Únor 2011

A Time Odyssey

28. února 2011 v 22:07 | Charlie |  Různé amatérské levely

A Time Odyssey. Autorce této hry (neboť jde o tak rozsáhlé dílo, že nelze mluvit jen o "levelu") se podařil obdivuhodný kousek. Ta kouzelnice se jmenuje Trix a vezme vás - spolu s Larou - na dalekou cestu skrz čas...

Lara na entou

27. února 2011 v 15:56 | Charlie |  Zajímavé obrázky

Jsem nekonečná...

Co nás čeká od GDC 2011?

27. února 2011 v 8:32 | Charlie |  NovinkyUž zítra (28. 2.) začně v San Franciscu Game Developers Conference. Je to akce uzavřená, tedy ne pro veřejnost, nýbrž pro vývojáře a vydavatele her, kteří se tam sjedou, aby předvedli své nové projekty. Víme, že se tam chystá i Square Enix s Crystal Dynamics. Co to znamená pro nás? Je pravděpodobné, že se objeví nějaké nové informace o Tomb Raider 9 - ticho po pěšině trvá už docela dlouho.Kromě TR9 pracují Crystalové ještě na jednom projektu, o kterém už tu také byla řeč - na "Tomb Raider Trilogii", která se má skládat z předělaných verzí TR Legend a Anniversary (Underworld žádná rekonstrukce nečeká). Karl Stewart slíbil, že příští týden zveřejní nějaké materiály týkající se remasterovaných TRL a TRA. A k tomu je GDC dobrou příležitostí...

GDC se koná od 28. února do 8. března. Doufejme, že nám přinese mnoho (pokud možno dobrých) zpráv...


To poslední, co uvidíte, postavíte-li se do cesty Laře Croft

26. února 2011 v 17:17 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Lámali jste si někdy hlavu s tím, co asi proběhne před očima Lařiným nepřátelům, když se jí zamotají do cesty? Myslím, že jsem našla odpověď:)

Kaliya (Caves of Kaliya a Naganové)

26. února 2011 v 10:10 | Charlie |  Zajímavosti
Kaliya. Pokud jste hráli Tomb Raider 3, jistě už jste se s tímto slovem setkali (Caves of Kaliya je název čtvrtého levelu). Víte ale, kdo - či co - Kaliya vlastně je?

Tak slyšte příběh, který vám tu teď o něm budu vyprávět...

No budiž, ale...

26. února 2011 v 9:36 | Charlie

Opět na téma změny na blog.cz.

Tak budiž. Už jsem se jakžtakž adaptovala. Pendluju teď mezi IE a Mozillou - zvyk je zvyk, ale musím uznat, že Mozilla má i své výhody. Například konečně vidím svůj blog správně zobrazený (předtím jsem měla trochu zvětšená písmena). A to ani nemluvím o možnosti nastavit si coby motiv vzhledu hromadu kafe... v tomhle směru jsem příjemně překvapená.

I tak mě ale změny na blog.cz spíš ztrpčují práci. Obrázky sice už víceméně fungují, dokonce i odstavce (hurá), ale proč to teď všechno musí jít tak složitě?

Doufám, že se to časem ještě vystříbří.

The Man of Bronze

25. února 2011 v 22:47 | Charlie |  Knihy a magazíny
Lara Croft Tomb Raider: The Man of Bronze
autor: James Alan Gardner
vydáno: prosinec 2004
počet stran: 352
paperback
vydavatel: Del Ray

Anotace: Po téměř osudném zakončení mise v mlhavých lesích Peru, Lara Croft odlétá do Varšavy pro další úkol. Nečekaně se však zaplete do boje o absolutní moc.

Reuben Baptiste chce po Laře, aby mu pomohla s převozem cenného nákladu. Bohužel než Reuben objasní jakékoliv detaily, je zavražděn - a Lara se spojí s jeho zaměstnavatelem, tajemným Řádem bronzu, aby pomstila jeho smrt. Řád se podělí s Larou o svůj největší poklad: muže z bronzu, androida tisíce let starého, jenž oplývá záhadnými dovednostmi. Háček je v tom, že android není celý, chybí mu noha. Kdo ji najde, získá úžasnou sílu. Nablízku je však Lařin úhlavní nepřítel, Lancaster Urdmann (objevil se už v The Lost Cult), který nyní pracuje pro kohosi neznámého s podivnými vlastnostmi. A jak Lara putuje ze Sibiře, do Austrálie a do Ria de Janeira, je zatažena do prastarého konfliktu tajných společností, intrik a smrti...

