Září 2009

XNA Lara - přírůstky

28. září 2009 v 19:47 | LaraHCroft |  LaraHCroft - XNA tvorba
Pár obrázků z mojí dílny. Doufám, že se vám budou líbit:)

free image host
free image host


__________________________________
Zanedlouho přidám další.
Nové přírůstky mojí tvorby

28. září 2009 v 19:33 | LaraHCroft |  LaraHCroft - TR1-5 Lara Croft obrázky
Další tvorba je tu! Tentokrát jsem vše vzala pěkně najednou, takže tu máte pěknou várku.
---
Jak se vám líbí/nelíbí?

free image host
free image hostfree image host
free image hostfree image hostfree image host
free image host
free image host

4 nové citáty a další záležitosti

28. září 2009 v 10:08 | Charlie |  Historie blogu
Pokud jste četli můj článek, ve kterém vypisuji nejrůznější Lařiny hlášky, můžete se podívat na 4 nové přírůstky
- a jestli jste ho ještě neviděli, můžete si ho samozřejmě prohlédnout celý...:)

Zároveň mám další informaci... Určitě jste si všimli, že tu přibylo mnoho nových screenshotů z The Complicated Case. Posledních pár dní jsme na hře tvrdě pracovaly (vážně, je sakra těžké LHC uhlídat!) a můžu si dovolit říct, že v předposledním levelu už se blížíme ke konci - a ten poslední ani nebude moc dlouhý, takže... Ale nemyslete si, že ta hra bude už hodně brzy - to vám nemohu slíbit. I když se to možná nezdá, zbývá nám pořád ještě hodně práce, navíc se nám do cesty pořád kupí nějaké problémy...

Byla provedena malá změna - přejmenovaly jsme poslední level, a to z Tir na nOg na The Final Conflict. Proč? Protože v Tir na nOg, tedy na keltském onom světě, se Lara pohybuje jak v posledním, tak ale i v předposledním levelu (Samhain Day), kde je navíc podsvětí víc znát a hraje důležitější roli, než v posledním levelu, který je vlastně jen o jejím konečném konfliktu s... neřeknu! :)

Už se ale moc těším na to, až tenhle projekt dokončíme. A řeknu vám tohle - z té hromádky screenshotů to asi není úplně jasně vidět, ale musím přiznat jednu věc: Lara se tentokrát zamotala do dobrodružství tak temného (doslova), že i my s LHC se občas bojíme, jak si s tím poradí. Obzvlášť na hřbitově...

Lara Croft: Životopisné poznámky od Vicky Arnold

27. září 2009 v 8:33 | Charlie |  LHC
Vicky Arnold... znáte to jméno? Měli byste, ve světě Tomb Raider je tato žena důležitá. Vždyť právě ona napsala příběhy k prvním třem dílům této hry! Našla jsem několik jejích poznámek o Lařině životě, které pocházejí z její korespondence s nějakým správcem internetové stránky o Laře (ne, já ho neznám, našla jsem to náhodou a dopisy jsem jí také nepročítala!)
Následující odstavce jsem pak přeložila z angličtiny... (omlouvám se, pokud tomu někdy nebudete rozumět - nebylo to snadné. Navíc vám sem dávám i originál, takže pokud něco nepochopíte z mého překladu, můžete si hlavu zamotat ještě víc.) V podstatě se jedná o část Lařina životopisu...


Tomb Raider: The Complicated Case - Screenshoty - The Graveyard Hill

26. září 2009 v 19:54 | LaraHCroft & Charlie |  Moje amatérské TR
Je pozdní večer, předvečer dne mrtvých, a ponurá atmosféra hřbitova, déšť a tma dušičku nezahřeje...

Irsko, nedaleko Tary
The Graveyard Hill

Tomb Raider: The Complicated Case - Screenshoty - Into the Deep

26. září 2009 v 19:48 | LaraHCroft & Charlie |  Moje amatérské TR
Ponořte se do hlubiny...

