Duben 2009

Počtěte si:)

30. dubna 2009 v 21:17 | Charlie |  Historie blogu
Článek o Atlantidě byl dopsán k mé spokojenosti. Můžete si ho přečíst tady...

33 000

30. dubna 2009 v 16:07 | Charlie |  Historie blogu
Návštěvnost utěšeně roste:) Dělá mi radost dívat se, jak ta čísílka naskakují, a za to můžu poděkovat jen vám:) Ať se vám tu i nadále líbí...

Charlie

Co mám v plánu...

30. dubna 2009 v 7:55 | Charlie |  Historie blogu
Čeká nás dlouhý víkend a bylo by záhodno ho trochu naplnit nějakou tou činností, takže... Co mám v plánu já?
  • ráda bych pokračovala v psaní Charakterů - teď je na řadě boss z TR2, Marco Bartoli...
  • moc se mi nelíbí, jak jsem napsala o Atlantidě, Yettim, UFO, Nessie a Pyramidách v mém seriálu o záhadách a historii. Takže bych tyhle články ráda poupravila - postupně a nečekejte ode mne rychlost Formule 1, protože...
  • příští týden tu nebudu. Čtvrtého května odjíždím a vracím se až v sobotu, takže doufám, že se tu o vás a o blog bude zatím starat LHC - nebojte, strádat nebudete. Naložím jí nějakou prácičku a hnedle se z ní bude kouřit...
Vaše Charlie

Larson a Pierre - nerozlučná dvojka

28. dubna 2009 v 22:09 | Charlie |  Charaktery
Larson Conway & Pierre DuPont


Společnost nájemných zabijáků a profesionálních košťat pro všechno. S ručením omezeným.

Motto: Co nezpackáte vy, dokončíme my.


Larson s Pierrem se v TR objevili… v podstatě třikrát, dalo by se to ale brát jen jako dvakrát, neboť přišli Laře zkřížit cestu v:

  • Tomb Raider 1 a následovně v Anniversary - což je vlastně remake (i když někdo tomu možná nevěří), takže si nejsem jistá, mám-li to počítat

  • Tomb Raider 5: Chronicles


Tenhle "životo-popisný" článek dnes pojmeme trochu jinak než ty předchozí…


→ Takže co jsou zač? A jak vlastně vypadají?


Larson: Typický frajírek s půlkou mozku. Cowboy, kterému čouhá sláma z bot. V téhle dvojici
dostal roli burana, tupce - jak říká Pierre, kdysi ho nejspíš pořádně kopl do hlavy kůň.

………… TR1 a TR5 - v obou těchto dílech má - až na nějaký ten grafický detail - úplně stejnou vizáž. Světlovlasý běloch, který na první pohled vyvolává tak trochu dojem původu z nějakého koutu Skandinávie. To se trochu ruší s jeho texaským přízvukem… obléká se (a taky chová) jako nějaký kovboj z divokého západu. Nosí džíny přepásané koženým opaskem (s velkou sponou…), červenou košili s ohrnutými rukávy a hnědou vestu. Obutý je do vysokých kožených botek… a pěkně nízko u pasu revolver.

…………TR Anniversary: Tak tady mu visáž trochu pozměnili. Zastřihli vlasy, víc vykreslili tvář a jeho věčný pošklebek, zmodernizovali šatník. No, posuďte sami…


Pierre: Zastupuje vzdělanější a vychytralejší část týmu. Tedy hlava… O dost kultivovanější než jeho
společník. Pierre je velkým rivalem Lary Croftové na poli archeologie. Je to lovec pokladů, kterého nezajímá jejich historická hodnota, ale jejich cena.

…………TR1 a TR5 - opět v obou dílech vypadá stejně. Hnědovlasý s bradkou, navlečený do balónovité fialové bundy a jakýchsi tepláků. Nepotkáte ho bez jeho pistolek - stejně jako jeho hlavní rivalka Lara má i on dvě.

