Červen 2013

Blog LaraHCroft Vám přeje nádherné prázdniny!

30. června 2013 v 15:13 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

Tomb Raider má jednu obrovskou výhodu. Je jedno, jestli je vedro nebo zima, jestli fičí vichřice nebo padají tuhé mrazy, pustit si hru můžeme vždycky (tedy je-li elektřina a nepřehřál-li se vám počítač, jako s oblibou dělá ten LaryHCroft) a vydat se okamžitě za úžasnými dobrodružstvími. Ať už jste školou povinní nebo pracujete, červenec a srpen byly, jsou a budou prázdninové měsíce, a v takové době si každý zaslouží kus svého volna, které může vyplnit, jak jen bude chtít. Třeba právě hraním. Samozřejmě se na vás nebudu zlobit ani tehdy, pokud jej vyplníte pobytem na našich stránkách :-) I já doufám, že zde brzy přibydou nějaké nové články o různých zajímavostech a nejen o nich, takže se máte u nás na co těšit.

Přejeme Vám příjemně strávený prázdninový čas!

LaraHCroft & Charlie


To by si ta nová dovolovat neměla...

26. června 2013 v 17:22 | Charlie |  Zajímavé obrázky
...jestli nechce přijít o kejhák! :-)


Kouzlo slov

26. června 2013 v 10:58 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Nakreslete obrázek tím, že o něm co nejvíc řeknete...

Autorem obrázku je jamthebabyassassin.


Rozhovor s Murti Schofieldem

21. června 2013 v 9:41 | Charlie |  Tomb Raider 6 Angel of Darkness
Členové týmu The Lost Dominion (fanouškovský projekt navazující na děj The Angel of Darkness, doplnění věcí, které z AoD byly vyřazeny a pokračování, velice zajímavý, už se těším, až bude dokončen) nadšeně oslavují desáté výročí The Angel of Darkness. Nedivím se, AoD je vskutku kultovní díl, který část fanoušků moc nemusí, ale na druhou stranu jej část fanoušků naprosto miluje. A pro ty druhé tu je něco, co je jistě potěší - rozhovor s Murti Schoefieldem, autorem příběhu AoD.

Rozhovor je dostupný ve formě podcastu (tj. k poslechu, ale mohu říct, že jej považuji za velice dobře srozumitelný. A navíc je doplněn o krásnou hudbu v duchu AoD - pro fanoušky povinnost! :-) )

Rozhovor najdete zde.


Angel of Darkness deleted scene - Shaman

20. června 2013 v 18:19 | Charlie |  Zajímavosti
Video, které bylo vyřazeno z finální verze Tomb Raider: The Angel of Darkness. Řekla bych, že je to dost škoda.

Dnes je 20. června 2013, tedy deset let od 20. června 2003, kdy spatřilo světlo světa šesté pokračování série příběhů Lary Croft, a Peter Conelly vypustil do světa toto video. Jestliže si chcete připomenout, s kým to Lara mluví, vězte, že jde o šamanku Putai.Jestli uslyším vzdechy po nějakém remake, budu střílet!

40 Fathoms papercraft

20. června 2013 v 9:43 | Charlie |  Fan Art Nápady a vychytávky
Ninjatoes vytvořil už přibližně před měsícem nový model Lary pro papercraft - Laru ze dvojky, přesně z podvodních levelů při sestupu k Marii Dorii, tedy v neoprénu a s harpunou. A chcete-li model dotáhnout k dokonalosti, můžete k Laře vytvořit i figurku žraloka. Jestliže jste hledali ideální a poklidnou zábavu ve stínu, právě jste ji našli:-)


Domov, sladký domov

20. června 2013 v 9:02 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

Ano, domov je sladký, ale bohužel až příliš málo studený. Informace, že v naší republice je v posledních dnech nejtepleji ze všech států Evropy, mne příliš nenadchla, takový primát zrovna nemusím. Ale co můžeme dělat. Myslet na studené věci... Osobně se mi hlavou prohání Lara v těch nejchladnějších lokacích, do kterých zavítala. Tibet a vrcholky Himalájí. Hledání staré německé ponorky u mrazivého pobřeží Ruska. Ledy a ledovce Antarktidy. Jo, hned je to o stupínek lepší.

