Listopad 2013

Sanctuary of the Scion

25. listopadu 2013 v 12:35 | Charlie |  Zajímavé obrázky
I hluboko do svatyně Scionu proniknou sluneční paprsky.

autorem obrázku je MicheleMouse

Několik znamení, že Lara z vašeho života jen tak nezmizí

24. listopadu 2013 v 19:05 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

1) Doma pobíháte v tričku s nápisem Tomb Raider?
2) Probíráte se sestrou při přípravě večeře detaily druhého levelu v Tomb Raider 2 Gold?
3) Když vkročíte do komiksového obchodu, hledáte mezi figurkami superhrdinů okamžitě Laru?
4) Má vaše sestra stále ještě nad psacím stolem vystavenu relikvii napodobující kazetu z prvního TR filmu s příkazem robotu Simonovi "Zabít Laru Croft"?
5) Vzbuzují ve vás různé podoby počasí vzpomínky na různé levely a díly Tomb Raider?
6) Vzpomenete si při zaslechnutí zvonů okamžitě na Tomb Raider: Chronicles?
7) Kupujete si s nadšením oblečení v barvách, které nosí Lara Croft?
8) Debatujete se sestrou o tom, jak je vlastně Lara špatný vzor, co se stravy týče?
9) Snažíte se pro někoho - v mém případě, jak jinak, pro sestru - vymyslet na Vánoce pěkný dárek s motivikou Tomb Raider?
10) Zahrnuje vás někdo - v mém případě zase sestřička - detaily toho, jak s přítelem hraje znovu a znovu dokola Tomb Raider 2 a počítají přitom, kdo z nich Laru víckrát/méněkrát zabije?

Jestliže ano, mohli bychom si potřást rukama. A popovídat si o starých dobrých časech s Tomb Raiderem. Obzvlášť v případě, že jste moje sestra.

Profesionalita se nezapře

22. listopadu 2013 v 14:18 | LaraHCroft |  Zajímavé obrázky
"Být frajer až do konce"... to je zřejmě motto Lařinných nepřátel :)


To mě v Tomb Raideru nikdy nepřestane fascinovat :)
Zajímalo by mě, jak to dělá...

Pro next-gen platformy vyjde v lednu Tomb Raider: Definitive Edition

18. listopadu 2013 v 22:18 | Charlie |  Novinky

Momentálně se neděje nic. Toho jste si jistě všimli. Zatím žádné novinky o pokračování TR a já sama jsem tak přiotrávená sama sebou, že to se mnou taky není nic moc. Mám tu ale dobrou zprávu pro příznivce nových platforem, Play Station 4 a XBox One.

Amazon zapsal do seznamu chystaných titulů Tomb Raider: Definitive Edition, což nemá být nic jiného než letos vydaný TR přepracovaný pro PS4 a Amazonem nespecifikovanou platformu, zvěsti předpokládají XBox One. Definitive Edition má Amazon připsanou na leden 2014 a měla by zahrnovat také všechny DLC. Předplatitelé navíc dostanou artbook.

Takže to vypadá, že začátek příštího roku bude vzhledem k událostem v TR světě příznivý. Nebo jste zapomněli, že v únoru 2014 má začít vycházet TR komiks navazující na události posledního dílu?

Charlie

Skleněný nešvar věznění mocných záporáků

13. listopadu 2013 v 18:05 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Nedávno jsem na internetu narazila na jeden obrázek:


Vlastně z toho neznám akorát ten poslední obrázek. A okamžitě mi docvaklo, že k té řadě úplně dokonale patří i naše stará známá Natla. V Tomb Raider: Underworld ji Amanda také věznila ve skleněné báni.

Jasně, existují různá skla, dokonce velmi silná, nerozbitná, a mají i jistou výhodu, když chcete někoho připravit o svobodu - stále na něj vidíte, ať dělá, co dělá. Přesto se ale těm pacholkům nedá věřit. A zavřít je do komory hluboko pod zemí se zdmi z metr tlustého betonu? To by přece nemělo ten správný efekt:-)


Chrr... chrr...

