Listopad 2009

ADVENTNÍ SPECIÁL 2009

29. listopadu 2009 v 10:17 | Charlie |  ADVENTNÍ SPECIÁL


ADVENTNÍ SPECIÁL 2009
Dnes (29.11.) je první adventní neděle, což znamená, že Vánoce jsou už za dveřmi. Kdo je nemá rád, ať nečte dál, my ostatní si je ale hodláme letos - opět - vychutnat s Larou.

Už loni tu probíhala akce Adventní speciál a i letos na tuhle "skorotradici" navážeme... Každý den od 1. do 24. prosince tu přibude dáreček - obrázky, hry, soutěže, články - vztahující se k onomu dni... princip je tedy stejný jako vždycky. Jen rozcestník k dárkům za určité dny je ve formě adventního kalendáře:)

První okénko se otevře v úterý 1. prosince!

P.s.: Obrázky se mi maličko posunuly, takže Lara má dost křivé nohy, ale... no, ona to snad přežije:)

Vaše Charlie & LaraHCroft


2 nové wallpapery a zlobivá galerie

22. listopadu 2009 v 13:20 | Charlie a LaraHCroft |  Moje amatérské TR
Tak, LaraHCroft včera stvořila dva nové wallpapery týkající se Tomb Raider: The Complicated Case, které teď (konečně) můžete najít v galerii. Já vím, že jeden je tam dvakrát - galerie holt zlobí!

Hra se stále ještě testuje, bohužel se také objevily jisté problémy, hlavně co se týče nepřátel...

náhledy wallů - plnou velikost najdete v galerii


Lara Croft opět v reklamě

19. listopadu 2009 v 15:58 | Charlie |  Zajímavosti
Na TombRaiderChronicles jsem dnes našla zajímavou věc. Lara Croft opět propůjčila svou tvář reklamnímu průmyslu. Tentokrát si zahrála v reklamě na Pringles (určitě ty brambůrky v tubě znáte:)
Musím říct, že mě se ta holka, co ji hraje, zas tak Larovská nezdá... Lara by navíc tu situaci stoprocentě vyřešila jinak:)
Tak se podívejte...


Tak co vy na to?

Slyšte! Slyšte!

18. listopadu 2009 v 20:54 | Charlie |  Historie blogu
Konečně!

Slavnostně a nadšeně hlásím, že náš tak dlouho připravovaný Tomb Raider: The Complicated Case je už skoro upečený a zanedlouho ho vytáhneme z trouby. Ehm:) LaraHCroft dnes odstartovala velkou testovací fázi: nejprve hru odehraje ona, zkontroluje a opraví případné chybky, pak tím vším projdu ještě jednou já (jakožto hlavní estetický poradce, navíc přeci jen vidím hru pořád ještě víc "z pohledu normálního hráče, a ne vývojáře"). To pro jistotu. A pak už se jen vše pošle Sakulovi, a pak tramtada dá...

Víc vám zatím neřeknu, LaraHCroft mne drží dost na uzdě.
Ale už to rozhodně nebude trvat dlouho, to vám můžu slíbit:)

Vaše Charlie

Lara Croft: Spisovatelka

16. listopadu 2009 v 14:12 | Charlie |  Lara Croft
Lara Croft


Pročtete-li si Lařin životopis, možná vás zarazí, že se jí připisuje i autorství několika knih. Některé zdroje dokonce uvádí, že se jedná o bestsellery.

Abyste byli všichni zcela v obraze, musím vysvětlit jednu věc. Nemluvím tu totiž v žádném případě o té verzi Lařina života, která se týká TR7 a dalších dílů od Crystal Dynamics, ale o původním curriculum vitae od Core Design.

Protože Lařina volba životní cesty se nelíbila jejím rodičům, vydědili ji. A ona, aby mohla financovat svůj nákladný životní styl, začala psát cestopisy. Dobrodružství bylo jejím denním chlebem a tak měla dost velmi dobrých námětů, které mohla hodit na papír. Ona sama ale říká, že na to nemá dost času, a já se jí ani moc nedivím. Zatím jí vyšly dvě knihy: Tyranosaurova čelist u mé hlavy a Zabití Sechkvose.


Tyranosaurova čelist u mé hlavy

Tyranosaurova čelist u mé hlavy

Na tuto knihu zřejmě Lara sebrala materiálu víc než dost. Ano, přestože vědecká společnost nad tím dodnes vrtí hlavou, byla to právě ona, kdo objevil Ztracené údolí v Peru a jeho prastaré obyvatele. První setkání s druhohorními ještěry zanechalo v mladé archeložce silné dojmy, které posléze vlila i do své knihy.
Zkušenosti z prvního setkání zúročila i později, protože nedlouho nato odhalila i další "poslední úkryty" Tyranosaura Rexe. A nebylo jich málo.

