Květen 2013

Poněkud neobvyklý cosplay

30. května 2013 v 13:20 | Charlie |  Cosplay
Neobvyklý, trochu strašidelný, ale úžasný!


The True Story

27. května 2013 v 18:32 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Autorem je ZCochrane.


Pokud vás čas donutil dát "exit game", ale vy byste rádi zůstali s Larou...

25. května 2013 v 21:54 | LaraHCroft |  Moje Videa
Zdravím :) Přesně pro tento účel tu mám pro vás svoje nové video.
Téma? Staré díly TR :)Amatérský level od Václava Sochy: Diamond of Future

24. května 2013 v 22:45 | LaraHCroft |  Různé amatérské levely
Mám pro vás (prozatím jen) demo prvního levelu k chystané hře TR: Diamond of Future od Václava Sochy, který před časem zveřejnil svůj návod na TR level editor (TRLE). Já sama jsem to zatím nehrála, ale vypadá dobře. Holt oficiální editor :) Akorát nejsem příznivec "nové" Lary ve starých TR. Taky je tu zřejmá náklonost k TR Underworld, takže opět nic pro mě.

Onen amatérský TR by měl mít 15 levelů.
K příběhu autor napsal toto:

"Děj se bude odehrávat v současnosti. Ze záhadných okolností, lidé, kteří se dotknou diamantu, tak zemřou. Aby toho nebylo málo zjevil se nějaký prorok, který mlel něco o tom, že to má na svědomí Sofhia, žena, která našla portál do budoucnosti a tam se něco přihodilo. Prý se obklopuje společností ninjů. Lara Croft se s ním setká a promluví si s ním, jak tomu učinit přítrž. Prý je jeden způsob. Musí se dostat do budoucnosti a tam zastaví Sofii. Položí jí čtyři hádanky, každá poukazuje na místa, kde se nachází portál do budoucnosti a tři krystaly, které by je měly aktivovat. První hádanka byla jednoduchá. Lara zjistila, že první, modrý krystal prozření, se nachází kdesi na ostrově Philae v Egyptě. Druhá hádanka poukazovala na město plovoucí, kde skrytá přetvářka pod nádhernou stavbou se skrývá. Tím je myšleno město Benátky v Italii, kde tam se to má hledat to Lara neví. Proto se vydá do Chrámu Svatého Zakariáše, kde by se mohla něco dozvědět. Třetí hádanka mlela o něčem kulatém, obrovském a prastarém, co střeží mnichové v zemi ledu. Hned ji napadla báje o posvátnem klášteru, který udajně leží v Himalajích, ale nikdo jej samozřejmě nenašel. Poslední hádanka radila, že cesta do budoucna spočívá tam, kde se setkají 4 roční období. Lara se nad tím pozastavila a uvědomila si, že jednou četla v knize o bájné hale, které se řikalo Hala ročních období, tam, kde se setká oheň, voda, vzduch a země. Prý podle jedné knihy by se měl nacházet tento chrám někde v Řecku pod mystickými ruinami, které doposud nebyly prozkoumané, protože to je pár kamenů v písku. Je jasné, že cesta bude dlouhá a strastiplná. Lara se nakonec dostane do budoucnosti, porazí Sofii ve městě Dunwall. A získá Thorovo kladivo, které jí pomůže dostat se zpět domů, kde bude vše tak jak má být..."

Ráda bych tímto znovu apelovala na autora textu (a to jakéhokoliv), ať se naučí psát, protože už mě to nebaví opravovat. To myslím zcela vážně. V tomto textu jsem pouze opravila základy a i to mě vyčerpalo natolik, že stavby vět jsem nechala, nad nimi by se taktéž měl autor zamyslet. Čeština je základ. U tohohle výroku asi moje sestřička jásá :)

Nějaká ta motivace...

Level je uložen na trle.net
Odkaz →zde

TOMB RAIDER: The Unforgiven

24. května 2013 v 21:57 | LaraHCroft |  Moje Videa
Zdravím :) V zimě jsem vytvořila video a úplně jsem ho zapomněla dát na blog...
Přehlídka nejlepších starých dílů...

Hudba: Metallica - The Unforgiven


Ps. Sedněte si od obrazovky radši trošku dál, z technických důvodů byla vizuální část ukládána 2x :D

Drobnosti k nezaplacení

23. května 2013 v 14:03 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

O květnu se říká, že je to měsíc lásky, rozhodně se mu takové přízvisko přisuzuje v naší kotlině, a sama musím uznat, že máj, lásky čas, je mi mnohem milejší a srozumitelnější než únorový Valentýn a jeho srdíčkové šílenství. Květen je krásný měsíc, všechno ožívá a na mě leze jaro. Tak nějak mám silnější pocit, že konkrétní osoby či věci miluju či nenávidím víc než jindy.

