Září 2013

Pár tipů na akce v Praze v nejbližších dnech

29. září 2013 v 13:01 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Něco pro egyptology
A nebo pro milovníky starých světů a archeologie vůbec je tahle výstava jako stvořená. Začala už před několika měsíci, byla už dvakrát prodloužena a nyní se prý chýlí ke svému konci. Putovní výstava o faraonu Tutanchamonovi, respektive o jeho hrobce v Údolí králů a jejích objevitelích sice nevystavuje originály, nýbrž repliky, na kouzlu jim to ale neubírá. To mi můžete věřit, vím to z vlastní zkušenosti a všem milovníkům starověkého Egypta mohu tuto akci jen doporučit. A nemusíte mít ani dlouhý cop a krátké šortky, aby vás Tutanchamonovy poklady okouzlily. (Já teda cop měla, ale to se nepočítá, nosím ho skoro pořád, protože to je nejlepší způsob, jak zkrotit opravdu dlouhé vlasy.) Informace o výstavě naleznete zde. Končí už 13. října.


Něco pro milovníky videoher
Letos tam sice nejspíš na Laru nenarazíte (loni jste na této akci mohli potkat Collete), tento veletrh se má zaměřit spíše na hry chystané pro vánoční trh, ale jestliže vás lákají hry obecně, mohli byste tu narazit na něco, co vás zaujme. Třeba novinky o herním hardware, mistrovství ČR v počítačových hrách a další. Veletrh For Games probíhá o víkendu 10.-13. října, více informací najdete zde (ale mohli by mít stránky plnější, to tedy ano, takhle člověk houby ví, na jaké vývojáře se může těšit).


A pro fanoušky srazů příznivců Tomb Raider
Nejsem typ pořadatelky srazů, prostě mi to nejde. Tým LadyCroft ale pořádá srazy už delší dobu, na jednom jsem se také účastnila a bylo to skutečně příjemné setkání. Letošní sraz nejen členů LadyCroft týmu je naplánován na 12. 10. a jistě rádi uvítají další fanoušky TR. Více informací najdete na jejich facebookové stránce.
(fotka z loňského prosincového srazu, ze stránek LadyCroft)

Hezký začátek podzimu všem
přeje Charlie!

Opera House

29. září 2013 v 11:34 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Natla, Willard a Bartoli a jejich společné představení... od Voxsound.


Stýská se mi po žebřících

25. září 2013 v 21:05 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Mám slabost pro žebříky. Znám je samozřejmě mnohem déle než Laru. A vztah k nim mám také delší dobu než k Laře. Nedivte se, k mým nejmilejším vzpomínkám z dětství patří chvíle, kdy jsem spolu s několika blízkými běhala po zahradě, nosila NÁŠ malý dřevěný žebřík sem a tam (nutno dodat, že byl jen o málo vyšší než my) a lezla na stromy a střechy, kamkoliv jsem se dostala.

Lara leze po žebřících v jednom kuse. Většinou jsou to tedy jen textury a vypadá to, že Lara spíš leze po žebříku, který vidí jen ona ve své mysli, ale stejně to ve mně pokaždé probouzí záchvěvy příjemných vzpomínek. Na lezení po žebříku prostě něco je. Naposledy jsem tohle léto balancovala na štaflích a natahovala se pro zralé meruňky. Zbožňuju ten pocit, když se dostanu o něco výš, když se můžu rozhlédnout a prohlédnout si věci kolem sebe z výšky. A přitom mě na rozhledně jen tak nepotkáte. Já mám raději jiná místa.

Ještě před pár lety pro mne příchod podzimu znamenal žebřík. Byla jsem totiž vždy pověřena úkolem vylézt na střechu kůlny a posbírat odtamtud ořechy spadlé z velkého starého ořechovce. Jenže ten strom byl už starý a musel být pokácen, takže na střechu už nemusím. Sice bych tam mohla vylézt i tak, ale s těmi ořechy to byla zábava. Pomalé plížení, protože střecha byla stará (už i tu mi vyměnili), prolézání mezi větvemi stromu, které tak příjemně voní. Pro mne dokonalý pocit podzimu.

Těším se, až zase narazím na nějaký žebřík. Žebříky jsou skvělé. A ještě lepší je pocit, když člověk ví, že nahoře čeká něco moc příjemného.

Tedy ne chlápek s nabitou bouchačkou nebo podobné drobné nepříjemnosti, se kterými se nahoře setkává Lara Croft.

Test: Artefakty a mytologie Tomb Raider

19. září 2013 v 11:04 | Charlie |  Zajímavosti
Protože procvičování hlavy není nikdy dost!

