Listopad 2011


Lisa Simpson: School Raider

29. listopadu 2011 v 14:19 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Je vidět, že Lara se dostane všude. I do hlavy Lízy Simpsonové a na kartu k tomuhle seriálu...


Hráli jste už někdy Tomb Raider v autobuse?

28. listopadu 2011 v 20:09 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Nejsem zrovna fanoušek dlouhých cest autobusem (a ani autem, když na to přijde). Proč? Věšinou nemám moc co dělat. Asi je to Murphy - miluju knihy, ale v autobuse si prostě číst nemůžu, dělá se mi špatně. Protože s sebou teď už tahám pořád notebook, můžu se zabavit svou kouzelnou černou skříňkou. Naštěstí mi ze zírání do obrazovky špatně nebývá, takže...

Obvykle spíš sleduju seriály, dneska mě ale napadlo něco jiného. Asi už je jasné, k čemu mířím:) Využila jsem toho, že mám CD Tomb Raider 1 stále v mechanice a prohnala jsem Laru celým levelem Tomb of Qualopec. Byl to opravdu hodně zvláštní pocit (a nejen proto, že se autobus hodně houpal a Lara se mi míhala před očima víc než obvykle, pořád mi umírala a chvílemi jsem přece jen začínala mít pocit, že na mě míří mořská nemoc). Asi si mě nikdo nevšiml, seděla jsem úplně vzadu, ale...

...zkoušeli jste to někdy?
...potkali jste někdy někoho, kdo před vámi hrál TR (návštěvy u kamarádů s TR se nepočítají:)

P.s.: Nejsem maniak, jen se snažím zužitkovat čas co nejlépe:)

Z plastelíny

28. listopadu 2011 v 8:07 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Když jsem uviděla tenhle obrázek, tak se mi trochu zastesklo. Jako malá jsem plastelínu zbožňovala...


Alineshenon, černo-bílá hvězda fanartového nebe

27. listopadu 2011 v 8:33 | Charlie |  Fan Art Galerie
Musela jsem tenhle článek nadepsat takhle. Tvorba Alineshenon mi učarovala. Jen černé linky na bílém papíru a jak vdechla Laře život! Abych vám ukázala z její tvorby víc, otevřela jsem jí galerii v sekci fan art.


Lara a tučňáci

26. listopadu 2011 v 22:49 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Víte, já miluju tučňáčky:)


Krásné předvánoční překvapení

25. listopadu 2011 v 20:32 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Nebo taky krásná odměna. Dnes na mě doma čekalo zbrusu nové tričko se Scionem, pamatujete, to od Insert Coin... Už jsem o této speciální edici psala. Protože mi ale můj studentský rozpočet nedovoluje si pořizovat všechno, na co pomyslím, mohla jsem si ho jen přát. No a potom jsem se zúčastnila soutěže na Guns and Grapple a štěstí mi víc než přálo:)

Tak vidíte, že angličtina se vyplatí:)

Ne že bych byla nějaká sběratelka, ale musím říct, že právě maličkosti, které připomínají oblíbené věci, mě vždycky potěší. Starý dobrý Tomb Raider už je dlouho součástí mého života. Kdosi tu kdysi prohlásil, že Tomb Raider není jen hra, ale životní styl. Ne že bych byla náturou dobrodruh, ale souhlasím s touhle krásnou myšlenkou.

Advent se blíží a můj předvánoční dárek už přišel. Víte, že tentokrát chystám něco i já pro vás? :)

Easter Egg

25. listopadu 2011 v 17:19 | Charlie
Přestože výraz "Easter Egg" v angličtině skutečně znamená "velikonoční vejce", ale v herním světě byste s tímhle doslovným překladem nepochodili. V hrách (pokud na to nejsou nějak obzvlášť zaměřené) prostě obvykle na malovaná vajíčka nenarazíte.

Nejlépe by se dal "Easter Egg" přeložit asi jako "ukryté překvapení". Je to vlastně docela pěkná metafora, založená na způsobu oslavy Velikonoc v jiných zemích. Například ve Spojených Státech (herní pojmy přece jen přicházejí z anglofonních zemí) hledají děti o velikonoční neděli v zahradě ukrytá vajíčka a sladkosti, která tam schoval velikonoční zajíček.

Princip Easterr Eggů ve hrách (ale i ve filmech) je prostě založen na tom, že se do dané hry (filmu atd.) ukryje nějaký motiv z jiné hry, filmu, nebo i ze skutečnosti (historické postavy, obrazy apod.). Když se podíváme do světa TR, pak takovým skoro čítankovým příkladem Easter Eggu je časté odkazování na Indiana Jonese. Například v TR4 Lara najde jeho kostru...