A pokud jde o Tomb Raider... musím přiznat, že spíš vzpomínám na to, jaké hraní téhle hry pro mě bylo, než jaké je, protože poslední dobou už tolik nehraju. Stejně jako už tolik nelezu po stromech a po střechách, jako před lety, ale moc ráda na to v melancholických chvílích rozjímání vzpomínám. Tak jako na Tomb Raider. A na všechny ty drobnosti, které na něm mám tak ráda.


1) Cinkot nádobí na Winstonově tácu
Poklidná atmosféra Lařina krásného domova, jehož cihlové zdi skrápí podvečerní anglické slunce. Lara se protahuje ve své ložnici u hořícího krbu, skrz okna shlíží na svou tréninkovou dráhu. Všechno je tak klidné, až poetické. No a najednou zaslechnete cinkot, hekání, cinkot, hekání, pšoukání a funění... Winston je stále s vámi. Teda pokud se jej zrovna nerozhodnete zavřít do mrazáku. Nejspolehlivější a nejochotnější služebník na světě. Pokud jde tedy o to šinout se pomalu za svou paní a vydávat u toho strašidelné zvuky.

2) Lařin cop vlající ve větru
Culík je jistě praktický, což o to. A vlasy v něm jsou volné, pramínky si můžou poletovat samostatně. No jo, ale takový cop - takový dlouhý vrkoč spletených vlasů, to je něco. Rozhodně to nemá každý. Vždycky jsem měla pocit, že k Laře patří cop stejně jako ke kočce ocas. Pohleďte někdy na kočku, jak nonšalantně nosí svou půvabnou okrasu. Jak s ní mává, jak za ní při chůzi vlaje. Lara sice svůj cop ovládat nedokáže, nemá v něm konec páteře, ale vítr zvládne mnohé za ni, i když v realitě by to tak nefungovalo (věřte mi, cop nosím ráda, ale nikdy mi tal nepoletuje).

3) Aha!
...a jiné citoslovce, zvuky, hekání, oddychování, co Lara vydává. A vůbec její hlas, její hlášky, její sarkasmus, její osobitost...

4) Hrátky s tyranosaury
Protože T-Rexové k Tomb Raideru neodlučitelně patří!

5) Vize míst, kam se člověk ještě nedostal, nebo ani dostat nemůže - a všechny ty nemožnosti a pitomosti, co provádí, jen aby se tam dostal
Jak to asi vypadá za těmi dveřmi? Vidím jen kousek nějakého akvária, koberec a odlesky od plápolajícího ohně... Trvalo mi hrozně dlouho, než se mi - vlastně nám, to jsme hrály s LHC - podařilo proběhnout do Lařiny tajné místnosti s trofejemi v sídle TR3. A stejně tak dlouho jsem si snila nad tím, jak to tam asi vypadá. Dokonce jsem si myslela, že ty modré skříňky s dýkou a Irisem nejsou skříňky na trofeje, ale prosklené modré sloupy až ke stropu...
A když si umanete, že někam prostě vylezete. Třeba do nějakého výklenku, který vývojáři ani nezamýšleli jako přístupný, ale vy se tam prostě musíte dostat, musíte to prozkoumat, protože co kdyby náhodou. To byste Laru radši milionkrát zabili, než abyste nechali nějaký koutek neprozkoumaný...

6) Hudba
Je potřeba vůbec něco dodávat?

7) Milujeme mumie
Jak jsem se jich kdysi mohla bát? No, abych byla upřímná, i teď, když mi přijde nějaká ta šourající se kostra obalená obvazy do cesty, trochu ve mne hrkne. V člověku se přece jen probouzí vzpomínky a přirozené obavy z něčeho, co se hýbe, a fakt by se to hýbat nemělo. A když to navíc tak huhlá a chrčí... Takže já se jich vlastně pořád trochu bojím. Ale taky si s nimi ráda hraju na schovku. A na honěnou.

8) Malá Lara
Nejlépe někoho opravdu poznáte, když s ním prožijete minulost.

9) Je to šílená bestie, vraždící maniak... naše bestie, náš maniak!
Čaj Earl Grey, fazole na toustu, strach z Corgiho, kožený batůžek, pistole při ruce, šedozelenomodré tílko, kraťasy, náruč plná artefaktů, velké hnědé oči, kulka v břiše každého nepřítele... když to poskládáte dohromady, řekněte, přijde vám na mysl někdo jiný než Lara Croft? Ta osoba, co vraždí na potkání, ukradne i to, co je nejen přibité, zasejfované, ale ještě i zapečetěné na celé věky. A vždycky se u toho úžasně tváří... Jo, je to holt naše Lara.

