Prosinec 2009

Co bylo, bylo, co bude, bude...

31. prosince 2009 v 22:57 | Charlie |  Historie blogu
Moji milí návštěvníci a přátelé,

rok 2009 se nám pomalu chýlí ke konci.
A mě se chce spát. Strašně se mi chce spát. Ale taky vám chci popřát všechno nejlepší do nového - i Nového - roku, ať se vám vydaří všechno, co si přejete (ale dejte pozor na svá přání, aby se vám náhodou nesplnila... víte, jak to myslím:) doufám.), hodně štěstí, zdraví, úspěchů... a tak vůbec.
Zároveň chci tímto oznámit, že na můj seznam přibyly další dva spřátelené blogy, a jde o opravdu skvělá díla. Jedním z nich je naše známá Pink-Sun a druhým blogařem je Terka. Mám tu pro vás bannery (které časem přijdou do mého článku o spřátelených blozích, ale to až tehdy, až zase nahodím mozek. Možná, že ted dvoudenní nepřetržitý seriálový maraton nebyl nejlepší nápad, ale já si to užila:)...
Ach ano. Od Kajka jsme dostaly k Vánocům nádherný banner - moc děkujeme:)

Tak šťasný nový rok všem:)

Brou noc...

Lara Croft v zajetí horoskopu (III.) - keltský a egyptský

29. prosince 2009 v 14:00 | Charlie |  Lara Croft

KELTSKÝ HOROSKOP

Všichni už jste určitě o Keltech slyšeli. Dodnes budí velký zájem...

Keltové byli příslušníci kmenů, které se v Evropě zformovaly mezi 10. a 8. stoletím před Kristem. Velmi důležitou roli v jejich společenstvech hráli Druidové, jacísi kněží, a právě oni znali tajemství keltského horoskopu.

Proč stromy?
Keltové žili přírodě opravdu nablízku a vážili si jí. Lesy i jednotlivé stromy pro ně hráli velkou roli, něco na způsob domova. Chovali ke stromům velkou úctu - v jejich pověstech se dokonce často vyskytuje motiv přeměny lidí ve strom. A stromový horoskop... I stromy mají své vlastnosti, nemyslete si - a ty se pak přenášejí na lidi podle toho, kdy se narodili.

A jak že je na tom Lara?


CEDR
9.2. - 18.2.

Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, patří mezi dobrodruhy. Jsou zajímaví, nápadití a rozhodní. Ve společnosti vždy vyniknou, jsou obvykle středem pozornosti a z toho vyplývá i nadprůměrná výše jejich sebevědomí. Navíc si uvědomují svůj potenciál a svoje schopnosti, což jejich sebejistotu jedině podtrhává. Díky jejich bystrosti jim málokdy co unikne, je obtížné před nimi skrýt tajemství. Jsou komunikativní a dokáží lidi kolem sebe přesvědčit.
Tady někdo vystihl Laru téměř dokonale... Dobrodružka, zajímavá, nápaditá, rozhodná... vyniká ve všem, nejen ve společnosti, středem pozornosti je neustále - to je jasné, ostatní si na ni můžou dát buď velký pozor, nebo rovnou říct světu sbohem. Sebevědomí by mohla rozdávat a schopností má taktéž hromadu. A nic před ní neschováte, to by se mohli stavitelé starověkých hrobek poučit. I když těm to asi už prostě nevysvětlíte...


Ve vztahu s cedrem se rozhodně nudit nebudete. Bude schopný zahrnout vás hlubokým citem a bude se vámi před celým světem chlubit. Přestože to dá cedr málokdy najevo, je v citových záležitostech jemný a nesmělý. Partner hraje pro cedr podstatnou roli, příjemné zázemí a pohodová rodinná atmosféra je pro něj životně důležité.
Ne, s Larou se člověk vážně nenudí.