"Je ohromně těžké T-Rexe zabít. Ten mnohatunový kolos je jak obrněný tank s obrovskými tesáky. Zahnat ho do kouta je v podstatě nemožné, stejně jako je obtížné nenechat se rozšlápnout nebo roztrhat. A ten dech! Ten hrozný puch se opravdu nedá vydržet. Je to asi takové, jako by si na vás otevřelo hubu obří řeznictví. Nepřála bych vám dostat se do blízkosti jeho čelistí...
Asi nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak se ho zbavit, je prostě vzít nohy na ramena - ale to prostě není možné, když tahle přerostlá ještěrka hlídá něco, co opravdu moc chcete. To je pak nejlepší zatnout zuby a vyříkat si to s ním z očí do očí. S trochou cviku a pořádnou ráží koneckonců zvládnete všechno..."


Zabití Sechkvose

Zabití Sechkvose

Těchto tajemných tvorů pobíhá po světě a také v lidských myslích docela slušné množství. Dokonce více druhů - nebo s různými pojmenováními, to není jisté. Yetti, Sechkvose, Sněžný muž, Bigfoot... je jich spousta. S jedním z nich se Lara setkala v severoamerických lesích - no a o tom, jak tohle setkání dopadlo, byl nejen článek v časopise Adventurer (=Dobrodruh), o kterém je zmínka na začátku TR1 a TRA, ale na tohle téma napsala Lara knihu Zabití Sechkvose...

"Spousta lidí mi vyčítá, že když se setkám s nějakým tvorem ohroženého či dokonce neznámého druhu, pak se onen druh dostane ještě blíže k vyhynutí. Jenže zkuste si být lidumil, když už se to po vás sápe.
Ano, vědci z mých výzkumů obvykle nadšení nebývají, a ani tentokrát tomu nebylo výjimkou..."


Tak co, dostali jste chuť zajít do nejbližšího knihkupectví a nějaký ten Lařin kus si pořídit? Já taky.
A víte co? Máme smůlu, protože o téhle literární maně si můžeme nechat jen zdát...

______________________________________________________________________________________________

Lara Croft

Líbil se vám článek? Lara Croft vám doporučuje související:
14. listopadu - svátek Lary Croft

15. listopadu 2009 v 7:40 | Charlie |  Zajímavosti

Jsem já to ale hlava děravá!

Málem bych na to zapomněla. Dlouho jsem na to čekala a pak mi to takhle vypadne...

Ano, Lara měla včera - tedy 14. listopadu - svátek, jmeniny... jak tomu chcete říkat. Každopádně bylo její jméno napsáno v kalendáři - v tom českém ale ne, přestože i v Čechách chodí pár desítek žen s tímto jménem.

Snad se na mne za mé opomenutí Lady nezlobí:)

Jestliže se chcete o jménech postav a o dnech jejich svátků dozvědět víc, můžete to zkusit v tomhle článku.

Fan Art: Miss Croft

15. listopadu 2009 v 7:25 | Charlie |  Zajímavosti
Další hrátka na téma, kterak se Laře zase něco nepovedlo...
Autorem obrázku je 2dforever z deviantART.


Fan Art: Jacqueline Natla

14. listopadu 2009 v 11:48 | Charlie |  Zajímavosti
Našla jsem na internetu opravdu kouzelné obrázky Natly, té milé královny Atlantské. No řekněte, nejsou krásné? Probouzejí ve mne spoustu vzpomínek na staré zlaté časy v Tomb Raider 1...

Založena galerie pro Tomb Raider: The Complicated Case

13. listopadu 2009 v 17:59 | Charlie |  Historie bloguI když času je málo, našla jsem si chvilku a vytvořila jsem galerii pro náš připravovaný TR. Aby tam nebylo tak pusto, stvořila jsem i první wallpaper na tohle téma:)

Plná velikost? Ta na vás čeká zde.

Zkusím o víkendu kdyžtak ještě něco přidat.

Proč tu toho teď přibývá tak málo?

10. listopadu 2009 v 22:01 | Charlie |  Historie blogu
Určitě jste to zaznamenali. Na to, abyste si všimli, jak málo se tu poslední dobou děje, žádný radar nepotřebujete.

Má to velice, velice prosté vysvětlení - čas se stal mým úhlavním nepřítelem číslo jedna a neustále mi šlape na paty. Ne - spíš mám pocit, že mě už chytá pod krkem. Důvod? Nejen škola, ale hlavně ona.