The Lost Cult

25. února 2011 v 22:43 | Charlie |  Knihy a magazíny
Lara Croft Tomb Raider: The Lost Cult
autor: E. E. Knight
vydáno: srpen 2004
počet stran: 320
paperback
vydavatel: Del Rey

Anotace: Během mise pro CIA, jejímž cílem je získat zpět ukradené írácké artefakty, se Lara Croft opět ocitá v těsné blízkosti smrti. Čeká ji totiž další dobrodružství plné vzrušení.

Profesor Frys, významný archeolog, byl zavražděn neznámým vrahem. Zároveň byly zničeny jeho mnohaleté práce o starověkém kultu Méne. Lara Croft ví, že její kolega musel zakopnout o nějaké nebezpečné tajemství a někdo jej zabil, aby si zajistil jeho mlčení. Proto se Lara ihned vydává do mlžných východních pralesů Peru, domova ruin Méne, kde ji čeká velké překvapení: jakási skupina se snaží znovu oživit zlověstný kult a s ním i schopnost ovládání mysli. Jedna z členek této skupiny je Lařina dřívější kamarádka z dětství, Alison Jane Harfleur. V šestnácti letech spolu chodily do školy a Ajay (přezdívka Alison) byla Lařinou velkou, leč neúspěšnou obdivovatelkou. Alison je rozhodnutá Laru umlčet... napořád. Ale Lara, která nikdy neodolá výzvě, má jiné plány.

Poznámka: V této knize se vysvětluje jedna věc, která mnoha fanouškům vrtá hlavou. A to, proč bylo Laře nakonec odpuštěno, když ji přece v celém AoD pronásledovala policie kvůli domnělé vraždě Von Croye. Vysvětlení má být v úvodu knihy, tedy ve vyprávění o misi pro CIA... kterážto "službička" Laře rejstřík vyčistila. (Alespoň od té jedné vraždy:)

The Amulet of Power

25. února 2011 v 19:16 | Charlie |  Knihy a magazíny
Lara Croft Tomb Raider: The Amulet of Power
autor: Mike Resnick
vydání: prosinec 2003
počet stran: 288
paperback
vydavatel: Del Rey

Rádi byste věděli, co se vlastně stalo mezi The Last Revelation a Angel od Darkness? Jak Lara pod pyramidou přežila a jak se dostala ven? Kam se potom vydala, proč a s kým? Odpovědi čekají v příběhu v této knize.

Anotace:
Konečně je tu - první kniha v nové sérii dobrodružství Lary Croft na základě známé počítačové hry. "Amulet moci" vypráví dosud nikdy nezveřejněný příběh odehrávající se mezi hrami The Last Revelation a Angel of Darkness. Lara Croft, uvězněna v troskách egyptské hrobky, hledí tváří v tvář smrti. Pak ale zasáhne osud a nasměruje ji na stopu starobylého talismanu moci.

Lara Croft, archeolog a světoběžník, cestuje po celém světě za starými artefakty, hrobkami a ztracenými či zapomenutými městy. Schopná a odvážná vykradačka hrobek jde za přímo za svým cílem, ignorujíc nebezpečí.

Když se Lara navzdory šířícím se zvěstem o její smrti objeví na Středním východě, náboženští fanatici si myslí, že objevila skrýš ztraceného amuletu Mareisha. Amulet, který se ztratil během obléhání Chartúmu, má poskytnout majiteli nevídanou moc. Někteří jej chtějí získat, druzí zničit, ale obě strany pronásledují právě Laru. A tak zatímco Lara bojuje s vycvičenými válečníky a nemilosrdnými žoldáky, musí zároveň vypátrat amulet, o kterém si ostatní myslí, že jej už má, a po kterém všichni jdou. Osud světa je zase jednou v Lařiných rukou.