V pracovní oblasti je cedr houževnatý, práce se určitě nebojí. Nicméně někdy se zde může uplatnit jeho snížená koncentrovanost a může učinit zbrklé, nerozvážné kroky. Cedr si obvykle stanoví cíle, pro které pak udělá maximum. Pokud má pocit, že udělal úplně vše a že by mu stávající práce nepřinesla již nic nového, s chutí se vrhne na něco nového. Baví ho, pokud vidí v práci možnost rozvoje. A za svoje pracovní úsilí očekává odpovídající odměnu. Díky komunikačním schopnostem je cedr i schopným obchodníkem. Pro tuto práci mluví i fakt, že dokáže ocenit hezké věci. Má vytříbený vkus a je na to náležitě hrdý. Rád se obklopuje plody, které život na naší planetě nabízí a rozhodně se jim nestraní.
Lara je jako tank. Jasně, ani ona není neomylná, zvlášť když ji vedou neopatrní hráči... A odměna na konci jejích cest bývá dost sladká. Ocenění pěkných věcí? Vážně to tu musím rozepisovat?

Mimochodem, cedr je jehličnatý strom, který roste v horách, a může mít až padesát metrů výšky. Lara na nás kouká pěkně shora:)


EGYPTSKÝ HOROSKOP


Staří Egypťané považovali astrologii za dar bohů, a snad právě proto spojili jednotlivá znamení se svými bohy a jejich vlastnostmi.
Znamení bylo celkem jedenáct, každý bůh dostal kousek roku. Charakteristika každého vycházela jak z egyptské kultury, tak z pozorování lidského chování...


AMON - RA

30.leden - 1.březen

Jeden z nejvýznamnějších egyptských bohů - hlavních stvořitelů, je bohem vzduchu a dechu. Připisovány jsou mu i věštecké schopnosti. Amon byl uctíván jako bůh plodnosti, později se jeho jméno spojilo se jménem nejvyššího slunečního boha Rea. Amon v podobě hada byl první bytostí v prvotních vodách a oplodnil kosmické vejce, ze kterého povstal život. Jeho manželka byla bohyně Mut.

Egypťané věřili, že narodit se v tomto období je výzvou a příležitostí k velkému štěstí. Není proto divu, že mnozí vynikající badatelé a učenci byli zrozeni právě v tomto období.
A taky vykradači hrobek a znesvětitelé, kterým zřejmě narození v tomhle šťastném znamení také je ku prospěchu...

Tito lidé ztělesňují původ a výchozí bod veškeré činnosti. Oplývají silou, energií, zdravím a žijí budoucností. Jsou velmi inteligentní, originální a poznatků či dovedností nabývají snadno.
Nebo taky hodně obtížně, viz Lařina náročná životní cesta, ale nutno říct, že ona se tahle holka uči docela rychle. O některých hráčích už se to asi říct nedá, že?

Mívají velké ideály a jejich přirozená snaha po dokonalosti je nutí k tomu, aby si stavěli vysoké požadavky jak na sebe, tak na své okolí. Ale jejich myšlenky a cíle mohou být někdy příliš utopické. Když zjistí, že se zmýlili, jen velmi těžko se smiřují s porážkou. Je nemyslitelné je donutit, aby jednali proti svému přesvědčení. Hlavním motivem v jejich práci nebudou peníze, ale pocit seberealizace, entuziasmus a cit pro spravedlnost (jsou schopni pro dobrou věc nemálo obětovat a "nastavit svůj vlastní krk").
Lara nastavuje krk v jednom kuse. O utopických myšlenkách v její hlavě nic nevím, ale je to přeci jen její hlava... S porážkou se smiřuje vážně těžko, takže se jí radši vyhýbá obloukem. Jejím hnacím motorem vážně nejsou peníze - taky proto si pořád můžeme klást otázku, proč to vlastně dělá.

Ale měli by být méně důvěřiví k ostatním lidem, kteří je mohou zneužívat. Viz Natla a spol., že? Nositelé tohoto boha bývají velmi milováni, ale jejich city jsou jen zřídkakdy silné. Jsou poněkud zdrženliví a jen velmi neradi o svých citech hovoří. Není lehké s nimi žít, protože jsou velmi nároční, ale zato věrní, oddaní a spolehliví.
Ano, Lara je velmi milována... má hromadu oddaných po celém světě:)

Poznámka na závěr

Možná jste po přečtení těchto tří článků o Laře Croftové a horoskopu mohli získat dojem, že jsem velká vyznavačka hádání budoucnosti a horoskopů jako takových... ale není to tak. Přestože mě tohle téma celkem zajímá, horoskopům nevěřím - beru je prostě jako takovou zajímavost. Trochu mě ale překvapuje, kolik jsem toho našla o Laře správně v těch jejích různých horoskopických charakteristikách... Je sice pravda, že většina horoskopů je dělaná tak, aby si každý našel něco, ale připadá mi, že spousta věcí... byla prostě pro Laru trefou do černého. Vzbuzuje to různé myšlenky a nápady ohledně Lary, dat, Core Design, Lařina vzniku a horoskopů vůbec.
Ale tím už vás otravovat nebudu:)

Osud Lary je nejen ve hvězdách, ale i v rukou našich (hráči můžou vyprávět), a hlavně v rukou vývojářů. Je otázkou, co si pro ni do roku 2010 vymyslí. Jestli o ní budou vůbec ještě něco vymýšlet. Ale doufejme, že ano, a že to nebude špatný rok. Slyšela jsem zvěsti o tom, že prý má být magický...

Třeba bude i pro Laru.

Vaše Charlie

Lara Croft v zajetí horoskopu (II.) - čínský horoskop

27. prosince 2009 v 23:04 | Charlie |  Lara Croft


ČÍNSKÝ HOROSKOP

Bylo nebylo...

Buddha jednou uspořádal velkou hostinu, na kterou sezval všechna zvířata. Chtěl tak zdůraznit jednotu a rovnost všech živých bytostí. Jenže z té nepřeberně plné živočišné zvířecí říše přiběhlo jen dvanáct tvorů...
Jako první se přihnala ambiciózní krysa, po ní přišel buvo

l, tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a nakonec se přikolébal vepř.
Buddha se rozhodl, že zvířata odmění, a po dlouhém přemýšlení se rozhodl věnovat každému hostu vládu nad jedním rokem. A od té doby je jejich vláda střídala, jeden na rok, a tak se otáčel dvanáctiletý cyklus pořád dokola...

Čínský astrologický systém je úzce spojen s čínskou filosofií a uvažováním o světě a přírodě. Je asi 5000 let starý a opírá se o pozorování nebeského putování Slunce, Měsíce, planet a komet. Zjednodušeně se dá říct, že určuje charakter událostí i osob podle pěti prvků neboli živlů (země, kov, oheň, dřevo a voda), symboliky jin a jang... a samozřejmě podle zvířat z oné legendy. Dvanáct zvěrokruhových znamení, každé se vzahuje na celý rok, nejen na jeden měsíc jako u nás.

Problém s Larou je v tomhle systému v tom, že přestože datum jejího narození - tedy 14. února - je prozatím jednoznačné, s rokem je to už mnohem horší. Existují totiž tři oficiální možnosti - 1967, 1968 a 1975. Já se budu orientovat právě rokem 1968 - oficiálně totiž figurovalo nejdéle a je tak nějak nejznámější. (Navíc ho jednoznačně potvrzuje TR4 - šestnáctiletá Lara se do Kambodži podívala v roce 1984. Spočítejte si to.)

A copak že za znamení dostala Lara do vínku?

Tramtada dá... Lara Croft je:


OPICE
vychází na roky ...1968, 1980, 1992, 2004...

Tato rozkošná stvoření splňují všechna očekávání: jsou obratná, hbitá, bystrá a v případě potřeby dokáží obcházet pravidla. Přes nepochybné předpoklady však není tak snadné okolí překonat, protože mnoho lidí nebere opice vážně. Jiní je považují nejvýše za bezstarostné společníky.
Obratná, hbitá, bystrá... tady někdo Laru popsal opravdu skvěle. Obcházení pravidel? Bez problému! Že by Lara těžko překonávala okolí? To řekněte jejím kovovým společnicím... o bezstarostnosti nemluvě. Možná ale, že i ta by se v Laře nějaká našla...

V mládí mají opičí lidé kvůli nedostatku odolnosti a vytrvalosti sklon k rozčarování, jestliže není dobrý nápad uskutečněn hned zčerstva, protože zítra podle nich může být pozdě. Rychle a horlivě se učí. K pocitu bezpečí dospívají cestou tvrdých lekcí a hořkých zkušeností.
Nedostatek odolnosti a vyrtvalosti? Kde na tohle přišli? Ano, Lara se učí rychle. Musí. Evoluce a přirozený výběr jsou neúprosné. Lařina cesta ke zkušenostem je opravdu tvrdá - řekla bych až drsná a krutá. Ale nejen pro Laru - hlavně pro ty, co se s Lady setkají - pro ty, co jí tu cestu chtějí zkřížit...


Naštěstí mají opice úžasný smysl pro humor, takže jsou vyhledávanými společníky, ačkoli vytvoření trvalého vztahu představuje určitý problém. Opičí lidé někdy bývají chlubiví, nespolehliví nebo falešní. Čestnost k jejich vlastnostem nepatří, což samozřejmě ztěžuje navazování kontaktů.
S tím smyslem pro humor si jistá nejsem, dámy a pánové, ovšem obtíže při navazování vztahů už mi vrásky nedělají. Je pravda, že Lařiny pistole dovedou okamžitě ukončit jakoukoliv známost - zvlášť tu nevítanou, a ty jsou v případě téhle dámy dost časté. Nepřipadá mi, že by Lara nosila nos až moc nahoru, i když nějaká ta aristokratická nadnesenost v ní přeci jen je... výchova se nezapře. Ale faleš? No dobrá, Lara není vždycky úplně čestná a dovede využívat i docela zrádné cestičky, ale svou čest má, tu jí neupřete...

Tito převážně sobečtí lidé potřebují lásku a náklonnost jako všichni ostatní. Spíše než na vyžadování neustálé pozornosti by se měli zaměřit na získávání lásky a úcty druhých svou pílí. Citově založení opičí lidé mají tendenci navazovat na cestě k naplnění mnoho známostí. Potřebují stimulující partnery, vedle kterých by se cítili ne zcela dostateční, což by je hnalo kupředu.
Tohle komentovat nebudu. Myslím, že si to o to samo říká. Lara se přece žene kupředu hlavně díky... hromadám mrtvol. Těžko říct, jestli jsou mrtví nějací dobří partneři.... o stimulaci nemluvě.

Styl komunikace Opic je duchaplně jiskrný, protkán sarkasmem a zároveň dráždivou dvojsmyslností. Občas proto působí ve vztazích jako zápalná šňůra akčních průšvihů, které visí ve vzduchu, všichni o nich vědí, ale nikdo nemá odvahu je odpálit. Opice ano. Není divu, že když se ve svých vztazích chovají občas coby kamikadze.
Jasné?

Opice je inteligentní a intelektuální povahy, čte vše a velmi mnoho. Je kultivovaná, dokonce učená. Má výbornou paměť na detaily a na všeho, co viděla, slyšela a prožila. Je krajně vynalézavá a originální. Většinou sama řeší i ty nejobtížnější životní situace a problémy. Opice má zdravý lidský rozum a umí si nenapodobitelně získat své spoluobčany, dokonce i silného, houževnatého, obratného a odolného draka. Mohla by být nejideálnější sekretářkou.
S tímhle odstavcem souhlasím... až na tu sekretářku.

Mnohé opice, velcí milovníci fantazií, jsou vypravěči. Je-li tato schopnost doplněna uměním psát, dosahují úspěchů jako spisovatelé.
Tohle je vlastně taky celkem pravda - Lara - i když jen virtuálně - přece proslula i ve spisovatelské sféře coby autorka několika cestopisů...

Co Laru podle čínského horoskopu čeká v dalším roce, to jsem bohužel - zatím - nezjistila...

A jak by to pro Laru vypadalo pro ty další možnosti roků narození? No, pro rok 1967 by Lara byla kozou (někdy tohle znamení můžete najít taky jako ovci), které prý jsou bez výrazných povahových vlastností - a pro rok 1975 by byla zajícem, ti jsou prý citliví a intuitivní. Tak musíte uznat, že ta opice k Laře sedí asi nejvíc... co říkáte?

Jen tak pro zajímavost - opicí je i naše LaraHCroft (nar. 1992)...

Pokračování příště!

_______________________________________________________________________________________


Zaujal vás tento článek? Lara Croft vám doporučuje související:


Lara Croft v zajetí horoskopu (I.) - evropský zvěrokruh

26. prosince 2009 v 21:34 | Charlie |  Lara Croft


Lidi odjakživa děsně štvalo, že jsou tak slepí, co se týče budoucnosti. To víte, čas nepředběhneš, ale ani mu neutečeš, a té zatracené budoucnosti se nevyhneš, leda - leda bys dal světu adieu, a je v lidské přirozenosti, že přestože si homo sapiens pořád stěžuje, loučit se nehodlá. (Lara Croft umřela už nejméně milionkrát, ale to je tak trochu mimo mísu...)
A lidé hrozně moc chtěli vědět, co je čeká a co nemine...

A tak si vymýšleli nejrůznější způsoby předpovědí. Čtení z karet, z ruky, z čajových lístků i kávové sedliny, z run a kamenů, z kůstek, z vnitřností zvířat... až se nakonec dostali k něčemu, co vypadá o dost seriózněji - k horoskopům.

Horoskopy jsou nejrůznějších druhů, vycházejí z různých základů - z pověstí, vlastností zvířat, stromů, bohů... nebo třeba z hvězd.

Horoskopům vytvořeným velkými astrology, učenci, věřili i samotní králové a jiní velcí papaláši; zařizovaly se podle nich velké události a bez doporučení dvorních astrologů někdy velikáni radši ani nevystrkovali nos z paláce. Dodnes jim mnozí lidé přikládají velkou váhu - a nebo si je (jako třeba já) prostě občas přečtou a přemýšlejí, jestli se něco z toho, co jim "hvězdy" slibují, nakonec splní. Ne že bych tomu věřila - to spíš tak pro zajímavost.

A tak mě napadlo - jak je na tom vlastně v tomhle ohledu Lara Croft?

Samozřejmě si uvědomuji, že Lara je fiktivní postavou. Ale nedalo mi to a trochu jsem se jí pohrabala v předpovědích věcí budoucích.

Důležitá poznámka: U všech horoskopů, předpovědí a charakteristik, které budou následovat, vycházím z toho, že se Lara narodila 14. 2. 1968 (všichni víme, jak to má tahle dáma složité s věkem - tak to prostě vezmu podle toho data, které je mi nejsympatičtější a které bylo jaksi nejdéle oficiální...)


ZVĚROKRUH

Nejznámější a nejčastěji používaný evropský kalendář...

Jaképak je Lařino znamení?


VODNÁŘ (Aquarius)
(21. ledna - 20. února)

(Základní charakteristika znamení)

Vodnář je idealista; snílek, co se snaží své sny uskutečnit.
Svět mu většinou nerozumí a sleduje ho s vyvalenýma očima.
Je buďto studnicí moudrosti, nebo naopak velmi naivní. Měl by na sobě pracovat, hlídat se a snažit se být lepším. Vodnáři jsou všestranní lidé, rádi přemýšlejí a expeximentují. Organizují, nemají rádi nerozhodnost. Ve svém jednání ale umí být často až bezohlední.
Největší sílu hledá ve vzájemné solidaritě a v přátelství, rád uzavírá četná partnerství, navazuje nové známosti; u svých známých bývá oblíben a často na ně má velký vliv.
Vodnář je často základním prvkem společentsví; bývá tradičně spojován s vědou, genialitou, uměním, ale i politikou, revolucemi a humanitou...

Tenhle text jsem vyextrahovala z různých vodnářových charakteristik, které jsem našla na internetu. Co na to říkáte? Některé věci na Laru podle mě docela sedí - je chytrá, tak trochu bezohledná, experiment s adrenalinem je něco pro ni, o jejím vlivu na fanoušky nemluvě; jiné jsou úplně mimo - solidarita? partnerství? nové známosti - no, moment, to by platilo, pokud by nevadilo, že ty známosti často platí jen pár sekund (než se kulka zavrtá do masa, heh). A ta politika? Nevím, nevím... o humanitě nemluvě.
Lara jako snílek.. no, možná. Vlastně proč ne? A že ji svět pořád fixuje pohledem, o tom se taky spekulovat nedá. Rozhodná je dost a umění jí říká hodně - jen si spočítejte, co všechno už skončilo v jejích sbírkách...

Co se týče dalších charakteristik, co dalšího k Laře "patří"?

Živel : vzduch - proč ne, Lara je někdy jak poletucha, a i letadla&spol. docela ovládá
Dynamika : fixní - tak moment. Lara že by se nějak vázala?
Vládce : Saturn a Uran - co se Saturnu týče, těžko říct, ale s Uran(i)em bysme klidně nějaké společné vlastnosti našli
Znamení: vzdušné, studené - jasně, Lara je přeci Britka, ale nemůžeme o ní tvrdit, že je studená jak psí čumák...
Povaha: sangvinická - ne, to asi ne
Šťastná léta: 21-26, 40-45 - Laro! tak to máš ještě čas!
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy - znáš někoho takového?
Souvztažná barva: šedá - ano, také ji občas nosí
Barva, která vám sluší: zelená a tyrkysová - to opravdu sedí!
Souvztažný kov: olovo - ohó! Tak to je vážně vaše, Lady! S dvěma pomocníčky po boku vám hned prorazí cestu vpřed
Podřízená část těla: bérce, tepny, kotníky - jasně. Lara je rychlá jak laň
Kámen znamení: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidian, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit - no, vzhledem k Lařinu zaměstnání... možná že o kamenech třeba něco ví
Šťastná čísla: 3, 9, 15, 45 - devítka - uvidíme!
Šťastný den: sobota - tak v tom nejsi sama:)
Šťastná květina: kapradí - nevím, jestli Lara při svých výpravách řeší taky nějaké botanické otázky...
Duchovní ochránce: Demeter - nepochybuji o tom, že ji zná
Příjemná vůně: mák - tak to tom nevím ani zbla


A jaký má být pro Laru rok 2010?

Rok 2010 pro ni má být velmi citový (asi se bude pořád ještě vyrovnávat se ztrátou maminky, že?) Blíží se věk Vodnáře a uvidí prý hodně hluboko (možná až na dno moře, když se s ní má v TR9 potopit ta jachta). Udělá hodně práce na svém obydlí (no ano, vždyť by si měla opravit dům - po návštěvě Doppelgänger to tam vypadá - no, hrozně), ale i v práci (čeká ji přece nové dobrodružství!). Má si dělat zásoby na horší časy (lékáren není nikdy dost, holka). Zdraví bude ucházející, ale potrápit by ji mohly potíže s končetinami (když ji hráči tolik týrají, tak není divu)…

Samozřejmě tomu nemůžeme bezmezně věřit... ale jistou možnost v tom vidět můžeme, ne?

Mimochodem - já, Charlie, jsem taky vodnářka:)
________________________________________________________________________________________

O tom, jak je na tom Lara podle jiných kalendářů a horoskopů, si povíme někdy příště...

Vaše Charlie

________________________________________________________________________________________


Zaujal vás tento článek? Lara Croft vám doporučuje související:


24. prosince - veselé Vánoce!

24. prosince 2009 v 8:22 | Charlie |  ADVENTNÍ SPECIÁL


Vážení návštěvníci, moji milí přátelé...

Konečně je to tady! Dnes je 24. prosince, Štědrý den - kdo by ho nemiloval? Těšili jsme se spoustu dní a teď už nám zbývá jen pár chvil do toho úžasného finále, i když Štědrým dnem Vánoce nekončí. To ale určitě víte:)
Možná vás teď trochu zklamu, a je mi to opravdu moc líto. Ano, i já jsem plánovala překvapit vás dnes něčím VELKÝM. Chtěla jsem vám dát nějaký krásný dárek... Měla jsem v úmyslu konečně před vás předložit náš nový Tomb Raider: The Complicated Case v celé své kráse. Jenže - ti zatracení editorští šotci to zhatili, ta osudná chyba dosud nebyla napravena, a kdo ví, kdy se to podaří... LaraHCroft se snaží a slibuje, že to snad brzy už konečně bude, ale ještě si asi budeme muset počkat.
Alespoň se máte zase na co těšit, ne? Mě osobně je vždycky líto, jak ten dvacátý čtvrtý prosinec vždycky uteče...

Doufám, že vám náš adventní speciál pomohl ukrátit dlouhou chvíli při čekání na Ježíška, že jste se bavili a užili si to...

Každopádně vám všem chci popřát nádherné svátky, spoustu dárků, hodně zdraví, štěstí nejen na tenhle rok - respektive jeho zbytek - ale i do roku příštího, prostě ať se vám daří...
Tak šťastné a veselé!

Přání od Daňka a dáreček od Lucíka

24. prosince 2009 v 8:13 | Charlie a LaraHCroft |  Historie blogu
Ani Daněk nezahálí a přeje všem veselé Vánoce:) My tobě, hošku, taky:)

Milá Lucík nás taky moc potěšila, že na nás myslí - připravila nám tenhle krásný bannerek:) Moc ti děkujeme a i my tobě přejeme krásné svátky vánoční!

