Červenec 2011

Ještě dnes můžete poslat screenshot do soutěže

31. července 2011 v 9:30 | Charlie
Ano, dnes bude uzavřeno přihlašování do druhého dílu naší Screenshotové soutěže. Původně jsem myslela, že to uzavřu přesně v šest večer, ale protože se dostanu domů až mnohem později, nechám to třeba na celý dnešní den. Hlasování začne zítra...

Kurtis Sparrow

30. července 2011 v 16:04 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Kurtis Trent coby pirát z Karibiku...
Autorem obrázku je NighWish.


Momentky z hraní Tomb Raider: Chronicles

29. července 2011 v 21:11 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Už pár dní jsem nedala vědět, jak hraju. Tak tentokrát nechám mluvit obrázky... Otevřela jsem novou galerii Screenshotů od Charlie z Tomb Raider Chronicles.

P.s.: Začala jsem s něčím, čemu by se dalo říkat "Malá rekonstrukce". Upravila jsem pár rozcestníků v sekci AoD a asi budu pokračovat i s dalšími.


TR9 - Rozhovor s kreativním ředitelem & nová hudba

29. července 2011 v 11:06 | Charlie |  Novinky
Gamespot.com zveřejnil další interview s tvůrci TOMB RAIDER, tentokrát s Noahem Hudghesem, kreativním ředitelem (Creative Director). Tento rozhovor najdete zde. Mluví se tam i o jiných hrách, Tomb Raider se objeví kolem šesté sedmé minuty.
I v tomto videu se objevila nová hudba, možná ze soundtracku. Uvidíme:) Každopádně stojí za to si ji poslechnout, je krásná (i když při zvucích gameplaye a hlasitém rozhovoru musíte špicovat uši:)

Vypadá to jako screenshot...

28. července 2011 v 20:50 | Charlie |  Zajímavé obrázky
...ale není to screenshot. Nýbrž dokonalý FanArt...

Autor: Papayou

Víte, že... (Tomb Raider Chronicles)

28. července 2011 v 18:51 | Charlie |  Víte, že...
Drak, o kterém mluví oběšenec, je Nidhogg ze severské mytologie. Tento drak požírá kořeny Stromu světa, Yggdrasilu. Do severské mytologie se ponořili další tvůrci TR v Underworldu.

Mladá Lara čte z Bestiáře tato jména: Askeroth, Aqueil, Arrancula, Belial, Bucom, Boliath, Camos, Masteflou a Verdilet. Jednoduše řečeno, všechno jsou to démoni.

Podle Richarda Mortona (jeden z level-designérů) se otec Patrick jmenuje celým jménem Bram Patrick Dunstan.

Teprve v Chronicles jsou vidět Pierre a Larson spolu.
Chronicles je první Tomb Raider, kde Winston mluví. Dosud vydával neidentifikované pazvuky...

Za zmínku stojí Iris, poslední artefakt, který Lara v této hře získá. Poprvé byl viděn již v Tomb Raider 3 (1998) jako trofej v Lařině domě. Teprve v Tomb Raider 4 se dozvídáme o tom, jak se pro něj Lara vypravila s Wernerem Von Croyem. A teprve v Chronicles jej Lara Wernerovi ukradne.

Původně se měl v Chronicles objevit Lařin přítel z Egypta, Jean Yves. Ten byl ale v TR5 nahrazen Charlesem Kaneem, protože skutečný Jean Yves nesouhlasil s dalším zobrazováním této postavy, která už v TR4 byla bez jeho souhlasu. Jean Yves byl ale ze hry odstraněn na poslední chvíli, takže existují i záběry ze hry s jeho postavou.

Uprostřed odpočítávání

27. července 2011 v 23:09 | Charlie |  Novinky
Vždycky, když vyhlásím nějakou soutěž, tak článek o tom rychle trochu zapadne, protože má hlava pak vychrlí hromadu dalších článků... takže neuškodí trochu připomenout, že stále ještě můžete poslat svůj výtvor do naší Screenshotové soutěže č. 2. Do jak šílené situace dokážete Laru dostat? Jsem zvědavá a ostatní jistě také:)

P.s.: Není tohle úžasný FanArt?