Egejské moře, Řecko
Into the Deep

Tomb Raider: The Complicated Case - Screenshoty - Trinity College

26. září 2009 v 19:43 | LaraHCroft & Charlie |  Moje amatérské TR
Slyšte, slyšte!
Další várka screenshotů z našeho nového Tomb Raider je tu - tentokrát z

Dublin, Irsko
Trinity College

Můj wall je ve čtvrtém kole soutěže...

26. září 2009 v 12:33 | Charlie |  Historie blogu
...která stále ještě probíhá u Lucíka. Líbí-li se vám tak, že ho obdaříte svým hlasem, budu jen ráda...:)

Tajemná a podivná Melissa Croft

23. září 2009 v 14:48 | Charlie |  Charaktery
Zní to zvláštně, že? Melissa Croft, Melissa Croft... kam se poděla Lara? Nebojte, nezmizela, ani se tvůrci nerozhodli, že jí změní jméno (ještě aby!). Tak kdo to tedy je?
Ne, není to žádný fanoušek. Ani skutečně žijící osoba, která by měla stejné příjmení jako naše Lara...

Core Design's 10th Anniversary Edition

O chudince Melisse můžeme mluvit jen v minulém čase, protože projekt, ve kterém se její postava měla objevit, byl naneštěští zastaven. Je to právě díl Tomb Raider 10th Anniversary Edition, tedy takzvané "Anniversary od Core". To nebylo dosud dokončeno a zřejmě ani nebude, vždyť už je to pěkných pár let a tak na něj asi zapomněli.

I tak se ale na světlo světa dostaly některé informace, některé dokonce prozradili sami vývojáři. Patří sem právě i informace o Melisse, která měla mít v onom nedokončeném TR docela velkou roli. Tato hra totiž měla fugovat i jako multi-player, přičemž druhou hratelnou postavou měla být dívka jménem Melissa Croft, Lařina...

Další člen rodiny Croftů

Ano, správně. Aby Core Design dali Melissině roli větší hloubku, začlenili ji dokonce do Lařina rodokmenu. Hádejte kam... No, nebudu vás trápit dlouho. Přestože přesné rodinné propletence nejsou známy, bylo jasně dané, že Melissa Croft je Lařina sestřenice. Ano, dámy a pánové. Bohužel nevíme nic víc - z které strany (jestli to náhodou neměla být dcera té velkorysé tetičky, která Laře odkázala sídlo, v němž jsme hráli v prvních třech dílech, a kterou známe jako majitelku onoho proslulého Corgiho), jestli je to hodně vzdálená sestřenka nebo naopak blízká...
Můžeme jen hádat, že měla mít přibližně stejné schopnosti jako Lara - to vyplývá z její role v multi-playerové hře - jeden z hráčů by přece neměl být znevýhodněn neschopnou postavičkou, že?

Záhada Melissy Croftové

My vlastně o Melisse nevíme kromě toho, co už jsem tu řekla, zhola nic. Tím bych mohla vysvětlit to slůvko tajemná, jež jsem umístila do nadpisu. No, a proč podivná? Core byli tak laskaví, že vypustili do světa i pár screenshotů z nevydané hry - no, a na některých se objevila i skutečně tajemná a podivná postavička...
Jen se pokochejte.

A abych měla nějaký důkaz, že jsem si to celé kompletně nevymyslela, tady máte úryvek z interview s Philem Chapmanem (vedoucí animátor z Core Design):

"Knowing that fans of the series would come away with a big grin after playing it. From seeing how we took an old map and made it look spectacular to catching them out with some very clever new takes on the old puzzles....oh yeah and we were going to have a co-operative multiplayer version using a new character, Melissa Croft, which involved 2 player takes on many of the puzzles."

A má poznámka - je mi moc líto, že to tak s Anniversary Edition dopadlo. Moc ráda bych si ho zahrála - tahle hra je také jeden z důvodů mé nenávisti k Anniversary. Možná o tom něco víte, možná ne, ale na tom nezáleží - každopádně už se s tímto remake TR1 můžeme asi rozloučit ,vždyť tenhle projekt měl vyjít už v roce 2006 ( všiměte si, že přesně deset let po originální hře! Tak má přece vypadat správné Výročí!), a od té doby, co hru zrušili kvůli Crystalácké verzi, je ticho po pěšině.