10) Za každých okolností dáma
Jistě, tohle tvrzení je trochu protiřečící tomu předchozímu, ale musíte to uznat. I když právě vystřeluje někomu mozek z hlavy, dělá to Lara s elegancí, ba s grácií. Je to prostě lady - a má to v krvi.

Ano, musíte uznat, že Lara Croft je prostě úžasná bytost. Myslím, že bych mohla v tomhle seznamu pokračovat dál a dál, ale prý se má v nejlepším přestat. Tak to zkuste teď vy...


Tomb Raider Google logo

21. května 2013 v 18:18 | Charlie |  Zajímavosti
Na DeviantArt se najdou různé zajímavé věci. Třeba tohle - pro fanoušky Tomb Raider vytvořil Albusonita logo Google, které si můžete nainstalovat do prohlížeče a kdykoliv něco hledáte, hledat s Larou...

Najdete ho ke stažení zde. Včetně návodu, jak na to. (Sama jsem to nezkoušela.)


Jason Graves zveřejnil další kousky soundtracku

16. května 2013 v 12:06 | Charlie |  Novinky

Na oficiálně vydaném soundtracku nejsou všechny skladby, které jsou ve hře. Jason Graves, skladatel hudby pro nový Tomb Raider, nedávno na SoundCloud přidal skladby, které jsou ve hře, ale nikoli na soundtracku, a skladby, které nakonec ani nebyly použity.

P.s.: Cítím se jako zombie a asi taky vypadám jako zombie. Jsem zombie?

Tomb Rider!

13. května 2013 v 18:48 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Mám slabost pro slovní hříčky:-)


Strážní v High Security Compound: Mozek nevedeme

11. května 2013 v 16:09 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Po delší době jsem si zase pustila na odreagování klasiku - Tomb Raider 3, konkrétně level High Security Compound. Ano, ten level, kde Laru zabásli - ale mělo to cenu, když za mřížemi nevydržela ani pár minut? Ani se tomu nedivím, inteligence strážných mne skutečně dostala...

Tak tenhle génius začal šílet, ještě než Laru uviděl. Nejprve pobíhal jako splašený a pak se zasekl a ani se nehnul, jen na ni zíral. Znovu se rozhýbal až když jsem tímhle místem procházela podruhé, a to už jsem se k němu nezachovala nijak mírumilovně, neboť už jsem měla zpátky své kamarádky plné olova.

Tenhle génius mne taky vždycky fascinoval (i když musím přiznat, že když jsme se do těchto míst dostaly se sestrou poprvé, nebyly jsme schopné se s Larou strachem hnout). Lařina pomalá chůze je skoro stejně hlučná jako její rychlý krok, jak ji může neslyšet? A copak takhle se hlídá - tak že člověk nevidí do míst, odkud může někdo přijít, a dokonce se k nim postaví zády? :-)

S tímhle strážným jsme se také nepochopili. "Nelez na ty ovládací panely." "Ale takhle tam nedosáhnu." "Nepotřebuješ tam dosáhnout, není tam nic, na co bys dosáhnout potřeboval. Já jsem tvůj nepřítel. Ty mě máš přece zabít, ne?" "No jo." Sáhl po spoušti, ale neviděl na ni, protože už si zašprajcoval hlavu v panelu nahoře, a tak byl během pár vteřin na onom světě. Některým lidem to prostě nevysvětlíte...


Chcete učesat "na Laru"?

10. května 2013 v 8:55 | Charlie |  Zajímavosti


Popularita Lary Croft zažívá s novým Tomb Raider opět obrovský boom. Její oblibu odráží i to, že v britských kadeřnických salonech HOB nyní mají účes podle Lary v běžné nabídce. "Nová Lara Croft se objevila na všech druzích reklam v Londýně, hlavně na autobusech, a její styl se s jejím ikonickým culíkem, který prameny jejích hnědých vlasů přidržuje jen volně, mnohem přirozenějším," prohlásila za HOB Claire Atkinson.


Tři nové outfity (DLC)

9. května 2013 v 7:58 | Charlie |  Novinky

Mountainer, Demolition a Sure-Shot, to jsou tři nové outfity pro Laru do nového TR, nyní sehnatelné na všechny tři platformy. Pochopitelně nikoli zadarmo. Co na ně říkáte?

Na Tomb Raider lezou slevy

4. května 2013 v 18:46 | Charlie |  Novinky

Jo, jo, na Steamu je teď na pár dní za 50 % původní ceny. Tolik abyste zůstali v obraze; a já jdu zase sklonit hlavu k referátům...

Lařina první pomoc

2. května 2013 v 9:48 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Autorem stripu je OELM. A já si poprskala smíchy všechny materiály, poznámky a knihy, co mám rozházené po klávesnici...