Přání pro SB od Lucíka

23. prosince 2009 v 22:26 | Charlie a LaraHCroft |  Historie blogu

Jak napsala Lucík na svém blogu, Vánoce jsou opravdu za dveřmi.... Lucík připravila pro své SB přáníčko - díky ti, je to opravdu moc milé:) My ti taky přejeme šťastné a veselé Vánoce - a nejen tobě, ale všem lidem dobré vůle:)

23. prosince - komiks Merlin Stone kompletní!

23. prosince 2009 v 14:15 | Charlie |  ADVENTNÍ SPECIÁL


Křičte sláva, Charlie to přeložila!

Mořila jsem se s tím dlouho a dlouho, prala jsem se se slovy, s programy i s vlastním počítačem... a konečně vám můžu předložit výsledek.

Komiks Merlin Stone (2. část) najdete kompletně přeložený právě tady!

První číslo (přeložené již dříve) na vás čeká zde...

Dárek od Mikyeho a Lady Sonii

22. prosince 2009 v 17:19 | LaraHCroft |  Já, vy a blog
Moc vám oběma děkuji:-) Je to od vás moc hezké a pozorné. Je moc krásný, opravdu;-)
Ještě jednou vám moc děkuju:-)

Změny ve spřátelených blozích

22. prosince 2009 v 15:54 | Charlie |  Historie blogu
Přemýšlela jsem a přemýšlela a nyní vydávám Rozhodnutí:

  • Ze soupisu spřátelených blogů mizí kolonka moje hodnocení.
  • Blog LaraRaider se přesouvá mezi Pozastavené a nefunkční - adminka se přesunula na jiný blog, který se netýká Lary Croft.
  • Blog Daňka se vrátil ze záhrobí a na přivítanou jsem mu přichystala banner, kterým nyní obdarovávám všechna svá aktivní SB.
To by bylo vše.

22. prosince: vánoční levely - LaraHCroft doporučuje...

22. prosince 2009 v 12:13 | Charlie |  ADVENTNÍ SPECIÁLDo Vánoc už zbývají jen pouhé dva dny!

Neuvěřitelné, jak to letí...


Jsem ráda, že nejsem na vymýšlení adventního speciálu sama - i dnes přispěchala LaraHCroft a podala mi pomocnou ruku. A tak tu pro vás mám hned dva tipy na vánoční levely...


21. prosince - video od LaryHCroft

21. prosince 2009 v 17:31 | Charlie a LaraHCroft |  ADVENTNÍ SPECIÁL


Omlouvám se za to dnešní zpoždění... Nějak jsem to dnes všechno špatně časově odhadla a takhle to pak dopadá.

LaraHCroft mě i dnes zachránila - vytvořila pro vás totiž video:)
Díky, díky jí moc:)
A hodně štěstí, zdraví, etc. k narozeninám, drahá sestřičko:)

Tady je už váš dáreček - Prodigy: Hotride & Lara Croft: Tomb Raider od LaryHCroft:


20. prosince - cukroví jak pro Laru Croft

20. prosince 2009 v 8:15 | Charlie |  ADVENTNÍ SPECIÁLTo to ale letí, co? Doufám, že už máte všechny dárky - nebo alespoň většinu - protože do Vánoc už zbývají jen čtyři dny! Já sama už mám skoro vše a už jen dolaďuji detaily...

Samozřejmě, že dneska tu opět mám něco pro vás. No... mnohem víc si to asi užije LaraHCroft, ale třeba se mým nápadem inspirujete a taky si ho vychutnáte.

Diskuse / Anketa: Jak dlouho znáte Tomb Raider?

19. prosince 2009 v 12:39 | Charlie |  Ankety a diskuze
Tomb Raider 1 nedávno oslavil třinácté narozeniny a já na to úplně zapomněla...

Jak dlouho vlastně tuhle hru znáte? Od úplného začátku, nebo jste se k sérii dostali až později?

Lara Croft

Dáreček od Demonda

19. prosince 2009 v 8:42 | Charlie |  Historie blogu
Demond naděloval svým spřáteleným blogům malé dárečky, a jeden jsme dostaly i my:) Je to krásná ikonka a my moc děkujeme:)