Leden 2014

Nahlédnutí do prvního dílu komiksu

31. ledna 2014 v 11:15 | Charlie |  Novinky
První díl komiksového pokračování Lařina příběhu vyjde již brzy, a tak tvůrci zveřejnili prvních šest stran k nahlédnutí, aby nalákali čtenáře. Musím uznat, že tentokrát zvolili skutečně šikovného výtvarníka, kresba je opravdu zdařilá (na rozdíl od toho prequelového komiksu ).


Doctor Croft

31. ledna 2014 v 11:00 | Charlie |  Vaše výtvory
Zbožňuju Doctora Who:-)

Obrázek vytvořil Axalarad.


Vydání Definitive Edition & další screenshoty

28. ledna 2014 v 22:36 | Charlie |  Novinky
Nevlastním žádnou z těch platforem, na které Definitive Edition je, takže se jeho majitelkou nestanu, ale někteří z vás možná takové aspirace mají. Pak vás určitě potěší zpráva, že dnes za Atlantikem Definitive Edition vyšel a brzy se objeví i v Evropě.

Zároveň se zprávou o vydání hry (a odkazy na pochvalné recenze) vývojáři zveřejnili také patnáct nových screenshotů z této konečné verze hry. Pokochat se můžete v galerii.

Snad už se konečně brzy dozvíme něco o plánovaném pokračování, tahle recyklace téhle hry už mi poněkud leze na nervy.


Kapka kreslené nostalgie potřetí: Admirál Yarofev

28. ledna 2014 v 20:11 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Protože krásných fanartů není nikdy dost (i když tentokrát to nejsou pastelky). Vzpomínáte si na admirála Yarofeva? Vždycky mi ho bylo tak trošku líto, trošku mě dojímal a trochu mi lezlo na nervy to stále dokola opakované pravidlo, že kapitán se má potopit se svou lodí. Ale stejně to byla skvělá postava. Ačkoliv obvykle technické oblasti v TR moc nemusím, pobíhat s Larou po potápějící se ponorce se mi vždycky líbilo.

Autorem obrázku je nijuuhachi.


Co na Laru čeká v prvních dílech nové komiksové série?

25. ledna 2014 v 23:58 | Charlie |  Novinky
O tom, co přinese příběh komiksů, již nějakou tu informaci máme - bude navazovat na příběh Lary v nejnovějším díle TR série. První díl vyjde již za měsíc (26. února 2014) a začne tam, kde Laru hra opustila.

artwork na obálce

V druhém díle, který vyjde 26. března 2014, se Lara a její přátelé musí utkat s přízraky následků jejich těžkých rozhodnutí na ostrově Yamatai. Tyto přízraky ale zvěstují temnější osud, než si mysleli.

artvork na obálce

Ve třetím díle (23. dubna 2014) bude Lara lovit temné síly, které pronásledují ji a její přátele - přeživší z posádky Endurance. A stejně jako prastaré mytologické kreatury si na Laře bude chtít zchladit žáhu i její vlastní minulost.


Cosplay: Tanya Croft

24. ledna 2014 v 19:25 | Charlie |  Cosplay
Když máte účet na deviant art a jste členy mnoha skupin zaměřených na Tomb Raider, objevují se vám často nové a nové odkazy na nejrůznější nové obrázky, často i na cosplay, který je často velice vydařený. Bylo by škoda nechat naši rubriku Cosplay zahálet... Vybrala jsem několik - vlastně hodně - snímků cosplayerky, která si říká Tanya Croft a pochází z Ukrajiny. V jejím albu se nachází mnoho outfitů z celé škály Tomb Raider série.

Prostě klasika. Líbí se mi ten "bochánkový" cop... :-)Hups do závěje!

22. ledna 2014 v 10:53 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Tak jo, napadl sníh. Škoda že už nejsem malá. Ještě před nějakými deseti lety bychom společně s LHC skákaly z jedné hromady sněhu (smetené na ulicích z chodníků) do druhé a užívaly bychom si představu, že jsme na vrcholcích Himalájí, jako Lara. Teď už se pode mnou bohužel každá sněhová hromada rozboří... A v Praze se stejně rychle rozjezdí do hnusné hnědé břečky.

Který Tomb Raider se vybaví vám, když napadne sníh?


Kapka kreslené nostalgie podruhé: Egypt

20. ledna 2014 v 21:18 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Nemám ani moc času, ani moc sil, ale pěkným obrázkem se vždycky ráda pokochám. Jako malá jsem taky zkoušela kreslit Laru, ale nikdy tak... dotaženě. Znáte to, člověk si představuje, že mu pod rukama vzniká umělecké dílo, nakreslí tu postavičku, naznačí nějaké to okolí - a tím to skončí. Možná ještě tak Laru vybarvit.