Galerie se rozrůstá

27. července 2011 v 12:06 | Charlie |  Novinky
No řekněte, není to nádhera?

S nadšením jsem uvítala novinku blogu - přidávání více obrázků najednou. To je funkce, která mi tu docela chyběla, protože plnění galerie pak zabíralo hodiny a hodiny. Teď to sice také není okamžitě, ale je to přece jen rychlejší... A tak jsem naši galerii poněkud rozmnožila:

Galerie Angel of Darkness → přibylo několik desítek náčrtků vývojářů.

Galerie Legend → otevřela jsem galerie pro většinu postav TRL. Tak přibyly screenshoty Amandy, Lady Croft, Rutlanda, Anayi, Alistera, Winstona a Zipa, Takamota; krom toho jsem přidala i rendery těchto postav.

Galerie TOMB RAIDER → pořádně jsem naplnila sekci Fan Art. Opravdu obdivuju tvůrce těchto obrázků, jsou úžasné...

N... jako Natla, a to i v Tomb Raider: Chronicles

26. července 2011 v 19:53 | Charlie |  Zajímavosti
Tak jsem si na chvilku zapnula Tomb Raider: Chronicles. První část téhle hry, tedy Řím, mám hodně v oblibě, takže si tu poklidně poskakuju, i když kvalita mého obrazu je jak z doby kamenné (nevím proč, ale TR5 se u nás doma prostě odmítá spustit na lepší než základní rozlišení, což je vážně mizérie. Pořádně to funguje snad jen LHC, mě ne). O tom jsem ale mluvit nechtěla...

Pierre s Larsonem jsou prostě senzační párek nýmandů, na tom se určitě shodneme. Dneska jsem si u Pierra všimla něčeho zvláštního, v mé hlavě zajiskřilo, našla jsem si pár obrázků, abych se ujistila, že to tak je, a bum.

No, to, že Pierre vypadá úplně stejně jako v TR1, to není žádný objev, to už dávno vím. Teprve teď jsem si ale uvědomila, že to platí ve všem všudy. On má totiž na zbraních napsáno N.

N... jako Natla.

Jedná se o magnumy (takhle jsou tyhle zbraně nazývány ve hře, já si to nevymýšlím). Pierre má úplně stejné jako Lara (až na ten červený proužek). To N nejspíš znamená, že jde o výrobky Natliny firmy Natla Industries. Události v Římě jsou ale řazeny ještě rok před TR1. Takže buďto vývojáři na Natlu nezapomněli a rozhodli se dát do hry malý odkaz na ni, který znamená, že Pierre s ní už rok před událostmi TR1 byl v kontaktu, nebo to N prostě zapomněli vymazat... :)


FirstPlay: Tomb Raider Preview

26. července 2011 v 18:04 | Charlie |  Tomb Raider 9
Rozhovor s Karlem Stewartem. Tak nějak už jsme to sice všechno viděli, ale kdo ví - třeba je ta pozaďová hudba ze soundtracku? (Musím říct, že mi něco připomíná, ale nevím co...)


Skuteční lidé, bohové a historické postavy, slavní i neslavní, zobrazení i jen naznačení v Tomb Raider (3. část)

26. července 2011 v 7:57 | Charlie |  Zajímavosti

Minule jsme se podívali do světa dílů The Last Revelation, Chronicles a Angel of Darkness. Dnes je čas poodhalit další díly série...

Tomb Raider: Legend

- Edmund Heckler a Theodor Koch - Němci, 1949 založili zbrojovku Heckler & Koch. Lařiny základní zbraně jsou této značky - HK USP Match
- král Artuš? - legendární král Anglie z 5. století, dodnes není jisté, jestli je fiktivní či skutečně žil
- postavy z legend o králi Artušovi - Merlin, Lancelot, Percival, Galahad, Bors
- Kim Cabuco - manželka Daniela Cabuca, jednoho z vývojářů. Najdete ji na plakátu v TRL - v Japonsku
- Nicola Tesla (1856 - 1943) - srbsko-americký fyzik, průkopník elektrotechniky. Vynalezl indukční motor a objevil vícefázový střídavý proud a přispěl tak k rozšíření elektřiny.
- Elise? - reklamu na její nové CD můžete vidět v TRL v Japonsku. Jen nevím, zda jde o skutečnou nebo vymyšlenou zpěvačku