No.

24. listopadu 2011 v 23:13 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Tričko snů.


Too late for abortion now.

24. listopadu 2011 v 15:34 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Doslova:)


Pod hvězdným nebem ticho není, když kolem pobíhá Charlie.

23. listopadu 2011 v 21:26 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Přesněji řečeno nepobíhá Charlie, ale Lara, Charlie si sedí v posteli, omotaná kabely od notebooku hraje Unfinished Bussines...

Ano, poslední z klasických Tomb Raiderů, u kterého ještě nemám fajfku "odehráno", konečně přestal mně dostupné technice diky LařeHCroft odporovat. K smůle mé sestřičky to ale taky znamená, že jsem si víceméně přivlastnila dotyčný disk a odvezla ho na kilometry daleko od ní. Abych si v chvílích volna mohla zahrát, proč jinak:)

Ne že by času bylo hodně, je ho spíš málo, dost málo. Někdy by člověk potřeboval, aby den měl dvakrát tolik hodin co má a aby dovedl zastavit čas. Ne že bych se věnovala nepříjemným věcem, přece jen studuju školu, kterou chci, čtu a čtu... jen toho času na TR už není, co bývalo. Na druhou stranu když pak občas hru zapnu, užívám si ji dvakrát tolik. Znáte to - když si něco dlouho odpíráte, dvojnásobně si to pak užíváte...

Obzvlášť ten Egypt v UB. Všude písek, kočičí stopy a ty hvězdy na nebi. Už dlouho jsem si žádný level tolik neužila, možná to bylo i proto, že sama jsem levely Shadow of The Cat a Temple of The Cat hrála úplně poprvé, tudíž jsem prožívala to skutečné objevování (a že jsem neobjevila všechno, obzvlášť ty secrety mi moc nešly), překvapení, šoky, když na mě vyskočil nějaký nepřítel. Chvílemi jsem ani nemohla dýchat. Prostě Tomb Raider, jak má být!

Ještě ta Atlantida. Ta je opravdu pekelná. A už jsem se i pořádně zasekla.

Hrozně ráda bych vám předvedla nějaké z nejlepších momentů mého hraní, ale žel, screenshoty se odmítají vytvořit. Můžu mačkat Print Screen jak chci a výsledkem je jen černý obdélník, který toho moc neřekne. Mohla bych ho nazvat "Lara v tunelu", ale tunelové Lary by vás asi brzy omrzely. Našla jsem ale nádherný screen právě té hvězdné oblohy, o který se musím podělit.


P.s.: Zatím mi stále vrtá v hlavě pár nápadů, co by se tu na blogu mohlo ještě do konce roku dít. Zatím si to promyslím a včas vám dám o všem vědět. Obávám se sice, že nebudu mít tolik času, nejsem tu ale sama, tudíž byste neměli žádnou velkou změnu ani zaregistrovat:)

Kdosi řekl...

23. listopadu 2011 v 17:59 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Pár zajímavých myšlenek a vzpomínek...


Poslední večeře...?

22. listopadu 2011 v 9:12 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Pamatujete si ten Da Vinciho obraz?
Tady si ho tentokrát někdo modifikoval k obrazu svému. Z videoher:)

Pro plnou velikost klikněte na obrázek.

Nový film Tomb Raider už má scénář.

21. listopadu 2011 v 19:32 | Charlie |  Novinky
Pánové Mark Fergus a Hawk Otsby, kteří mají už od května na starost scénář k novému Tomb Raider filmu, očividně zapracovali. Producent Graham King potvrdil reportérům z Collider.com, že scénář už je na stole a příští rok rozjedou produkci.

King se dobře zná s Angelinou Jolie (produkoval film The Tourist / Cizinec a spolupracoval s ní na jejím režisérském debutu In The Land of Blood And Honey) a v interview zauvažoval i o jejím návratu do světa TR (nic ale není ani potvrzeno, ani vyvráceno).

O filmu samotném prohlásil: "Jde nám hlavně o její charakter a jeho kořeny. Opravdu ji potkáte před tím, než se z ní stala ta silná Lara Croft. Je to spíš studie osobnosti, ale je to opravdu zábava, zábavný dobrodružný příběh."

Stará dobrá Lara...

21. listopadu 2011 v 18:56 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Tak tomu říkám klasika!
Underworldce se brzy stane něco ošklivého...

Autorem těchto úžasných fan artů je Darkkitzune.