………... TR Anniversary - Jako by to byl najednou někdo jiný. Oholili mu hlavu a vůbec vypadá úplně jinak. Snad jediné, co mu zůstalo stejné, jsou jeho vousy a zbraně…


→ Něco málo k jejich životům…


Larson…

Narodil se ve Spojených státech amerických, konkrétně v Arkansasu, roku 1967. O jeho životě nevíme do doby, než se spojil s Pierrem, vůbec nic. Vlastně nevíme ani to, jak se ti dva seznámili…


…a Pierre…

Je o trochu starší než jeho o dost tupější společník. Na svět přišel roku 1951 v Nantes ve Francii. Opět nemůžeme tvrdit, že víme něco víc o jeho minulosti do seznámení s Larsonem a prvním setkání s Larou…


…sehraná dvojice.

My vlastně něco víme jen o posledních dvou letech jejich životů. Jak to?

V TR5 se chronologicky poprvé oba setkali s Larou Croftovou - při honbě za Kamenem mudrců v Římě - roku 1995.Lara s nimi zřejmě ze začátku nehodlala soupeřit. Chtěla od nich koupit jeden z kamenů, které slouží jako klíče k bráně mudrců - ti dva ji ale podrazili a pokusili se ji okrást. A tak začala velká honička římskými uličkami. Larson s Pierrem Laru při její pouti sledovali a při každé vhodné příležitosti se Laru pokusili obrat, jenže - Larsonovy schopnosti nakonec pohořely při setkání s dračím strážcem brány - a Pierra Lara v Colosseu shodila do jámy.

A to opravdu hluboké jámy… A Larson nejspíš taky nedopadl tak docela do měkkého, když ho ta potvora mrštila přes celé náměstí. Já osobně bych hádala, že ani jeden to nemohl přežít, ale i přes to…

…se v TR1 nechali oba roku 1996 najmout Natlou, vládkyní Atlantidy, aby Laru sledovali a posléze zlikvidovali při její honbě za Scionem (na kterou ji vyslala sama Natla - prostřednictvím Larsona, se kterým se Lara setkala v Kalkatě, v Indii). První zrada ze strany Natly přišla, když Lara našla první část artefaktu v Peru. Už tam totiž čekal Larson s docela jasnými pokyny. Chudák ovšem na Laru neměl, ale tohle setkání jeho organismus ještě unesl.

Druhá zrada od Natly se Laru pokusila předhonit - v Řecku, kam Natla Pierra poslala pro druhou část artefaktu. Cestou chrámy a katakombami se cesty Lary a Pierra mnohokrát zkřížily - jejich poslední setkání se však Pierrovi stalo osudným. Po krátkém souboji s Larou se probudilo něco velmi starého a velmi rozzuřeného, co ho s radostí ušlapalo.

Tak skončil Pierre DuPont. Být rozdrcen mýtickými tvory, toť pro člověka tak obeznámeného s historií musela být do jisté míry čest…

S Larsonem si Lara srovnala účty později. Podle TR1 ho dorazila již v Egyptě, těsně před sebráním posledního kousku Scionu - v TR Anniversary po něm však vypálila poslední výstřel až v Natliných dolech.

A tak skonal i Larson Conway.


Lara se s nimi víckrát nesetkala - leda by uměla vyvolávat duchy.


Poznámka: v původních TR (1 a 5) se Larson jmenoval prostě Larson. Příjmení dostal až v Anniversary.

P.s.: Obrázky doplním později...

Další spřátelený blog - Mošňa

27. dubna 2009 v 21:39 | Charlie a LaraHCroft |  Historie blogu
Admin této stránky asi nemá úplně čistou minulost - jeho předchozí blog byl zrušen a tak dále... ale když teď hodlá začít zase od začátku, rády ho podpoříme.


Od Tomb Raider

27. dubna 2009 v 19:20 | Charlie |  Historie blogu
Děkujeme, je to milá pozornost:)

Povídky od Charlie - rozcestník

26. dubna 2009 v 19:50 | Charlie |  Povídky2

Povídky od Charlie:

První dobrodružství (dokončena)
Královnin klenot (dokončena)
Zlatý amulet (dokončena)
Oko za oko (krátká povídka)
Midsummer's Night (english short story)

Přeji příjemné počtení:)

Charlie

Všem, jichž se to týká...

25. dubna 2009 v 16:41 | Charlie a LaraHCroft |  Historie blogu
Přestaňte krást naši práci!