Tak sbohem, Melisso Croft.

Tento článek je založen na informacích z PlanetLara.com.
Kopírování je zakázáno.

Knihy/magazíny o Laře - článek se upravuje

22. září 2009 v 16:37 | Charlie |  Knihy a magazíny
Víte, že Lara je tak úžasným fenoménem, že o její osobě byly napsány celé knihy... o časopisech, filmech a hrách ani nemluvě:)
Knihy o Laře jsou hlavně sběratelská záležitost - a to dost vzácná. U nás rozhodně.

LARA'S BOOK:
Lara Croft and Tomb Raider Phenomenon

Lařina kniha:
Lara Croft a Tomb Raider fenomén

Autoři: Kip Ward, Douglas Coupland
Rok vydání: 1998
Počet stran: 200
Vydavatel: Prima Games

Kniha zveřejněná v podobě alba obsahuje velké množství fotografií Lary, doplněných určitými popisky. Uvnitř je také návod na Tomb Raider 1, Tomb Raider 2 a první Gold.
LARA: The Official Lara Croft Magazine

Lara: Oficiální magazín Lary Croft

Autor: Emma Parkinson
Rok vydání: 1999
Počet stran: 130
Vydavatel: Future Publishing

Tato kniha byla publikována pouze ve Velké Británii (bohužel pro nás...). Obsahuje spoustu úžasných věcí - informace o Laře, modelkách, rozhovory s tvůrci Tomb Raider, Laru v médiích, rozhovory s fanoušky...
No nezní to prostě fantasticky?

LARA CROFT: Magazin

Rok vydání: 1999
Počet stran: 130
Vydavatel: Future Press

Časopis, který byl vydán pouze v Německu (proto jsou také na té obálce pouze německé nápisy). Obsahuje hlavně fotografie, obzvlášť ony proslulé s lechtivým obsahem - Lara ve večerních šatech, na pláži v bikinách, se smyslným výrazem... (No na co ti Němci nemají choutky?)
Můžete se tu ale dozvědět i o dalších projektech Eidosu, o hře Tomb Raider, o zajímavých internetových stránkách...
LARA CROFT: The Art of Virtual Seduction

Lara Croft: Umění virtuálního svádění

Autor: Mark Cohen
Počet stran: 144
Datum vydání: 12. dubna 2000
Vydavatel: Prima Games

Lara je víc než jen virtuální hrdinka série Tomb Raider. Je i modelka, zastánkyně průmyslu (jen si vzpomeňte na všechny ty reklamy, ve kterých se objevila), herečka a svůdkyně. Nahlédněte do hlubin zrození této celebrity a jejího celosvětového úspěchu! Každý ví, jak tuhle vykradačku hrobů ve hře ovládat, ale tušíte, co ji vlastně pohání?

- Vysvětlení Lařina sex-apealu a jeho inspirací
- Fotografie a informace o Lařiných modelkách
- Síla Lařina kultu
- O budoucnosti Lary Croft a Tomb Raider
- Informace - Eidos Interactiv
- Nejlepší internetové stránky o Laře
- Interview s designéry levelů, zvukovými specialisty, programátory a s těmi, kterým se hra dostala do rukou jako první - testery
- Pohled do světa umění Lary Croft
OFFICIAL LARA CROFT STYLE GUIDE

Oficiální průvodce Lařiným stylem

Autor: Core Design
Rok vydání: 2000 - 2002
Počet stran: 12
Vydavatel: Core Design

Specialita, kterou své fanoušky krmili Core dva roky, se skládá z velkého pořadače, do kterého patří dvanáct listů se speciálními Lařinými obrázky + několik CD plných obrázků ve vysokém rozlišení.
No nezní to úchvatně?
LARA CROFT: Cyber Heroine

Autor: Astrid Deuben Mankowsky, Sue-Ellen Case
Rok vydání: 2005
Počet stran: 128
Vydavatel: University of Minnesota Press

Další kniha o Laře. Nejdřív se objevila v Německu a potom byla přeložena do angličtiny. A co v ní najdete? Od her přes komiksy až po filmy... prostě vše o fenoménu Tomb Raider.