Chcete-li si náš test vyzkoušet, připravte si papír a tužku, abyste si mohli odpovědi zaznamenávat a nakonec zkontrolovat. Na některé otázky je tentokrát nutné odpovědět více správnými odpověďmi, důkladně proto čtěte otázky...1) Některé artefakty v TR jsou inspirovány skutečnými artefakty, ať už existují/existovaly nebo jsou jen předmětem legend. Které z těchto artefaktů si tvůrci TR vymysleli?

a - Kámen mudrců
b - Excalibur
c - Scion
d - Kopí osudu
e - Dýka Xian


2) Artefakt, na který se ptám, Lara v TR3 již vlastní, v TR4 jej poprvé vidí a v TR5 jej získá.

a - Dýka Xian
b - Scion
c - Iris
d - Horův amulet
e - Thorovo kladivo


3) Které z těchto artefaktů Lara využívá (nejen) jako zbraně, tedy ohání se s nimi a útočí na nepřátele?

a - Dýka Xian
b - Thorovo kladivo
c - Kopí osudu
d - Excalibur
e - Ora Dagger


4) Které slavné egyptské panovnici patřil palác, který Lara nalezla pod Alexandrií?

a - Kleopatře
b - Nefertiti
c - Hatšepsut


5) Na ostrově Yamatai Lara nalezla spoustu drobných artefaktů, předmětů různé minulosti i hodnot. Na který tam ale určitě nenarazila?

a - nádoba s houbičkami
b - starodávný vějíř
c - vojenské známky
d - plyšový medvídek
e - divadelní maska


6) Lara se na své dobrodružné cestě občas setká i s literárními památkami. Co za knihu nalezla na tajemném irském ostrově?

a - deník démona Verdileta
b - Herbář
c - Bestiář


7) Který z těchto artefaktů Lara použila, aby zničila Spáče?

a - Sanglyph
b - Temné malby
c - Křišťálové dýky


8) Za svou kariéru (když počítáme pouze hry, v komiksech by to bylo více) Lara našla dva artefakty v potopených plavidlech na dně oceánů. Ve kterých plavidlech to bylo a o jaké artefakty šlo?

a - Maria Doria, Talion
b - Maria Doria, Seraph
c - Andrea Doria, Seraph
d - Titanik, Talion
e - španělská galeona, Iris
f - ruská ponorka, Kopí osudu
g - německá ponorka, Kopí osudu
h - německá ponorka, Iris


9) Díky svému povolání se Lara setkala naživo s některými bohy. S kterými z těchto ale nebojovala?

a - Natla
b - Thor
c - Seth
d - Himiko
e - Horus


Rise of the Tomb Raider - rozcestník

18. září 2013 v 16:21 | Charlie |  Tomb Raider 10

Nové, v pořadí série již desáté dobrodružství Lary Croft je tady. Lara v restartu přežila nástrahy tajemného ostrova a my se můžeme zatím pouze ptát, kam asi zamíří příště. Stala se Přeživším a teď je na čase, aby se z ní stal Tomb Raider - Vykradačka hrobek... Přichází proto na řadu její nové dobrodružství nazvané Rise of the Tomb Raider.

základní informace o hře

> Příběh

trochu podrobněji

> Frakce
> Lokace
> Lařiny dovednosti
> Zbraně
média


merchandise a downloadable content (DLC)


> Figurka Play Arts Kai


nápověda a pomoc ve hře

> Ovládání


dojmy ze hry

další články a zajímavostiz historie novinek

Temple of Xian

17. září 2013 v 8:46 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Tohle místo v chrámu dýky Xian mne vždycky fascinovalo. A vůbec celý tenhle level. Je na něm něco atmosférického, z čeho mi vždy lehce - a to příjemně - mrazí v zádech. Zároveň je to jediný level, který LHC není schopná dohrát sama. To ti pavouci:-)

Vzpomínáte, co je za těmi dveřmi?

Autorem obrázku je ArtisticAdventures.

Hezky pohromadě

8. září 2013 v 16:14 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Miluju Tomb Raider 2! Mám ho zrovna rozehraný, ale zároveň se mi nahromadily i jiné povinnosti a chudák Lara musí čekat.


Já věděla, že o Laře se učí i ve škole!

