Srpen 2012

Vše nejlepší LařeHCroft k svátku

31. srpna 2012 v 10:35 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Tak hodně zabitých kostlivců a mumií, milá sestřičko, když teď hraješ The Last Revelation:-)

A všem ostatním Pavlínám také všechno nejlepší...


Skutečnější než skutečné

29. srpna 2012 v 13:00 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Jsem uchvácena a ve skrytu duše závidím pbbunnybear, že něco takového dokázala vytvořit!
Planescape Torment - recenze

28. srpna 2012 v 19:10 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

Sigil. Město tisíce dveří. Portál může vést kamkoliv, objevit se může pod každým obloukem, i pod zkříženými větvemi, a klíčem k jeho otevření může být cokoliv. Kousek mýdla, kůstka z prstu i myšlenka... Město neustále přestavované tajemnými dabusy, město, kde i ulička může mít porodní bolesti. Město, kterému vládne Paní Bolesti, bytost něuvěřitelné síly, a přesto - ne, to nebudu prozrazovat. Sféry, jejichž "obyvatelé" nepřejí životu návštěvníků, chýše nejchudších i sídla nejbohatších. Ulice plné lidí - zlodějů, hampejznic, měšťanů i šlechty. Márnice a její "obyvatelé", živí i mrtví... Ze zombií padají obvazy, vypadávají jim hřebíky spojující jejich klouby, Spalovači s velkým S nad nimi stojí jako biřici a dohlížejí na to, aby mrtvoly byly správně upraveny, než je spolkne chřtán spalovny. A představte si, že právě vy jste jednou z těch mrtvol, co leží na marách na stole, právě vás přivezla hnijící zombie. A to není to nejhorší. Nejhorší je, že se v téhle situaci probudíte a postupně zjišťujete strašlivou pravdu:


Že nemůžete zemřít.


Nejprve bych ráda zdůraznila jednu věc. Tahle hra, přestože jsem slovo zombie v odstavci nahoře řekla víckrát než jednou, není, skutečně není o likvidaci nemrtvých, není to postapokalyptický svět, kde jste přežili jen vy a všichni ostatní zmutovali. Kdepak. Tady jste ti divní vy.

V márnici je to skutečně spíš pro silnější žaludky


Probouzíte se jako chlápek tak zjizvený, že to vypadá, jako by vás roztrhala smečka hladových tygrů, pak na do vás nějaký šílený berserk zatnul nejméně stokrát svou bojovou sekeru a nakonec si na vašich zádech bohové alespoň deset let zkoušeli piškvorky. A nemáte prakticky nic, jak jinak také, vždyť jste přece byli bráni jako mrtvola, a ta přece nic nepotřebuje (až na ty zombie, co chodí kolem, ty oživují Spalovači jako levnou pracovní sílu). Co ale naštěstí máte, je někdo, kdo vás alespoň trochu zná. Jmenuje se Morte, nikdy nepřestane sršet vtípky a nadávkami, a ano, je to létající lebka. Raději se dlouho nedivte, každý jsme nějaký - a nechte si od něj přečíst, co máte vytetováno na zádech za vzkaz.


Už vám asi došlo, že morbidnosti jsou nedílnou součástí celého tohohle dobrodružství. Takže až si ponesete svá střeva v tlumoku, moc to raději neřešte. Vy se totiž naštěstí hrozně rychle regenerujete (takže vám ta střeva nejen že dorostou, ale ještě vám je někdo podruhé vyndá, abyste si z nich mohli udělat náramek). Regenerujete se tak dobře, že až najdete v jedné kryptě uhnilou ruku, s překvapením zjistíte, že kdysi patřila vám!

Na tržišti můžete otravovat tolik lidí...


Ale abych byla upřímná, ačkoliv trocha morbidnosti se mi v hrách zamlouvá, není to něco, co by samo o sobě dokázalo udržet mou pozornost. Ne, na to je třeba něco mnohem složitějšího. Nebudu chodit dlouho kolem horké kaše. Důležitá je myšlenka. A spojení trochy té morbidity s obrovským množstvím filozofování, řešení úkolů, hádanek a hlavně napínavým příběhem, to už je něco.


Probudíte se v márnici, a neznáte ani své jméno. Jediné, co vám napoví, co si vlastně počít, je vzkaz, který kdosi zanechal vytetován na vašem vlastním těle. Je čas se dostat pryč, protože Spalovači nemají rádi, když se jim někdo kolem mrtvol motá. A až to dokážete, otevře se před vámi skutečně skvostný svět, město Sigil, o kterém jsem mluvila už na začátku. A věřte mi, že to stojí za to. Uvidíte sami, jaké divy naleznete na smetišti a jak podivuhodný svět v kobkách pod ním. Milovníci dlouhých rozhovorů si přijdou na své v Nevěstinci duševních rozkoší. Nezapomeňte navštívit obchod s kuriozitami a navštívit Městskou halu, kde naleznete i sídlo spolku sběratelů zážitků. Něco kuriózního také čeká v baru U doutnajícího nebožtíka, který se skutečně nejmenuje podle nějaké imitace...

