Winston musel uklidit všechny? Kdo ví?

Všichni členové Fiamma Nera jsou (nebo byli, jak chcete) muži. Prakticky všichni jsou velmi schopní v bojových dovednostech a jsou velmi silní po fyzické stránce. Po duševní stránce... no, jsou zcela oddaní kultu, jsou to prostě fanatici následující fanatika číslo jedna. Zdobí se znakem, který poukazuje na jejich příslušnost k dané skupině, někteří ho mají vyšitý na oblečení, jiní si ho nechali vytetovat. Útočí různým způsobem, někteří preferují zbraně na blízko, jako jsou baseballové pálky a francouzáky (to nářadí, nikdo z nich Laru nelíbá), jiní jsou vycvičení v používání střelných zbraní různých druhů. Specializovanější kultisté, kteří se objevují ke konci příběhu, nosí černé ceremoniální hábity s červeným zdobením a velmi dovedně vrhají nože.

Členové Fiamma Nera, které známe jménem:
Gianni Bartoli - hlava kultu, dýku nezískal, mrtev.
Marco Bartoli - hlava kultu, dýku získal, ale zase o ni přišel, mrtev.
Claudio - věrný člen kultu, který střežil bránu k dýce, svou víru dokázal tím, že se otrávil. Mrtev.
Fabio - člen kultu, Marcův pilot. Stav neznámý.
Eros - člen kultu, umí to s nářadím. Stav neznámý, asi mrtev.

Další zajímavosti:
  • Podle filmu Lara Croft: Tomb Raider měl Marco Bartoli ještě bratra, v podstatě nic o něm ale nevíme.
  • Fiamma Nera si udělala výlet do Vegas v Tomb Raider 2 Gold.
  • Na události TR2 navázala LaraHCroft v Tomb Raider: The Resurrection. A vypadá to, že přece jen někdo přežil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peto33 Peto33 | 30. listopadu 2015 v 18:08 | Reagovat

Skvelý a zaujímavý článok, vďaka :)

2 Natla Dahmer Natla Dahmer | 30. listopadu 2015 v 20:10 | Reagovat

O tento kult jsem se zajímala už dlouho a jsem ráda, že vím zase o něco víc! Děkuji za doplnění informací, skvělý článek! ^_^
A povšimla jsem si, že pár členů Fiamma Nera má rudé oči. Čím by to asi mohlo být? :-)

3 Charlie Charlie | Web | 30. listopadu 2015 v 20:24 | Reagovat

[2]: To je pravda, ve hře to jde nejlépe vidět u Marca. Že by inhalovali nějaké bylinky? Nebo že by málo spali? Myslím, že tvůrci tím chtěli vyjádřit jejich posedlost... ale čím přesně je to způsobeno, to skutečně nevím :-)

4 Natla Dahmer Natla Dahmer | 30. listopadu 2015 v 22:46 | Reagovat

[3]: Ta posedlost mě též napadala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama