Květen 2012

Trailer již brzy & nový artwork

31. května 2012 v 14:42 | Charlie |  Novinky
Ano, slíbený trailer Crossroads již tu brzy bude co nevidět. Zatím si můžete prohlédnout celý artwork, z kterého byl kus použit při oznámení traileru... Ve větším jej zatím bohužel nemám.


Pozor na flóru

30. května 2012 v 7:33 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Nejen fauna a humanoidi vás můžou zabít:-)


Já a to sprosté slovo na "M"

29. května 2012 v 14:07 | LaraHCroft |  LHC
Zdravím, milí návštěvníci :-)
Ráno přišly výsledky z CERMATu ohledně maturitních písemných prací a... MÁM TO! Konečně vím, že mám celou tu věc na "M" za sebou... Je to velká úleva :-) Po měsíci čekání určitě. Přeji Vám všem, abyste měli také to štěstí a tu maturitu tzv. "dali" :-) Věřím, že ano ;-)


Mimochodem, jak jsi na tom ty, Shadris?

Klíčenka

29. května 2012 v 9:40 | Charlie |  Fan Art Nápady a vychytávky
Ve znamení TOMB RAIDER :-)


Lara Croft a (její) muži

27. května 2012 v 18:15 | Charlie |  Lara Croft

"I'm a dangerous girl. And right now I'm losing patience..."


Nedávno jsem byla dotázána, jak je na tom vlastně Lara Croft v souvislosti s pánskou populací našeho světa. Dobrá otázka. Když se nad tím zamyslím, jsem skoro v pokušení říct, že tahle dáma trpí misandrií, tedy že k mužům pociťuje víc než silnou nenávist. Důkazů je na tohle prohlášení víc než dost, jen si vemte, že drtivá většina mužů, kteří se s Larou setkali, skončila prošita olovem.
Jenže... ačkoliv je Lara Croft "jen" virtuální, neživou postavou, přece jen je schopná i nějakých citů, což její drsné povaze dodává i příjemný závan lidskosti. Pojďme se tedy podívat na muže, kteří pro Laru byli či jsou něčím víc než jen živým terčem.

Kapacita plic

27. května 2012 v 13:32 | LaraHCroft |  Zajímavosti
Už vás někdy napadlo, že Lara pod tou vodou vydrží nějak dlouho? Že by normální člověk dávno omdlel a čekal už jen na příjezd sanitky?
Ve skutečnosti existují rekordy, které daleko předčily čas, po který vydrží pod vodou naše Lara. Nyní vám rozepíši jednotlivé Tomb Raidery a u každého dobu, po kterou v nich vydrží pod vodou.

Kapacita plic v jednotlivých TR


Můžete si všimnout, že vývojáři Lařinu kapacitu plic v nových dílech podstatně snížili. Nevím, proč to tak udělali... mě osobně minuta pod vodou s Larou vyhovovala :-) Nešlo pak Laře neustále o život :D 25 sekund je moc málo, ale je to zase realističtější, což jistě ocení ti, kteří otázku realističnosti v TR upřednostňují.

Jak jsem se již na začátku zmínila, Lara zdaleka nedosahuje takových rekordů, které jsme mohli v historii plavání a potápění zaznamenat. Například když se podíváme na freedivera (volně přeloženo jako "potápěč vez přístrojů") Umberta Pelizzariho, který (9. července 1991 na Havaji) strávil bez nadechnutí pod vodou 7 minut a 2 vteřiny, čímž tehdy ustanovil zatím nepřekonaný světový rekord ve statickém zadržování dechu. V tomto statickém potápění (což znamená výdrž v klidovém stavu na jeden nádech, kdy plavec splývá na hladině obličejem otočeným ke dnu) jsou na tom ale nejlépe Stephane Mifsud, Hyeres, Francie 2009-06-08, 11 min 35 sec a Natalia Molchanova, Aarhus, Dánsko 2009-08-21, 8 min 23 sec. Co se týče potápění do hloubky, tak je Lara jistojistě nejlepší, jelikož to jí problém nedělá ať se jedná o jakoukoliv hloubku. Jinak je tedy vidět, že Lara má zatím daleko k opravdovým rekordům. Snad si to nevezme osobně...

Pro nás se to ale zdá jistě nepochopitelné, že minuta pod vodou není na poli rekordního potápění vůbec nic, přestože každý znás se pod vodou zdrží maximálně 25-30 sekund (nebo okolo této hodnoty) a mě se vždy zdá, že je tam Lara strašně dlouho. Průměrná hranice lidského těla je někde okolo 5 minut než začnou odumírat tkáně v mozku a hloubka ponoření je někde kolem 30m. Kdežto rekord je něco málo přes 200m. Vše je totiž individuální a hodně záleží i na okolních podmínkách jako je teplota vody atd.

Jak jste na tom vlastně vy?


Snad jsem Laru tímto článkem neurazila... Nechtěla jsem nijak podceňovat její schopnosti. Minuta pod vodou je úctyhodná. :-)

Varuji, že tyto rekordy podali zkušení a vytrénovaní freediveři a potápěči, takže to doma raději nezkoušejte. Nerady bychom přišly o návštěvníky ;-)
Přivodit si totiž i psychické a další jiné tělesné poruchy z nepřiměřeného času stráveného zadrženým dechem je velice jednoduché a pokud nejste trénovaní, tak tohle nezkoušejte. Nezapomínejte na to, že zadržování dechu jen tak na vzduchu není to samé jako pod vodou.

Nový Tomb Raider druhou nejočekávanější hrou E3

27. května 2012 v 10:57 | Charlie |  Novinky
O novém TOMB RAIDER se pořád dost mluví a skutečně hodně se od něj očekává. GameTrailers jej na svém žebříčku nejočekávanějších her letošního E3 umístil na druhou příčku. A to na prvním místě ani není hra jako taková, ale herní konzole Wii U. Takže TR je v podstatě první...


Připravte se, nový trailer je na cestě

26. května 2012 v 6:19 | Charlie |  Novinky

... a teaser k němu je více než slibný! Po traileru Turning Point nás čeká trailer s názvem Crossroads - Křižovatky.

Zapiště si do kalendáře datum 31. května :-)


Fan Art: Tampi

24. května 2012 v 21:23 | Charlie |  Fan Art Galerie
Občas člověk narazí na opravdu uhrančivá díla. O to příjemnější je, když je jich víc najednou a jejich autor tvoří stále další. Pokochejte se, autorem těchto obrázků je Tampi...


Každodenní kurz přežití

24. května 2012 v 14:46 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Další Charliino čtvrteční zamyšlení...

Závidíte někdy Laře Croft, kolik prožívá dobrodružství? Chtěli byste být někdy v její kůži? Brodit se bažinami, lézt po vysokých skaliscích, pátrat ve starodávných chrámech či bojovat s nepřáteli tak zákeřnými, že to svět dosud nepoznal? Vážně ano? A nemáte někdy pocit, že už to dávno prožíváte?

Ovšem že nejde o totéž, co prožívá hrdinka Tomb Raider. To by, upřímně řečeno, ani nešlo, respektive není možné to dlouho provozovat a zůstat naživu, to má Lara více než dobře ověřené. Nejsme virtuální postavy, jsme lidé z masa a kostí (a prý i jiných věcí). Přemýšleli jste někdy o tom, jak byste si poradili, kdybyste byli vrženi do tak zoufalé situace, jako je ztroskotání na (relativně) pustém ostrově? Dokázali byste si postavit chýši, rozdělat oheň, ulovit něco k jídlu, co by pokud možno nebylo nechutné, slizké a s příliš vysokým počtem nožiček?

Někdo by to nejspíš dokázal, někdo si tím asi není moc jistý (já taky ne). A jen málokdo se skutečně dostane do takové situace, ve které si tyhle přežívací schopnosti může ověřit. Jenže ono i to, čemu se říká všední život, zahrnuje spoustu úkolů, které člověku z naší společnosti připadají tak běžné a nepodivuhodné, že si neuvědomuje, kolik sil, odhodlání a odvahy do nich musí nacpat. Můžeme tomu říkat třeba každodenní kurz přežití...