V baru můžete potkat i Nekonečno


Na tržišti si můžete koupit roztomilého mazlíčka Lim-Lima. Ale hlavně vám proti osamělosti pomůže vaše parta, kterou v průběhu hry poskládáte. Každý samozřejmě vyniká v něčem jiném. Zatímco vy sami můžete jít po cestě bojovníka, mága nebo zloděje, ostatní už mají svou cestu vyšlapanou. Zlodějka Annah, bojovník-mág Dak'kon, ohnivák Ignus, mluvící encyklopedie Morte, sukkuba Fall-From-Grace či Nordom, kterého prostě nedokážu popsat jinak než jako mluvící televizi...

Pěkná krypta


Hodně se tu mluví. A samozřejmě jako v jiných RPG hrách máte možnost svou postavu vylepšovat. Přidáváním charisma a inteligence vám možnosti rozhovorů narůstají, takže můžete lidem klidně zkusit vymluvit díru do hlavy. Klaním se před těmi, kdo ten text, jenž by jistě vydal na mnoho knih, přeložili.


A hudba, ano, ta hudba... O té se ani nedá mluvit, tu si musíte poslechnout.

V Nevěstinci duševních rozkoší


Hra nabízí mnoho možností, kam se vydat, mnoho úkolů, které můžete kromě hlavní linie řešit. Zajímavý je třeba ten, do kterého se dostanete, když se příliš modlíte k panence Paní bolesti. Můžete řešit vraždu ve slévárně. Pomoci neznámému muži získat zpět jeho vidličku. Zachránit šílenou Ingres, ženu z jiné sféry, která jednou prošla portálem a už jej nemůže znovu najít. A ani konec nemusí pro všechny dopadnout stejně, záleží na vás, jakou volbu si vyberete. Vlastně je to nakonec velice dojemné a velice, velice filozofické. Dostanou se vám do mysli i takové otázky, nad kterými byste si mohli lámat hlavu pořád dokola. Řekněte, co myslíte, že může změnit charakter člověka?

Povídat si s pilířem lebek je nepříjemný zážitek, věřte mi


Víte, Planescape Torment je hra, která v hráči zanechá víc než jen vzpomínku, ona se do člověka skutečně zažere. A ono vám to ani nevadí, naopak, chcete ještě víc...


Planescape Torment vytvořilo studio Black Isle Studios v roce 1999. A přes to, že je považována za jednu z nejlepších a nejhlubších her vůbec a hráčská komunita si ji velmi cení, komerčně propadla. Masy holt nejsou herními gurmány.

Za hru i screenshoty opět patří můj dík CeBrkovi.


Maria Doria, ta nejkrásnější ze všech lodí

28. srpna 2012 v 14:54 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Dobrá, slyším, říkáte, že krása je přece tak subjektivní věc. Ale dobře víte, jak v oblibě mám klasické díly TR, mezi které patří i TR2. A ta nádherná Maria Doria. Proto mě také nadchl fan art coral-chi vytvořený pro jednu soutěž na Deviant Art. No řekněte, nekřičí to úplně Tomb Raider 2?


Melancholie konce prázdnin. Mohu vás o něco požádat?

27. srpna 2012 v 8:43 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Ne, nechci být zlá a připomínat vám, že sladký čas nicnedělání brzy skončí - ale mohu vám alespoň připomenout, abyste si to uvědomili (bohužel) a pořádně si jej užili. Tedy alespoň ti z vás, co nemají jako já už teď nějaké školní povinnosti. Holt na vysoké jsou ty prázdniny spíše jen relativní pojem:-)

Vlastně i to je důvod, proč se nyní probouzím a píši vám (od toho věčného soustředění mi totiž vypíná hlava a ploužím se domem jako zombie, jak mi ráda připomíná LHC). Velice by mi totiž pomohla vaše pomoc. Dostala jsem za úkol sesbírat nějaká vyprávění mladých i mladších. Nikoliv drby nebo převyprávění filmových příběhů, ale takové ty příběhy, co se vyprávějí v noci pod stanem, dobrodružné či strašidelné. Třeba jste byli na táboře a někdo vám vyprávěl něco, u čeho vám po páteři tekl ledový pot (a nebo ne, to nevadí), nebo vám někdo vyprávěl duchařskou historku, po které jste v noci cestou ztemnělým domem někdy trochu znejistěli... Prostě něco takového. A nemusí to být ani nic úplně aktuálního, třeba si rozpomenete na něco z minulých let.

A nebo nějaké zajímavé vtipy či humorné historky (ovšem opět vyprávěné, ne prožité) :-)

Pokud byste nějaký takový zajímavý příběh v paměti měli, byla bych vám vděčná, kdybyste jej sepsali a společně s křestním jménem a přibližným věkem poslali na můj mail charlie91@seznam.cz. Nemám zrovna odvahu plašit na hřišti děti s pytlíkem bonbonů nebo se vyptávat náctiletých i vyšších věkových kategorií, jestli neslyšeli něco zajímavého, a tak mne napadlo obrátit se na vás, na své milé publikum...

A hlavně - pořádně si užijte zbytek prázdnin!

Tomu říkám cosplay!

25. srpna 2012 v 8:36 | Charlie |  Cosplay
Nejen se obléknout jako Lara, ale ještě udělat něco pro ni typického. Třeba naši oblíbenou stojku na hraně. A SariCroft si svou druhou část své přezdívky jistě zaslouží...


Její pružnost je skutečně obdivuhodná. Podívejte se sami.

Hrátky ve sněhu

23. srpna 2012 v 11:27 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Stýská se vám v horkých dnech po zimě?

Možná to vypadá jako sebevražedné jednání, ale překvapivě Lara šipku přes sněhové koule přežila.

A pak si pod nimi ještě odpočinula. Ne, není mrtvá!

Zasypána sněhem...

Ledové "okno" se před Lařinou elegantní šipkou tak leklo, že puklo.

Ano, teď je mrtvá!

Útok orla, útok na orla...

Působivé místo posledního odpočinku, orle.

Lara vždy elegantní

Je vůbec třeba nadpis?

21. srpna 2012 v 8:58 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Charlie dováděla v hlubinách:-)

Ty máš ale velké zuby, babičko...

To koukáte na mě?

Proboha, chlapi, jak jste ten klíč mohli zašantročit až sem? /Na vrchol vraku/

Takhle se zabíjejí plamenometčíci - zákeřně! :-)

Ten lesk v jejích očích...

Tahle fotka mi připomněla dětství

20. srpna 2012 v 7:52 | Charlie |  Zajímavé obrázky

A to přitom tuhle dívenku vůbec neznám. Vím jen, že se jmenuje Chiara a cestou do školky si hraje na Laru Croft, jak napsal na DeviantArt lussybussy, který je navíc z Itálie a s Itálií se mé dětství přiliš nepojí. Ale to, s čím se pojí, vystihuje fotka skvěle. S LarouHCroft hrající si úplně stejně na Laru Croft... :-) Ten Chiařin cop mi to dokonale připomněl:-)

Nejlépe se ukrýt

19. srpna 2012 v 17:46 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník

Nejspíš nejsem jediná, kdo cítí tíži toho vedra, jež se na nás snáší. Ne, nechci si stěžovat na to, že slunce hřeje a nebe je bez mráčku, ale bohužel to je přesně to počasí, které mé aktivitě příliš nesvědčí, a nejraději trávím horké letní dny ukryta ve stínu a s něčím, co mne ochladí. Ať už to je pokrm ledové konzistence, fotky sněhových vánic nebo prohánění Yettiů po Tibetu. Ano, tohle je přesně ten nejlepší čas schovat se do svého doupěte a zapnout nějaký skutečně studený level. A nebo si najděte takového kamaráda, jakého jsem dnes objevila v kumbále já. Je celý bílý, má jen jednu nohu a moc toho nenamluví, zato ale perfektně ovládá ovívačské řemeslo...Kdo to odnese na trhu starých her

19. srpna 2012 v 9:46 | Charlie |  Různá videa
Jedna řecká reklama, na kterou jsem narazila. Jde o upoutávku na prodej videoher ve známém "přines nějakou starou a tu novou dostaneš se slevou." Protože řecky asi nerozumíte, mám tu pro vás překlad:

Lara: Udělala jsem všechno, co mi řekl. Lezla jsem po skalách, zabíjela vlky, skákala...
Stará dáma: Zdá se, že váš přítel měl skutečně zvláštní požadavky...
Lara: Poslal mě dokonce na misi do Nepálu!
Stará dáma: Byli jste spolu dlouho?
Lara: Roky, madam, ale pak mě vyměnil za nějaký levný fotbal. Ale já vydám za víc! Vím, že ano!Lara versus Indy...

18. srpna 2012 v 22:57 | Charlie |  Různá videa
Tak tohle mě skutečně rozesmálo, obzvlášť ten úplný konec:-)


Někdo z Hradce?

18. srpna 2012 v 15:20 | Charlie |  Admin: LaraHCroft

Hm... Víte, mám - respektive LHC má - takovou malou otázku. Ona se totiž chystá na podzim na univerzitu do Hradce Králové, tak by ráda věděla, zda je možné potkat tam nějakého tombraideristu. A kdyby jich bylo více, uspořádat tam třeba i sraz...

Gameplay z GamesCom

17. srpna 2012 v 7:21 | Charlie |  Novinky
Ne v příliš dobré kvalitě, navíc se tu mluví německy, ale pro ty, co se zrovna na tohle těší, tu mám dobrou zprávu - hráči se jednou něco nepovede a Lara skutečně zemře. Nicméně ta smrt není příliš detailně zobrazena - uvidíte sami.


Jestli má dobrodružství jméno, musí to být...

16. srpna 2012 v 14:04 | Charlie |  Zajímavé obrázky
... Lara Croft :-)

Zajímalo by mě, jak Indyho z těch jeho šatů dostala:-)