Zlobivý blog aneb znechucená Charlie / Aktualizováno - vytočená Charlie

25. února 2011 v 14:06
Dnešek je už druhý den, co zasedám počítači, abych napsala pár článků, které už mám delší dobu promyšlené, dokonce i obrázky mám připravené... Jenže ať klikám jak klikám, obrázky mi nejdou vložit. Už jsem z toho docela otrávená. Máte taky tenhle problém, nebo vede blog.cz válku jen se mnou?
Aktualizováno: No budiž. Obrázky už jakžtakž do článku dostanu, ale je to zbytečně složité, pracné a neefektivní. Navíc mi nejde dělat mezery mezi odstavci. Celá tahle novota mě notně vytáčí. Píšete, že si mám stáhnout jiný prohlížeč. Ano, mám Internet Explorer. Jenže jsem s ním naprosto spokojená. Blog.cz by přece měl fungovat na všech prohlížečích!
Už se vážně cítím vytočená.

Kdo je Toby Gard?

22. února 2011 v 18:30 | Charlie |  Vývojáři Tomb Raider
Toby Gard
Kdo je Toby Gard?
Jsem si (téměř) jistá, že už jste o něm slyšeli/či spíš četli, zvlášť pokud jste dlouhodobějšími návštěvníky tohoto blogu. Pokud ale tohle jméno slyšíte poprvé, pak vězte, že je ve světě Tomb Raider dost důležité - právě totiž čtete o muži, který vymyslel Laru Croft. Bez jeho nápadu byste tyhle řádky nečetli.

O tom, jak vlastně vznikl Tomb Raider a Lara, si můžete přečíst zde.

Nehodlám zde vypisovat dopodrobna Tobyho životopis, ráda bych vás s ním ale seznámila prostřednictvím toho, co o sobě řekl/napsal sám...

Toby přibližně v době, kdy
"Narodil jsem se v Chelmsfordu v Anglii, což ze mě dělá kluka z Essexu. Mám rád čaj, stromy a Macy (Mac je typ počítače), takže můžu působit trochu jako hipík. Pracuju v herním průmyslu a zároveň se potají snažím stát publikovaným autorem (Toby asi naráží na své komiksy).
Momentálně žiju v L.A., kde nikdy neprší a všichni jsou věčně mladí a šťastní. Jsem ženatý a mám malého synka, který možná bude chtít být ninjou, až vyroste. Ale možná taky ne."

Toby získal za své výjimečné příspěvky hernímu světu dvě velká ocenění - r. 1999 od BAFTA a r. 2003 od ELSPA.

Toby už sice vývoj Tomb Raideru opustil (po působení v Core Design pracoval na TR1, posléze odešel a vrátil se k Legend, pracoval i na Anniversary a Underworldu), v herním průmyslu ale nadále zůstává. Pracuje nyní ve své firmě Focal Point Games, která se specializuje na herní poradenství pro akční hry a jejich příběhy.

Nezapomeňte si prohlédnout video o jeho tvorbě...Oficiální stránka Tobyho Garda: http://www.tobygard.com/

Rozkošná busta T-Rexe s Larou

22. února 2011 v 17:51 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Původně jsem tenhle článeček chtěla nazvat "T-Rexův sen", ale nakonec jsem od toho upustila. Je jasné, že milý dinosaurus o uříznutí hlavy asi nesnil:)

T-Rexova busta
Aneb jak se T-Rex pomstil Laře za to, že si jeho hlavu pověsila na zeď:)

Další kresby Tobyho Garda

21. února 2011 v 18:00 | Charlie |  Zajímavosti
LC
Toby Gard hrál při vzniku Lary Croft klíčovou úlohu. Po první hře sice tým opustil, ale k vývoji hry TR se časem zase vrátil. Tentokrát jsem našla tři jeho rané koncepty k - dva k Legend a jeden k Underworldu...

Malá, malinká rekonstrukce...

20. února 2011 v 14:22 | Charlie |  Novinky
Lara Croft
Konečně jsem se dostala k úpravě rubriky Zajímavosti a dodělala jsem dotyčný rozcestník. Jste srdečně zváni na malou prohlídku...:)

Duch

20. února 2011 v 12:03 | Charlie |  Zajímavé obrázky
Tomb Raider
Vykradačka hrobů v trochu průhledné formě...