Duben 2010

Fan Art - úžasný The Great Chi

30. dubna 2010 v 20:23 | Charlie |  Fan Art Galerie

Ještě jste o něm neslyšeli? The Great Chi je v Tomb Raider světě velká osobnost. Vytvořil o Laře nejen spoustu známých videí, která si můžete najít na YouTube (moje nejoblíbenější je asi Night out of Opera:), ale angažoval se i trochu jinak. Možná jste ještě neviděli jeho obrázky. Tak se podívejte - a utvořte si svůj názor.

Mě osobně se moc líbí:)

Malá ukázka...
1
2
3
4

Určitě už je vám jasné, o jakou tvorbu to tady jde:)

Všechny obrázky - je jich asi 90 - najdete v galerii.

Zdroj obrázků: TR Fórum

Přidány artworky k Tomb Raider Legend

30. dubna 2010 v 17:13 | Charlie |  Novinky na blogu
Lara Croft
Pustila jsem se trošku do doplňování galerií a začala jsem tím, že jsem do sekce Tomb Raider Legend přidala 24 artworků. Některé byly použity ve hře, některé ne; některé jste možná viděli - a tu druhou možnost znáte. Takže nasměrujte své kroky tímto směrem a prohlédněte si kresby týkající se japonské lokace...

CharlieGoL - dva nové screenshoty

29. dubna 2010 v 20:57 | Charlie |  Lara Croft and the Guardian of Light
...aneb pořád se něco děje. Tentokrát nám výrobci ukázali další dva obrázky ze hry - kdo ví, co odhalí příště...
1
2
Plný náhled screenshotů najdete v Galerii.

Diplom pro Natlu

28. dubna 2010 v 19:38 | Charlie |  Pro vás
Protože Natla předvedla své skvělé znalosti Tomb Raider a ještě mě ohromila svou hbitou odpovědí, získává za naši malou hádanku se třemi moudrými opicemi tento diplom... (Vybrala jsem téma TR4, protože to bylo správné řešení!) Doufám, že se ti líbí, a děkuji ti za účast:)

Diplom pro Natlu

Poznámka: článek o třech opicích bude upraven a doplněn, jen co budu mít čas - a chuť.

Vaše Charlie

Tři moudré opice

27. dubna 2010 v 17:08 | Charlie |  Zajímavosti
TŘI MOUDRÉ OPICE. Říká vám to něco?

Existuje jedno staré japonské přísloví. "Nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo." A právě toto přísloví symbolizuje trojice moudrých opiček, které dle tohoto předpisu názorně předvádějí, jak se máme chovat při styku se zlem. Ta, která se nedívá, se jmenuje Mizaru, uši si ucpává Kikazaru a ústa si zakrývá Iwazaru. Jednoduše řečeno symbolizují správnou cestu životem - do ničeho se neplést a nestrkat věc do cizích věcí.

Nepodařilo se mi zjistit, jestli za tímto symbolem stojí nějaký příběh - i když spíš ne. Tahle říkanka se do Japonska dostala jako buddhistická myšlenka někdy v 8. století n.l. a původně nejspíš neměla nic společného s opicemi. Ty se k tomu dostaly až později. Fráze "dělat věci" totiž je prý v japonštině velmi podobná slovu, které znamená "opice".

Nejznámějším vyobrazením tří moudrých opic je řezba ze 17. století umístěná ve svatyni Toshogo ve městě Nikkō - v Japonsku.

Tři opice v Nikko

Lara Croft také narazila na tři opice, jinak bych tu o nich nemluvila... A to překvapivě nikoliv v Japonsku, ale v Egyptě. Přesněji v Gíze - a ještě přesněji přímo pod mastabami. Kdo ví, jak se tam tři opice dostaly...
Tři opice

___________________________________________________________________________________________________________
Lara CroftFan Art - Lara Croft and the Guardian of Ligth Fan Comics

25. dubna 2010 v 15:28 | Charlie |  Fan Art Povídky a komiks
Všichni jsme zvědaví na to, jaká bude nová hra s Larou. Jeden fanoušek, Princebenidere, na TRFóru zveřejnil svou vizi v podobě komiksu. Podle mě je úžasná...
Skoro mám tušení, že tenhle komiks je snad i lepší než ta hra... I když - kdo ví. Hru jsme ještě neviděli, tak radši nebudu vynášet dopředu soudy a zůstanu u svého tušení. Každopádně se mi tenhle komiks hrozně moc líbí - a proto ho musím ukázat i vám...