Už toho mám akorát tak dost. Moc dobře vím, že nic na blogu se nedá dokonale ochránit... a mnozí z vás to vědí taky, protože při hledání cestiček k tomu, jak si co nejvíc usnadnit práci, se rozmohlo KOPÍROVÁNÍ.

Vůbec se mi nelíbí, když najdu své články někde, kam nepatří. A netýká se to jen mé práce; často nacházím i díla jiných autorů - a ne na jejich stránkách.

Jak by bylo vám, kopíráci, kdyby někdo kradl vaše výsledky (často hodinové a náročné práce)?

Takže DOST.

A nemluvím jen o mých (celkem bezvýznamných) článcích o Lařině oblíbeném jídle či mých popisech modelek, obrázků outfitů (které LaraHCroft ještě před tím, než se pořádně naučila pracovat s lepšími programy, složitě vyřezávala ze svých screenů v malování) a dalších. Mluvím tu o jistém principu, který by měli všichni blogeři ctít.

Pokud nedovedete něco napsat, tak to prostě nepište a neokrádejte ostatní. A nebo - to když máte dost slušnosti - nebojte se, nikdo není úplně neoblomný. I já vám některé své články klidně "půjčím" - ale jen, když se zeptáte a uvedete ZDROJ. (Budu ale upřímná a radši rovnou řeknu, že ty delší práce byste u mne loudili marně.)

A co se týče obrázků, ty jsou vlastně pro všechny... tedy ty nepodepsané (ty, které jsme nevytvořily my s LHC). Obrázky nejsou nikde přibité...

A aby bylo jasno, přidávám sem rovnou seznam blogů a blogerů, kteří jsou u mě kvůli kopírování v nemilosti:
MaCuScQa: I když většinou uvádíš zdroje, moc se mi tvůj způsob vedení blogu nelíbí a bez obalu přiznávám, že jsem k tobě ztratila důvěru. To i přesto, že ode mne máš jen nějaké články. Ocením, když se příště zeptáš.
Lucik: Oceňuji, žes už většinu ode mne zkopírovaných článků smazala, ale stejně u tebe ještě pár mých výtvorů je. Příště se zeptej a uváděj zdroje.
LC (Laraxcroft.blog.cz): Zkopírovala jsi ohromné množství mých článků a článků Čiči. Sice jsi je již smazala, ale podle tvého chování nevím, jestli ti to někdy odpustím.

______________________________________________________________________________

Toť zatím vše. A doufám, že už nebudu muset podobné věci řešit.
Nechci se s nikým hádat, ale nemůžete si myslet, že to nechám jen tak. Vám by se to taky nelíbilo.

Charlie... a LaraHCroft

Nový spřátelený blog - Kurtistr a Sonia

25. dubna 2009 v 8:05 | Charlie |  Historie blogu
Bylo nebylo, jednoho dne se sešla sehraná dvojice adminů a založili spolu blog. Jak že se jmenují? A co na jejich pěkném blogu najdete? Na tyhle a další otázky vám odpoví tenhle odkaz, kterým se dostanete přímo na blog Kurstistra a Sonii:)

Lařina kuchyně...

23. dubna 2009 v 22:02 | Charlie |  LHC
No, je jasné, že i ona (teoreticky) musí někdy něco sníst, že...?

Tady máte dva její oblíbené recepty...A protože se najdou i lidé, kteří vaří s Larou, tak...Lara Croft - její oblíbené filmy

23. dubna 2009 v 19:05 | Charlie |  Zajímavosti
Tak mě jednou zase něco napadlo... Prohlížela jsem si Lařiny profily a uvědomila jsem si, že i když znám jména jejich oblíbených filmů, vůbec nic o nich nevím. Ani jestli existují - a tak jsem jejich jména napsala do vyhledávače, a hoplá! Tady máte to, co mi vypadlo:


Tomb Raider VI: Lokace a levely

22. dubna 2009 v 18:29 | LaraHCroft |  Tomb Raider 6 Angel of Darkness

TOMB RAIDER ANGEL OF DARKNESS

Levely a lokace

V Tomb Raider: The Angel of Darkness jsou pouhé dvě lokace. Vše se neustále motá kolem Francie - Paříže (Louvre), a České republiky - Prahy (konkrétně Strahova). I přes tak málo lokací má hra dostatečný počet levelů (29).