12. listopadu 2013 v 21:58 | LaraHCroft |  Tomb Raider 5 Chronicles

No nevypadá spokojeně? :)
Takovou budoucnost bych chtěla taky... až na tu Laru za zády ;-)

Screenshotový kvíz podruhé

10. listopadu 2013 v 20:57 | LaraHCroft |  Zajímavosti
Jelikož se mi kvíz od Charlie zdál velice jednoduchý (ale i tak skvělý, neboť se v něm vyskytuje pouze TR ;-) ), tak přicházím se svým kvízem, u kterého, myslím, byste se mohli už trošku zapotit :) Samozřejmě ne u všech screenshotů, některé jsou jednoduché :)

Chci po vás Tomb Raider a přesný level :)

Obrázek č. 1


Obrázek č. 2


Obrázek č. 3


Obrázek č. 4


Obrázek č. 5


Obrázek č. 6


Obrázek č. 7


Obrázek č. 8


Obrázek č. 9


Obrázek č. 10


Obrázek č. 11A správné odpovědi? Počkejte si na ně pár dní :)
Pro ty, kteří hráli TR je to hračka...

Screenshotový kvíz (klasický Tomb Raider)

9. listopadu 2013 v 13:51 | Charlie |  Zajímavosti
Považujete-li se za znalce klasických Tomb Raider dílů, jistě vás potěší možnost své znalosti si vyzkoušet. Prohlédněte si dobře následující screenshoty a přiřaďte k nim patřičný Tomb Raider, lokaci a level...

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Hůů!

2. listopadu 2013 v 19:24 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Zbožňuju mumie z The Last Revelation! Tedy, abych byla úplně upřímná, i když jsem jejich fanouškem, nahánějí mi trochu husí kůži a když na mne vybafnou zpoza rohu, tak uskakuju dozadu (a už jsem se párkrát kvůli nim praštila do hlavy o postel nebo jsem poskočila i s židlí). Možná si ale pamatujete na jednu neškodnou mumii v Alexandrii, přesněji v levelu Coastal Ruins v jakémsi (smrtícím) zábavním parku Egyptian Adventures. A vzhledem k nedávnému Halloweenu se autor papercraftů Ninjatoes rozhodl připravit strašidelnou papírovou skládačku. Tedy strašidelně roztomilou mumii i se sarkofágem.

Mumii si můžete stáhnout z jeho stránek i s návodem na sestavení. Kdybyste věděli, jak mne teď mrzí, že jsem přešla z barevné na černo-bílou tiskárnu!


Říjnová screenshotová soutěž - výsledky

2. listopadu 2013 v 12:06 | Charlie |  Soutěže
Myslím, že není třeba chodit dlouho kolem horké kaše - průběžné výsledky v anketě byly všem, kdo hlasovali, celou dobu soutěže viditelné. V udaný čas jsem anketu vyfotila a pak skryla, a konečné výsledky vám teď předkládám.

Nejvíce hlasů získal první screenshot Becki. Vlastně Becki získal za všechny své screenshoty nejvíce hlasů dohromady ze všech, je to tedy jednoznačný vítěz:-) Tímto bych mu ráda pogratulovala (a protože se mi už ozval, vím, že jsem napoprvé použila špatný rod:-) )

Blahopřeji i všem ostatním ke krásným screenshotům a všem hlasujícím děkuji za účast.

Vítězný screenshot:

Nová ikonka pro fórum na listopad

1. listopadu 2013 v 19:40 | Charlie |  Novinky
Pokusila jsem se pro tento měsíc, který často sklouzává do jisté ponurosti, vybrat co nejstrašidelnější motiv. Ráda bych cestu na fórum co měsíc měnila, aby to bylo zajímavější, a aby se tvář blogu trošku proměňovala i co do atmosféry příslušného měsíce a ročního období.

V listopadu stromy poztrácejí své listoví a k nebi zdvihají jen holé pahýly, vítr hučí tak nějak chladněji a neklidněji a k ránu se po zemi válí chomáče mlhy. Tenhle měsíc začínají Dušičkami; mnoho nám známých kultur připisuje přelomu října a listopadu čas, kdy se setkávají světy živých a mrtvých. Nevím jak vám, ale mně se právě vybavil tajuplný ostrov z Tomb Raider Chronicles plný malinkých démonů, opuštěných ruin a tajemných zjevení...

Přejeme krásný listopad!