Komiks najdete tady...

Edit: Vypadá to, že komiks z fóra zmizel. Nebo se nezobrazuje jen mně, nevím.
Lara Croft and the Guardian of Light Fan Comics

Nový wallpaper a render k Lara Croft and The Guardian of Light

22. dubna 2010 v 19:48 | Charlie |  Lara Croft and the Guardian of Light
Lara Croft and the Guardian of Light

Dnes spatřil světlo světa další oficiální obrázek k Lara Croft and the Guardian of Light. Jako render - i jako wall...

Wallpaper zde
Render zde

Bafometova pečeť - symbol ďábla v Tomb Raider Chronicles

21. dubna 2010 v 20:53 | Charlie |  Tomb Raider 5 Chronicles
Pamatujete si z Tomb Raider Chronicles tu epizodu, kdy se mladá Lara dostala na prokletý ostrov? Místo plné duchů, strašidel a podobných hrůz? Máme důkaz, že tenhle ostrov dostal přízvisko prokletý právem - že tam opravdu zřejmě mají co do činění ďáblovy síly...

Bafometova pečeť
Pentagram (tedy pěticípá hvězda tvořená pěti přímými tahy) nemá jen negativní význam. Je-li otočen hrotem vzhůru, znamená vzestup, poznání a duchovní svět. Křesťané v něm spatřují symbol Krista, který je alfou a omegou všeho - počátkem i koncem. Je-li ale pentagram obrácen opačně, stává se symbolem ďábla.


V levelu Old Mill můžete na některých místech (víme o dvou) najít pentagram právě jako satanistický symbol. Nazývá se Bafometova pečeť a jedná se o vlastně o pentagram, který je však postaven jen na jednu špičku. Dva horní cípy navozují podobu kozlí hlavy - která je ostatně do symbolu také znázorněna. Kozel představuje znamení chlípnosti. Tři spodní hroty hvězdy značí zavržení Svaté Trojice.


Kterýpak satanista si tu kreslil?
Tento obrazec se nachází blízko začátku levelu - v místě s propastí, kde musíte hodit zapálenou louč na malé skřítky a pak se houpat na laně...
A tady tudy šel další...
Blízko mlýna
Kde přesně se nachází tento druhý jsem bohužel přesně nezjistila, vím jen, že to je někde blízko mlýna.

Screenshoty pocházejí z TR Fóra.
Text a úprava: Charlie
___________________________________________________________________________________________________________
Lara Croft"Archeologie" Tomb Raider: Co se ve hře vlastně všechno objevilo

20. dubna 2010 v 19:44 | Charlie |  Zajímavosti
Hra Tomb Raider je doslova prošpikovaná odkazy na různé věci, které možná znáte - a možná taky ne. Nevšimli jste si jich? Nevěříte mi? Tak se pojďte podívat, dokážu vám, že je to pravda...

Skuteční lidé a historické postavy

Skuteční lidé, bohové a historické postavy, slavní i neslavní, zobrazení i jen naznačení v Tomb Raider (takřka komplexní soupis...)


→ Johanka z Arku sice bojovala ve stoleté válce na francouzské straně proti Angličanům - kteří ji nakonec upálili - to ale Laře nebrání v obdivu této velké ženské hrdinky. Jediné, co jí vyčítá, je to, že po sobě Johanka z Arku nezanechala žádnou hrobku, která by se dala vyloupit...

Mytologické postavy a bytosti (a taky ti vyhynulí)

→ Král Artuš a jeho meč Excalibur - 1. část / 2. část
→ Mumie - 1. část / 2. část / 3. část
Draci
Kraken

← Mnoho mořeplavců se Krakena děsí. Po setkání s Larou se Kraken děsí Lary. Měl štěstí, že jej nezabila úplně a nevystavila si jeho vycpanou kůži ve svém sídle. Místa by na to měla dost.

Skutečná a slavná místa, stavby a památky

Lara Croft cestuje po naší planetě, a tak často zavítá na místa, která skutečně existují. Místa známá i méně známá. Nikdy ale nejsou nezajímavá. A pokud jde o památky... Lara není obyčejná turistka.