PAŘÍŽ


1. Parisian Back Streets
2. Derelict Apartment Block
3. Industrial Rooftops
4. Margot Carvier's Apartment
5. Parisian Ghetto
6. The Serpent Rouge
7. ST. Aircard's Graveyard
8. Bouchard's Hideout
9. Louvre Storm Drains
10. Louvre Galleries
11. Archaeological Dig
12. Tomb of Ancients
13. The Hall of Season
14. The Breath of Hades
15. Neptune's Hall
16. Sanctuary of the Flame
17. Wrath of the Beast
18. Galleries under Siege
19. Von Croy's ApartmentPRAHA

20. The Monstrum Crime Scene
21. The Strahov Fortress
22. Bio-Research Facility
23. The Sanitarium (play as Kurtis)
24. Maxiumum Containment Area (play as Kurtis)
25. Aquatic Research Area
26. The Vault of Trophies
27. Boaz Returns (play as Kurtis)
28. The Lost Domain
29. Eckhardt's Lab


Werner Von Croy, Lařin učitel a nepřítel zároveň

21. dubna 2009 v 22:04 | Charlie |  Tomb Raider 6 Angel of Darkness
Učitel a nepřítel... rozporuplné, což? Světově proslulý archeolog a objevitel, který se z Lařina přítele a učitele stal jedním z jejich hlavních nepřátel, aby se nakonec usmířili a ona získala po jeho smrti post hlavní podezřelé…

Tahle dlouhá věta, která v kostce zhruba popisuje většinu Wernerova vlivu na Laru a TR, se dá samozřejmě podat i mnohem zajímavěji a podrobněji…

Von Croy se objevil celkem ve třech Tomb Raiderech a silně ovlivnil příběhovou linii.

> Tomb Raider IV: The Last Revelation - nejdřív učitel (Lařina vzpomínka na Kambodžu), z kterého se vyklube velký protivník posedlý zlým bohem
> Tomb Raider V: Chronicles, kde jej Lara připraví o artefakt zvaný Iris, po němž společně pásli už v Kambodže
> Tomb Raider VI: The Angel of Darkness, kde je Werner zavražděn a Lara je hlavní podezřelá osoba…

Životopis

Werner Von Croy se narodil ve Vídni, hlavním městě Rakouska, roku 1940. O jeho dětství ani mládí celkově nevíme vůbec nic, kromě toho, co můžeme hádat: stal se archeologem, a to velmi úspěšným, takže se k tomu taky asi musel někde něco naučit. Zřejmě se rozhodl, že se o své vědomosti podělí, a jeho nejoblíbenější žákyní se stala mladá a nadějná Lara Croftová.


TR4 - Kambodža: Roku 1984, když bylo Laře šestnáct, ji vzal na její první výpravu do Kambodži, kde prozkoumali část prastarého chrámu v Angkor. Jedním z cílů této cesty bylo prozkoušet znalosti a dovednosti Lary a dodat jí nové zkušenosti - ale také najít artefakt zvaný Iris. Když oba dorazili do svatyně Irisu, Lara zaváhala, protože se zalekla varovného nápisu; zato Wernera ovládla jeho chamtivost a touha po slávě. Když se pokusil artefakt sebrat, jeskyně se otřásla a on málem spadl do propasti. Ošklivě si pochroumal nohu (visel za ni, zatímco se chrám otřásal…) a Lara utekla pryč. Nakonec přivedla záchrannou skupinu a Wernera z maléru vysekala,jeho noha se však po téhle události nikdy úplně nezotavila. Musel používat kolečkové křeslo či hůl (měl pěknou hůl, starožitnou, s vyřezanou hlavou šakala). Tato událost a touha po Irisu se stala jedním z důvodů nesváru mezi Wernerem a Larou.