Poznámka na okraj: Tedy řeknu vám, když jsem tohle všechno vyhledávala, překládala a přepisovala, skoro jsem slintala. Ty knihy mi připadají naprosto úžasné... Ne, žádnou z nich jsem ještě neviděla, ale docela ráda bych některou dostala do rukou...

Prosím, nekopírujte.


Tomb Raider & Lara Croft: Knihy, magazíny a literatura vůbec

21. září 2009 v 20:43 | Charlie |  Knihy a magazíny
Nepochybujte o tom, že Lara Croft je velmi sečtělá - vždyť její vědomosti jsou přeci úžasné. Ona není jen krásná, ale má v hlavě i pořádný mozek (kterážto kombinace se vidí málokdy). Čtěte dál a žasněte nad tím, kolik literatury vlastně s Tomb Raider souvisí...

Novely - trilogie Tomb Raider

Různé
herní průvodce (Strategy Guide)
sběratelská kolekce

Články o Laře

Literární odkazy v Tomb Raider

Kterou z Lařiných blonďatých protivnic máte nejradši?

20. září 2009 v 17:15 | Charlie |  Ankety a diskuze
Natla, Sophia, nebo Amanda?

Natla? Sophia? Nebo Amanda?

Kterou z těchto tří Tomb Raiderovských blondýnek máte nejoblíbenější? Co si vlastně myslíte o tom, že tvůrci Lary obsazují do záporných rolí vlastně jen světlovlásky (co se ženského osazenstva týče)?
Charlie: Já osobně mám nejradši Sophii, protože se objevila v mých nejoblíbenějších dílech - v TR3 a TR3 gold. Věděli jste třeba to, že je vyrobená na stejném základu jako Lara? A že ji i nadabovala stejná žena - Judith Gibbins?

A co vy?
Hlasujte v anketě, nebo přispějte svým názorem do komentářů...


20. září - svátek slaví... Sophia!

20. září 2009 v 16:13 | Charlie |  Charaktery

20. září má podle českého kalendáře svátek Oleg. Kolik znáte Olgů? (Já moc ne...) Český kalendář ale není jedinný na světě a podle jiného - už jsem zapomněla jakého - dnes slaví také naše stará známá: Sophia Leigh.

Ano, vážení. Nedávno jsem psala článek o jménech postav v Tomb Raider, přičemž jsem vyhledávala i jejich jmeniny - a Sophiino datum už je tady:)

Takže i když je podle hry Tomb Raider po setkání s Larou Sophia už mrtvá (a třeba ne, Lara ji přece zabila nadvakrát - tak co kdyby tahle dáma měla ještě šanci?), přejeme jí dnes všechno nejlepší:)

Lara Croft (komiks - profil/životopis)

20. září 2009 v 14:59 | Charlie |  Komiksy o TR

Lara Croft

profil z komiksu

Jméno: Lara Croft
Zaměstnání a zaměření: dobrodružka, vykradačka hrobek
Datum narození: 14. února 1967
Stav: Svobodná
Oblíbená zbraň: ruční pistole 9mm
Základna: Croft Manor v Surrey, Anglie

Výška: 175 cm
Váha: 52 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá

Lara Croft je rozená Lady s patřičnou výchovou a zázemím, což jí ale nebrání v tom, aby se s pistolemi v ruce honila po světě a riskovala svůj život v honbě za artefakty. Pochází z bohaté rodiny a vyrostla v nejkvalitnějších školách, pod dohledem nejlepších učitelů. Během svých školních let zahořela láskou k archeologii a teď, využívajíc bohaté rodinné dědictví a svá milovaná dvojčátka, totiž dvě 9mm pistole, Lara, milovnice adrenalinu a starověkých pokladů, v roli nejlepšího vykradače hrobek cestuje po světě, neustále využívajíc své obdivuhodné dovednosti...


Interview s Charlie od Tomb Raider

20. září 2009 v 10:16 | Charlie |  Admin: CharlieJak už říká nadpis, poskytla jsem Tomb Raider své interview, které nyní najdete na jejím blogu - a to přímo zde.

Moc mne těšilo, milá Tomb Raider:)