Skutečné i mytické artefakty a symboly

Těchto památek se v TR objevilo požehnaně. Zatím tu o nich máme zmínky v článcích typu Víte, že... nebo přímo v pojednáních o artefaktech z jednotlivých dílů. Ráda bych ale pro tyto historické skvosty napsala ještě samostatné články. Zaslouží si to.

→ Excalibur - viz článek o Králi Artušovi
→ Pandořina skříňka - viz článek o Pandoře

Filmové, herní a literární odkazy


→ Na Indiana Jonese narazila Lara snad nespočetněkrát... Tedy spíš na stopy po něm. Ano, a taky ukradla pár artefaktů, které nejdřív našel on...


A z druhé strany - kde všude jinde se objevily odkazy na Laru Croft a Tomb Raider?
Tento článek / rozcestník bude průběžně doplňován

Malé info - jak to vlastně vypadá s testováním The Complicated Case?

18. dubna 2010 v 13:43 | Charlie |  Historie blogu
Lara CroftMyslím, že jsem vám dlužná alespoň stručné echo o tom, co se teď děje (nebo bych spíš měla říct neděje?) s naší hrou.

Věc se má tak, že z naší strany je hra už v podstatě hotová.

Tak na co se čeká?

Na Sakula. Podle toho, co vím, zatím skončil v předposledním levelu (Samhain Day), už je to ale nějaký čas, co se do toho naposledy dal.

Tímhle chci říct, že jsem mu moc vděčná, že pro nás hru testuje (ono nám to dost pomáhá, když odhaluje chyby, které jsme přehlédly, a tak), ale... musí to trvat tak dlouho?

Moc rády bychom hru vydaly do konce tohoto měsíce. Záleží ale jen na Sakulovi, jak dlouho ještě bude testovat.

CharlieRozhovory s Larou Croft po vydání prvního Tomb Raideru

18. dubna 2010 v 10:41 | Charlie |  Lara Croft
Lara Croft

Našla jsem pro vás dvě velice stará interview, která Lara poskytla velmi brzy po vydání svého prvního dobrodružství, a to pro Tomb Raider Site (německá stránka o TR) a PC Review. Ponechávám je v původním znění, tedy v angličtině (ten německý byl totiž do Aj taky přeložen), abyste se mohli pokochat Lařiným projevem hezky v originále.
Pro znalce opravdu zajímavá četba...


Nejstarší náčrtky Lary Croft od Tobyho Garda - k Tomb Raider 1

17. dubna 2010 v 23:09 | Charlie |  Tomb Raider 1 Featuring Lara Croft
Lara Croft

Tomb Raider 1.

Pro sérii Tomb Raider, Laru Croft a spoustu dalších věcí i osob doslova osudová záležitost.

Našla jsem pro vás několik obrázků od Tobyho Garda... Chcete vědět, jak on si Laru představoval, ještě než hra vůbec vznikla?

Vítám vás. Račte dál...

Little Big Planet - Lara Cloth

17. dubna 2010 v 17:32 | Charlie |  Zajímavosti
Ne, věřte mi, Lařino příjmení jsem v nadpisu k tomuto článku nenapsala špatně...

Existuje jistá hra, 3D plošinovka jménem Little Big Planet. Musím přiznat, že o ní nevím prakticky nic... snad jen, že hráči si můžou hru upravovat k obrazu svému. Třeba si i vytvořit svou vlastní verzi Tomb Raider. Jen se podívejte...Nákresy Tobyho Garda k Tomb Raider Anniversary

14. dubna 2010 v 18:07 | Charlie |  Tomb Raider Aniversary II.
Lara CroftDalší tvorby Tobyho Garda na téma Tomb Raider. Tentokrát jsem našla obrázků opravdu jen pár...

Tohle mě opravdu vůbec netěší

11. dubna 2010 v 18:41 | Charlie |  Historie blogu
Vy všichni víte, jak nesnáším kopírování.
A... už je to tu zase.

Tentokrát je to práce jisté Natalie.
Okopírovala některé z mých článků (a také článků LHC) nebo jejich části, a k tomu i některé mé tvorby, například rozvrhy hodin, aniž by se mě zeptala, jestli může. Mrzí mě hlavně to, že jde o články, se kterými jsem si dala hodně práce.

Takže bych byla ráda, kdybys je smazala, Nat.

Nejvíc mě pobavilo, že mi sama napsala odkaz na svůj blog...