Bohužel tahle situace ještě nějakou chvilku potrvá. Ne zas až moc dlouho, to doufám ne. Rozhodně nehodlám blog pozastavovat či nic takového. Já tu náhodou jsem, jen nemám čas nic moc přidávat. Jestli si ho ale najdu, tak určitě něco zase napíšu, protože pár nápadů bych měla...

Mimochodem, práce na TR: The Complicated Case, které se teď LHC věnuje, už se pomalu - ale jistě - chýlí ke konci:)

Tik tak, tik tak!

Lara Croft v The Face - článek

6. listopadu 2009 v 18:51 | Charlie |  Knihy a magazíny


The Face je britský magazín o největších postavách počítačových her. V červnu roku 1997 se zde objevil (kromě Lary na přední straně) také osmistránkový článek o naší krásné hrdince... doplněný Lařinými exclusivními módními fotografiemi. Na jedné momentce má černé bikini od Gucciho, pak zase černo-červené šaty od Jeana Collona (doufám, že se to tak píše:) a černý outfit od Alexandra MacQueena - to doplněné 9mm poloautomatickou pistolí Walter, Kalašnikovem, 9mm Uzi samopalem a jejím vlastním ručním granátem... Jinak by to přece ani nebyla Lara:)

Tento článek jsem našla a tak vám ho sem dávám - v angličtině, pochopitelně. Tohle se vážně překládat nechystám. Angličtináři určitě porozumí:) A ty obrázky tam jsou taky...

Součástní článku je i interview s Toby Gardem.

Nová "tvář" Lary Croft

6. listopadu 2009 v 14:48 | Charlie |  Historie blogu


Poslušně hlásím, že do článku Mnoho tváří Lary Croft
přibyl nový odstaveček. Koho zajímá Lařina kalamitní stránka, nechť se dostaví na příslušnou adresu...

Vyšívaná Lara Croft... nevěříte?

2. listopadu 2009 v 18:16 | Charlie |  Zajímavosti
Je to tak.

Umělkyně jménem Becky Schaefer vytáhla Laru z jejího přirozeného prostředí - tedy divokých džunglí, chrámů a kobek, a připíchla ji (doslova) jehlou a nití do svých výtvorů. Jaký je výsledek?


Teď už je to lepší...

1. listopadu 2009 v 14:16 | Charlie |  Historie blogu
Díky vám všem, kteří jste se za nás (mně, LHC a Čiči vlastně také) v této malé kauze postavili. LC z blogu Laraxcroft.blog.cz udělala špatnou věc, ale teď už alespoň drtivou většinu (tj. všechny kromě jednoho a záhlaví) kradeného materiálu smazala. Díkybohu.

Já osobně už se v tomhle nechci pitvat. Hrozně nerada se s někým hádám. Ty jsi, LC, udělala chybu - vyrobila jsi si totiž už od samého začátku tu nejhorší pověst, a jestli hodláš blogovat i nadále, bude pro tebe těžké se téhle nálepky zbavit. Já už se tvým blogem a tvým chováním zabývat nebudu.

TAK Z TOHOHLE JE MI ŠPATNĚ

1. listopadu 2009 v 13:13 | Charlie |  Historie blogu
Jsem rozzuřená! K nepříčetnosti! Velevážení čtenáři, musíte uznat, že tohle, co se mi teď stalo, je až příliš hnusné na to, aby to byla pravda. Pořád ještě tomu nemůžu uvěřit a hrozně moc mě to bolí.

A co že se stalo?

Já fakt nechci být sprostá, ale tohle je na mne až příliš silná káva.

Na internetu se objevila jistá LC, která si - pozor, včera! - založila blog, který se jmenuje Laraxcroft.blog.cz. Už ten název je průhledný, ale tím to nekončí. Ta jistá LC totiž spáchala ten nejhorší hřích internetového světa - KOPÍROVÁNÍ!
Na to, že její blog funguje sotva dva dny, je tam už na padesát článků... a hádejte, kde se vzaly? No přeci ode mne. Kupodivu na tom blogu vidím všude svou vlastní práci, a vůbec nevím o tom, že bych tohle někomu povolila. Vlastně nejsem jediná oběť - spousta článků pochází i od Čiči, která mne na tohle právě upozornila. Dokonce je tam i Čičin design.

Takže LC, to, co jsi udělala, je tak hnusné, že mám obrovskou chuť tě nahlásit a celý blog ti nechat smazat. Myslím, že všichni se mnou budou souhlasit. Můžeš si tvrdit jak chceš, že jsi nic nezkopírovala, ale všichni inteligentní lidé budou na mé straně - vždyť každému je naprosto jasné, čí blog a čí články tu byly dřív.

Je mi z tebe na zvracení. A LaraHCroft má chuť střílet. Musíš mít inteligenci leklé ryby, jestli sis myslela, že ti to projde.