Na novém Tomb Raider filmu bude pracovat scénáristka Buffy, přemožitelky upírů

13. června 2013 v 10:02 | Charlie |  Novinky

Na to, že měl být hotov už tenhle rok (ano, radši říkám, že měl, protože se to stejně určitě posouvá, i když nevím na kdy), se o novém TR filmu objevují informace spíš jen sporadicky. Zatím víme, že nový film by se měl nést v duchu nejnovější hry, že Lara by se v něm měla vydat k začátkům své archeologické cesty.

Na Kotaku se objevila nová informace - už se ví, kdo bude psát k filmu scénář. Bude to Marti Noxon, scénáristka, která měla svého času na starost Buffy, přemožitelku upírů.

Trošku mě tohle oznámení překvapilo, vzledem ke starším zprávám o tom, že na TR filmu budou pracovat jiní scénáristé a ti že už dokonce mají scénář rozepsaný.

Trochu klasiky, ale tentokrát ode mě

8. června 2013 v 19:35 | LaraHCroft |  Moje Tvorba
Tak mě nadchl pohled na obrázky z klasických TR, že jsem taky musela něco sesmolit :)

imagebam.com
imagebam.comimagebam.com

Jen tak narychlo jsem si k tomu sedla :) Proto toho není moc.
Snad nadšenci klasiky budou potěšeni :)

Na klasickou notu

8. června 2013 v 11:08 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Mám ráda artworky - jsou viditelným důkazem toho, kolika lidem se Lara prohání hlavou tak intenzivně, že ji musí chytit do obrázku. A teď jsem si zamilovala kousky od MicheleMouse vracející se ke klasickým časům. Když je vidím, mám chuť nažhavit počítač, oživit tu úžasnou, kostičkatou a hlavně drsně noblesí Laru Croft...

Sbohem, Von Croyi...

Hlubina

Domov, sladký domov

Co se děje v Tomb Raider světě

8. června 2013 v 10:36 | Charlie |  Novinky
Není toho zase tak moc, ale přece jen pár aktualit:

Tomb Raider Store od 7. do 13. června zlevnil vybrané produkty; 14. června vyhlásil dvacetiprocentní slevy na vše. Takže pokud toužíte po nějakém kousku, můžete jej teď získat o trochu levněji.

→ Také na Tomb Raider Store se objevil nový, velice limitovaný produkt - nový skateboard, vyrobeno bude jen 40 kousků.

→ Nová soutěž na Gamestop.com k Tomb Raider: potápění k Yonaguri ruinám u Japonska. Ou - ono je to jen pro Američany. Tak nic.

→ Od 11. do 13. června proběhne další E3, my tombraideristé od něj ale nemusíme očekávat nic.

Nedobrovolné Benátky

4. června 2013 v 13:59 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Jistě jste zaznamenali zpravodajství o povodních - bohužel musím dodat, že postihly i nás, Charlie a LHC. Kdybych se teď chtěla dostat domů, potřebovala bych loďku, nejlépe takovou, jakou měla Lara v Benátkách. A do toho navíc zkoušky. Jistě chápete, že máme teď plné hlavy starostí, a nebudete se zlobit, když bude naše aktivita zde dočasně nižší.

Doufám, že nepatříte k těm, koho voda spláchla, ale pokud ano, třesu vám pravicí a přeji, aby co nejrychleji uschla. Ta voda, ne vaše pravice.

Charlie


Mezi kapkami deště

1. června 2013 v 11:48 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

Prší, prší a prší. Medard přitančil dřív a přitáhl s sebou spoustu vody, zachmuřenou oblohu, vytrvalý příval kapek. Poslouchám, jak déšť za okny šumí, a snažím se nepodléhat splínu, který na mne z vyhlídek na dlouhodobé zachmuřené počasí padá. Padá, všechno padá, pořád padá voda - a já mezi kapkami deště myslím na Londýn.

Vy víte, jaký Londýn mám na mysli - přece ten tombraiderovský. Londnýn z Tomb Raider 3, který Laru přivítal svým typickým deštěm a výhledem na katedrálu svatého Pavla. Ano, tohle jsou dny, kdy je nejlepší zalézt a věnovat se svým domácím koníčkům. Ale taky je zkouškové, pochmurné zkouškové plné nemilých zkoušek, a když je venku tak nepřívětivě, zdá se být ideální čas pro to, aby člověk zalezl a na ty zkoušky se připravoval. Ale do ničeho není chuť. Jo, tohle jsou časy plné dilemat.

Ale taky bych potřebovala trochu povzbudit, trochu se inspirovat Lařinou klasickou povahou, kterou nějaký déšť nemá šanci rozhodit. A ani nájemný vrah...