TR5 - New York: Znovu se s Wernerem setkáváme až roku 1995. O tom, co dělal posledních jedenáct let, nemáme moc zpráv - víme jen, že vedl svou společnost Von Croy Industries, jejíž centrála se nalézala v jednom z newyorských mrakodrapů. V této budově také ukrýval Iris, který nakonec doopravdy získal, a prováděl na něm různé pokusy, aby odhalil tajemství tohoto artefaktu. V této době zřejmě vyrostly rozpory mezi ním a jeho bývalou žačkou do velkých rozměrů, protože se mu do jeho skrýše vloupala a Iris mu ukradla.

TR4 - Egypt: Werner naplánoval důkladnou odvetu. Lara se roku 1999 vydala do Egypta, aby získala Hórův amulet, ankh - starověký artefakt netušeného významu. Von Croy se o tom samozřejmě dozvěděl a podplatil Lařina průvodce Ahmeda… Ten však neuspěl; po krátké honičce Údolím králů Lara Wernerovi i s artefaktem unikla. Opět ji dostihl až v Karnaku, kde byl mnohem úspěšnější - podařilo se mu nejen ukrást Laře ankh, ale dokonce ji i zamknul v Semerkhetově hrobce. Avšak když se dotknul Horova amuletu, stalo se něco nečekaného.

Zlý Seth hledal někoho, koho by mohl pro své záměry využít, a Werner Von Croy se pro tento účel ideálně hodil. A tak Von Croye posedl krvelačný bůh.

Lara se ze svého nedobrovolného vězení dostala ven a Von Croy se po jejích stopách vydal jak hladový šakal, kterému se začal čím dál tím víc podobat. Dokonce unese jejího přítele Jeana Yvese a schová ho v Citadele v Káhiře. Když tam Lara přijde a osvobodí ho, Von Croy, kterému se už změnily nejen rysy, ale i povaha - a vzpomeňte si na ty červené oči a podivné chování - probudí k životu párek mrtvých templářů a postaví je proti Laře. Ta však opět vyhraje a Ankh se dostane zpět do její kapsy.

Nevíme, co přesně se s Von Croyem stalo, když mu Lara vzala amulet, ale zřejmě ho Seth opustil - koneckonců se musel vtělit do své božské podoby, aby se utkal s Larou v Horově chrámu pod pyramidou.

Když se pak s VC opět setkáváme, Lara už se pokouší dostat ven z pyramidy. Jenže ouha.Von Croy, který už je zřejmě pořádně při vědomí, se jí snaží podat pomocnou ruku - hůl, ale ona mu nedůvěřuje… a naneštěstí je Lara unavená a nestačí dojít k východu dřív, než se chodba zhroutí a zasype ji.

Vypadá to, že s archeoložkou, Wernerovou žákyní a protivnicí je amen.

TR5 - Egypt: Werner se však nevzdává. Nehodlá tuhle záležitost považovat za uzavřenou a snaží se Laru z pod její kamenné hrobky vyhrabat. A my se několika rychlými záběry dozvídáme, že ji nakonec doopravdy našel (tedy, my viděli jen její batůžek, ale…)

TR6 - Paříž: Roku 2003 se Laře zničehonic ozve stín z minulosti - její učitel, WVC. Má něco na srdci a pozve ji k sobě do Paříže; Lara, i když se jí moc nechce - pořád si ještě pamatuje, co se dělo v Egyptě - nakonec přijede. Werner má starosti. Kontaktoval ji, aby ji požádal o pomoc. Ve svém apartmánu jí svěří, že ho oslovil jakýsi Eckhart, pro kterého má najít prastaré malby Obscura… a z tohoto zákazníka má historik jisté obavy. Lara se chystá Wernerovu žádost odmítnout, její chování k němu je chladné… a po tom, co jí předá kontakt na svou známou Margot Carvier, je Werner přímo před očima Lary zavražděn. Lara Croft je hlavní podezřelou a začíná děsivá cesta Anděla Temnoty.

A tak skončil Werner Von Croy, světoznámý archeolog a učitel, v kaluži krve na podlaze svého apartmánu v Paříži. Zemřel ve věku 63 let a zanechal po sobě mnoho nevyřešených záležitostí.


Další spřátelený blog - Larson

19. dubna 2009 v 22:08 | Charlie a LaraHCroft |  Historie blogu
Tak, jak už název článku napovídá, máme nové SB - Larsona. Dostaly jsme od něj krásný diplom...