5. září 2013 v 10:30 | Charlie |  Zajímavosti
Asi tedy ne všude, bohužel, ale Lara dělá pokroky. Učitelka angličtiny pod přezdívkou Sardoc vyfotila stránku z učebnice (bohužel není nikde uvedeno jméno publikace), kde se objevilo cvičení spojené s rozhovorem dvou dívek o Tomb Raider: The Angel of Darkness. Škoda, že učebnice angličtiny nejsou na Laru více zaměřeny. Vždyť i já musím uznat, že právě Tomb Raider - respektive shánění informací po internetu, překládání článků a debaty na anglických fórech - mi v rámci mých kompetencí v anglickém jazyku prokázal skvělou službu. Takže jen tak dál, Laro:-)


"Tetování" Tomb Raider 2

4. září 2013 v 13:18 | Charlie |  Zajímavosti
Ne že bych byla fanynkou tetování, ale tyhle nalepovačky, co se obvykle nacházely na žvejkačkách, si z dětství pamatuju. Akorát mi to vždy přišlo jako plýtvání obrázků, obzvlášť byly-li hezký, protože se to hrozně rychle smývalo. A tohle "tetování" bych určitě nikdy nepoužila, ale schovala si je jako trofej.

Docela mne upoutal obrázek nahoře uprostřed, dokonce mám tušení, že ho vidím poprvé, i když Laru s různými verzemi rozpuštěných vlasů jsem již viděla.
Autorem fotky je Orphen5.

Bota.

4. září 2013 v 9:56 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Bota.
Proč?
Jen tak, nemusí všechno dávat smysl.

I když je pravda, že smysl boty jsem hledala, respektive zamýšlela se nad ním. Už nějaký ten den leží před dveřmi do mého pokoje má stará zimní bota. Ale i když je moje, při pohledu na ni mám pocit, jako bych nahlížela do vzdáleného a cizího světa. Doby, kdy jsem ji nosila, mi připadají skryté daleko v prehistorii mé minulosti - dobře, není to tak dávno, možná tak pět šest let, nicméně ty doby leží za jistými hranicemi, které jsem za sebou zavřela. Ale nechci tu vyprávět o sobě.

Znáte ten pocit, když narazíte na něco, co vám cosi připomíná, a pak si uvědomíte, že to cosi je z Tomb Raider? Bože, asi bych se měla jít léčit, když ve své vlastní staré opuštěné botě, co přišla k mým dveřím, vidím starý křáp Amandy z Tomb Raider Legend.

Ale uznávám, že jsem se na svou starou známou netvářila tak zoufale jako Lara.

Horův amulet a dýka Xian

3. září 2013 v 8:56 | Charlie |  Fan Art Nápady a vychytávky
Toužili jste někdy po nějakém artefaktu, se kterým se Lara setkala? Musím se přiznat, že já ano. Dovedu si představit, jak úžasné by bylo, mít ve svém bydlení celou galerii takových úlovků. Úchvatně silný Scion, dravou dračí dýku Xian, blýskavě tajemné artefakty z meteoritu a okouzlující mocný Horův amulet. Docela závidím těm, co si je dokáží tak plasticky zpodobnit. Ale určitě bych zvládla vyrobit si je z papíru, papercraftových modelů není v tomhle směru málo...

autorkou tohoto Horova amuletu je JillaValentina

Skvostná, viďte? Úplně z ní sálá dračí dech. Její autorkou je Stella.

Hodně štěstí do nového školního roku

1. září 2013 v 13:51 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Je prvního září. Sice neděle, ale už je září - velké letní prázdniny jsou prostě na svém konci. Už od poloviny prázdnin pořád někdo školu připomíná, hlavně obchodníci, zkuste najít obchod, kde nemají akci "zpátky do školy". Je to kruté, ano, souhlasím. Ale dneska už je holt září, takže škola je skutečně za rohem, tak jsem si řekla, že bych k tomu taky mohla pár slov říct. Já sama zítra ještě nikam nejdu, akademický rok totiž na rozdíl od školního začíná až 1. října, ale zase tak velký rozdíl v tom není, místo začátku roku školního mám ještě měsíc zkouškového období. Nicméně dobře si pamatuju na ten podivný pocit, který provází poslední prázdninový den, na to jemné stažení útrob a vědomí toho, že zase něco končí. Tak doufám, že to neprožíváte nijak tragicky, protože ona to tragédie není.

Takže bych chtěla všem školou povinným, školu z vlastní vůle navštěvujícím a ve škole pracujícím prostě popřát hodně štěstí. Užijte si ten poslední prázdninový den v klidu a až zítra ráno vyrazíte, přimyslete si do rukou pár pistolí, v těle probuďte sílu, odhodlání a zvědavost, zapleťte cop... teda co to říkám. Prostě ukažte školním povinostem, že jim dokážete snadno nakopat zadek a úspěšně je zdolat:-)

P.s.: A taky dneska blahopřeju LařeHCroft k svátku, protože včera jsem na to zapomněla!