Vždyť co všechno musí člověk dělat, aby se stal takovým přeživším... Vstát každé ráno z postele. A to nejlépe včas.
Najít něco k jídlu, když na vás se zlomyslně šklebí prázdné skříňky i lednička, protože jste zapomněli nakoupit. Při boji s byrokracií, která pořád neví, co po vás vlastně chce, ale něco po vás rozhodně chtít musí, nerozbít vzteky okénko a neznehodnotit tak chudince úřednici pracovní prostředí. Nenechat se umačkat v dopravních prostředcích, prodrat se davy turistů, kteří ve chvíli, kdy vy někam spěcháte, zaručeně zastaví, aby se pokochali geniem loci. Odvážit se sáhnout do útrob pavučinami pokrytých gumáků, vyklepat jejich obyvatele a natáhnout si ty obrovské lodě na nohy, abyste v nich mohli následně vplout do po kotníky vysoké nechutné tekutiny, ve kterou se proměnil zbytek vody ve vašem bazénu, a doufat, že když to na vás při nalévání téhle věci (plné věcí, které jsou dokonce živé) do kbelíku náhodou šplíchne, že se neproměníte v mutanta. No jo, čerstvá zkušenost - když jsem včera sklonila hlavu k té smradlavé shnilotině, vlezla mi do hlavy myšlenka, že když rozdýchám tohle, budu určitě schopná odehrát cokoliv, co si na nás hráče Crystalové v novém TR vymyslí:-)

Až (zase) budete dobíhat autobus, představte si, že máte v zádech bandu nájemných vrahů / mumií / yettiů / T-Rexe / jakéhokoliv nepřítele si představíte. Uvidíte, že vaše nohy zrychlí desetinásobně. A až se za vámi zavřou dveře, budete mít větší pocit zadostiučení. Podařilo se vám přece přežít, a to je v tomhle světě něco!

Zlatá růže

23. května 2012 v 8:43 | Charlie |  Fan Art Nápady a vychytávky
Nádhera, viďte? Člověk by skoro řekl, že zlaté růže v Chronicles byly tvořeny podle téhle... a přitom je tahle zcela nová.


Desátý podcast a co z něj

22. května 2012 v 9:01 | Charlie |  Novinky
Tentokrát o tom, proč byla hra odložena, a co z toho...

- zatím nelze přesně určit, ve kterém měsíci TR vyjde
- datum vydání není tajemstvím, jen se nedá určit tak dlouho dopředu
- na odsunutí vydání se společně shodli Crystal i Square Enix
- na blížícím se E3 nebude možné TR minout :-)
- po E3 už Crystalové nehodlají mlčet, budou se účastnit všech velkých veletrhů a předváděček, po E3 plánují velkou kampaň
- screenshot vydaný u oznámení odložení je z určité specifické části hry, Lara jinak po stromech nepoleze

Celý podcast s Meagan Marie, Karlem Stewartem a Darrellem Gallagherem si můžete poslechnout zde.

Matrjoška Lara

21. května 2012 v 18:35 | Charlie |  Fan Art Nápady a vychytávky
Kouzelný nápad:-)

OneMorePike pro By Hand Competition.


Kus nového screenshotu

21. května 2012 v 17:29 | Charlie |  Novinky
Ano, na sbírání drobečků už jsme vytrénovaní... Ale ten screen s lukem vypadá dobře i pod tou zprávou o odložení hry:-)


Lara Croft křížkovým stehem

20. května 2012 v 15:37 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Ano, úsloví "zlaté české ručičky" nevzniklo nadarmo. Kdysi jsem také s křížkovým stehem trochu pracovala, ale teď jsem ráda, když si zašiju díru v ponožce:-) Lucka526 a její křížkovaná Lara - to je obdivuhodný kousek!