Anniversary

- Athena - v řecké mytologie bohyně moudrosti a vítězné války. Dcera nejvyššího boha - Dia. Jedním z jejích symbolů je sova.
- Bastet - staroegyptská bohyně zobrazovaná v podobě lvice, kočky, nebo ženy s kočičí hlavou. Kočky jako takové byly v Egyptě ve velké oblibě a nebylo výjimkou, že zemřela-li kočka nějakého bohatšího majitele, byla mumifikována
- Perseus - hrdina řecké mytologie, polobůh, syn Dia a Danaé. Jeho děd, král, se ho kvůli věštbě obával, a tak Persea i jeho matku poslal v dřevěné bedně na moře. Uchýlili se ke králi jiného ostrova. Jako dospělý se Perseus utkal s Gorgonami, nejznámější z nich, Medusu, připravil o hlavu. Zachránil krásnou Andromedu před Krakenem. Připravil o život také titána Atlanta - ukázal mu hlavu Medusy, po jejímž pohledu Atlas zkameněl (výsledkem je pohoří Atlas v Africe)
- Medusa - jediná smrtelná z trojice Gorgon, obludných žen. Měla hadí tělo a zmije místo vlasů. Člověk (i jiný živý tvor) po jejím pohledu z očí do očí zkameněl. Zabil ji Perseus
- Poseidon - starořecký bůh moří
- Hefaistos - starořecký bůh ohně a kovářství, kovář bohů

Tomb Raider: Underworld

- Thor - severský bůh hromu
- Megera - starořecká bohyně pomsty a kletby. Jejím oborem byla závist
- Shiva a Kálí - Shiva je hinduistický bůh, který má úlohu ničitele vesmíru. Vesmír je v hinduistickém náboženství ničen neustále a neustále je opět obnovován. Kálí je bohyní smrti.
- Odin - hlavní bůh severského panteonu

Tomb Raider 9

- Kublajchán - (13. století) mongolský vojevůdce
- Sir Edmund Hilary - Lara parafrázovala jeho citát v traileru
- Ernest Shackleton - kapitán první lodi Endurance, která ztroskotala v Antarktidě. Crystal prohlásili, že Conrad Roth má mít podobnou osobnost jako on

Věděli jste, že... Ústa pravdy (Tomb Raider Chronicles)

24. července 2011 v 19:39 | Charlie |  Zajímavosti
Určitě už víte, že Lara Croft si nevybírá zrovna bezpečná místa a bezpečné věci, ba naopak, staví se čelem každému nebezpečí, které se odváží na ni vyskočit. Věděli jste, že mezi takové "nebezpečné" věci může patřit i prastará kamenná tvář, do jejíchž úst Lara v TR5 strká ruku?

Nejde totiž jen o nějakou obyčejnou skulpturu, tahle má svůj věk. Také jméno: BOCCA DELA VERITÁ, neboli ÚSTA PRAVDY. Nomen omen, to jistě znáte, že věci většinou nedostávají jméno jen tak ledajaké...

Tato 175 cm vysoká žulová tvář pochází z 1. století našeho letopočtu a váže se k ní jedna pověst. Říká se totiž, že byla v antice používána jako takový "detektor lži". Člověk do jejích úst vložil ruku a byl-li lhářem, už ji nevytáhl (to znamená, že mu ji Ústa pravdy ukousla. Pokud se to stalo, měla na tom ale podíl spíš čepel v ruce člověka ukrytého za maskou než chladná žula).

Ta pravá Ústa pravdy se nacházejí pod podloubím kostela Santa Maria in Cosmedin na náměstí Piazza della Bocca della Veritá. Objevila se také například ve filmu Prázdniny v Římě (1953)
Ústa pravdy se v TR: Chronicles objevila vícekrát, tato stojí jen opřena o zeď v zadním traktu opery
Lara Croft musela do temného otvoru strčit ruku několikrát. Ani jednou o ni nepřišla, naštěstí...