Autorem obrázku je Artistic Adventures.


Kapka kreslené nostalgie: Nevada Desert

16. ledna 2014 v 9:25 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Jeden z mých oblíbených levelů a lokací vůbec. Autorem obrázku je ArtisticAdventures.


Proč by se mi hodilo být dobrodruhem

14. ledna 2014 v 11:54 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

Lara patří k těm šťastlivcům, kteří mají jistý talent. Zřejmě to bude vrozená schopnost, se kterou se ale nerodí všichni. Říká se tomu "být dobrodruhem", a tím je myšleno být tím úžasným dobrodruhem, který ať si umane cokoliv a jakékoliv překážky se mu postaví do cesty, všechno nakonec úspěšně rozdrtí a získá to, co chce. Ne každý, kdo si říká dobrodruh, je takový - na každého takového šťastlivce, jako je Lara nebo třeba její konkurent Indy, připadá spousta "dobrodruhů", kteří dosáhnou tak akorát toho, že jejich kosti dláždí cesty těch úspěšných.

Někdy si říkám, že by se mi taky hodilo mít tenhle Lařin talent. Napsala jsem si i malý seznam toho, co by se mi vážně hodilo:
1) Dobrodruzi jako Lara vždycky otevřou knihu na tom správném místě. Nebo narazí na nápisy na zdi (tisíce let nikým nespatřené a velice vzácné!), které zrovna potřebují. No není to nespravedlivé? Pravda, nejsem archeolog, a tak se mi nestává, že bych při kutání v nějaké staré hrobce spadla někam, kde bych vážně potřebovala ukazatel. Ale jakožto studentka literatury neustále po něčem pátrám v knihách a i když je mám ráda, kolikrát nad nimi musím strávit mnohem víc času, než na kolik mám sil. Bylo by fajn vědět, že bych mohla otevřít knihu na libovolném místě a přesně bych viděla to, co zrovna potřebuji.
2) Její argumenty jsou neodmítnutelné a nezpochybnitelné. Jestlipak už jste někdy psali nějakou akademickou práci?
3) Lidé jí nikdy nepřekážejí v cestě - alespoň ne dlouho. Mám Prahu ráda, opravdu moc. Jsem šťastná, že moje fakulta sídlí uprostřed Starého Města a já se tak pořád můžu kochat zákoutími staré Prahy, ale ti turisti... turisti jsou všude. Kolikrát už jsem si přála mít arzenál jako Lara...

Napadají mne i další věci. Co by se hodilo vám?

Screenshoty Definitive Edition

8. ledna 2014 v 11:18 | Charlie |  Novinky
V galerii TR9 přibylo devět nových screenshotů Definitive Edition, edice TR pro next-gen platformy. Najdete je zde.


Musím tedy přiznat, že mne tohle nové "vylepšení" TR moc nebere, prostě mě nechává chladnou celý ten hon za co nejlepší grafikou. Jsem totiž vyznavačku tohoto hesla:


Motivační wallpaper na můj připravovaný TR

6. ledna 2014 v 22:21 | LaraHCroft
Vytvořila jsem pro vás a vlastně i pro svůj připravovaný Tomb Raider, který ještě nemá jméno, takový motivační wallpaper, který by vám mohl alespoň něco prozradit :) Doufám, že z toho nejste zklamaní, že jste třeba očekávali něco jiného. Pojmu to svým vlastním stylem, nebojte ;-)Snad vás nezklamu :)

Na Tomb Raideru je ale ještě hodně práce. Mám zhruba hotový první a druhý level. Třetí mám rozpracovaný. Hra by mohla mít celkově něco kolem 10 levelů, možná méně, možná více. Stavím na enginu TR II, ale svém vlastním, předělaném enginu TR4. Změním toho při tvorbě jistě hodně, ale hlavní příběhová linie by měla zůstat.


Lara Croft si troufne i na Daleka

6. ledna 2014 v 20:22 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Od útlého dětství jsem příznivkyní Lary Croft a v poslední době jsem si oblíbila - ne, propadla jsem seriálu Doctor Who. A když jsem si před chvílí tak prohlížela obrázky uložené ve svém počítači, narazila jsem na tenhle. Netuším, od koho pochází, ani kdy ta fotografie vznikla, ale zaslouží si, abych se o něj s Vámi podělila. A kdyby sem náhodou zabloudil ten, kdo ji vyfotografoval (žije ještě, když se setkal s takovými ničiteli?), má mé sympatie, že se mu podařilo zvěčnit tak nebezpečím nabitou momentku...

Napadá někoho z Vás, kdo mohl tohle střetnutí vyhrát?


A nemá ta figurína Lary nějak žluté kraťasy? I když to bude možná světlem.