Screenshotová soutěž II

23. července 2011 v 9:17 | Charlie |  Soutěže
Po úspěšném proběhnutí první screenshotové soutěže jsem se rozhodla otevřít druhé kolo. Lara Croft z toho je nadšená, zároveň se ale trochu obává, co s ní budete vyvádět, protože naše téma tentokrát zní:

Ať žije šílenství!

Co nejbláznivější pozice... co nejnemožnější místo... co nejkurióznější okamžik...

Vaším úkolem je vytvořit ten nejpodivnější screenshot!

Fotit můžete ve kterémkoliv levelu kterékoliv hry série Tomb Raider včetně amatérských levelů. Nejdůležitější podmínkou je, aby screenshot pocházel od vás, nikoliv z internetu - tedy od někoho jiného. Jeden soutěžící rovná se jeden screen, ale pokud se v průběhu přihlašování rozhodnete svůj soutěžní obrázek změnit za jiný, vadit to nebude - jen musíte včas dát vědět.

Screenshoty zasílejte do 31. 7. 2011 18:00 na e-mail Charlie91@seznam.cz. Nezapomeňte do textu e-mailu napsat přezdívku, pod kterou chcete soutěžit. Pokud přihodíte například příběh o tom, jak screen vznikl či jaké jste u toho zažívali pocity, potěší mě to:)

Předem avizuji, že tentokrát bude hlasování o trochu jinačí než v první soutěži, a to z jednoduchého důvodu - aby to bylo mnohem napínavější. Vítěž tudíž nebude znám až do chvíle vyhlášení... Ale nemusíte se vůbec, vůbec bát, složité to pro vás nebude ani trochu!

Těším se na vaše příspěvky!
Charlie


Já si nemůžu pomoct, ale...

23. července 2011 v 8:33 | Charlie |  Charliin (nejen) hráčský občasník
Já si nemůžu pomoct, ale... Legend už mě prostě nebaví. Skončila jsem v Bolivii Redux, mé nejméně oblíbené části hry, kdy se Lara vrací ke kamennému kruhu, aby se tam porvala s Amandiným mazlíčkem a pak na chvilku viděla svou maminku. Vlastně jen její odraz. Já vím, že vy víte, o které cutscéně mluvím. Každopádně...

Ten Amandin mazlík se se mnou prostě ne a ne dohodnout. Pořád mě zabíjí. Už jsem to zkusila snad dvacetkrát, ubrala jsem všechny možné funkce obrazu, aby se hra nezasekávala, a už to jde i celkem plynule, ale pořád se mi nedaří tu příšeru porazit. Dokonale mě to znechutilo a odradilo. Dokonce jsem si kvůli tomu udělala Time Trial v Anglii, abych mohla použít cheat na nesmrtelnou Laru, což by mi moc pomohlo - pak jsem si ale uvědomila, že cheaty se dají používat až teprv po prvním dohrání hry. Nespravedlivé!

Cvičit s Jillian Michaels... nebo spíš s Larou Croft?

21. července 2011 v 22:52 | Charlie |  Zajímavosti
Nikdy mě nepřestane šokovat, jak rychle dnes technický pokrok postupuje. Když se člověk před pár lety rozhodl cvičit podle nějakého instruktora, musel si buďto zaběhnout do fitcentra, nebo rozbalit v obýváku podložku na cvičení a pustit video (nebo DVD přehrávač, no). A teď už můžete cvičit a zároveň hrát... Někdy si připadám, jako bych právě spadla z Marsu. Sice oblast fitnes prakticky vůbec nesleduju, ale tohle mě náhodou trklo do očí. Když se totiž podíváte na přiložené obrázky, je hned jasné, za koho to "jako" budete cvičit...

Jillian Michaels je (zřejmě, já ji neznám) slavná cvičitelka fitness, a včera vyšlo oznámení o tom, že jí v listopadu tohoto roku vyjde cvičení/hra Fitness Adventure pro Kinect pro XBox 360. Zacvičit si za Laru... to nevypadá špatně, že? :)Fitness Adventure Jillian Michaels změní vaši fitness rutinu z obyčejného protahování ve skutečné dobrodružství díky cestě sestavené z napínavých úkolů, zasazené do prostředí bujné džungle. Energické a plně přizpůsobitelné zážitky z pohybu... bla bla bla.