Září 2008

Co by vás zajímalo?

28. září 2008 v 9:32 | Charlie |  Historie blogu
Moji milí záhadologové - mám k vám dotaz. Už jsme v mém seriálu Tomb Raider - mysteria a záhady probrali pěknou řádku zajímavostí. Co by vás ale zajímalo dále - máte nějaký návrh na to, o čem dalším byste si chtěli přečíst?
Asi by byla žádoucí souvislost s TR, ale jako správní milovníci tajemna a historie bysme asi nepohrdli ani jinými věcmi, že?
Já zatím plánuji dokončení článku o mumiích (zatím si můžete přečíst první a druhou část), článek o Angor Watu (tohle přání už tu před nějakou dobou zaznělo a mám v plánu jej splnit) a třeba bychom se mohli podívat na tajemnou Alexandrijskou knihovnu...
Ještě jednu věc bych vám ráda v souvislosti s tímto tématem sdělila. Já ty dlouhé články nepíšu jen sama pro sebe, a ten nízký zájem mne mrzí. Jestli to tak bude i nadále, asi s tím brzy skončím. Tenhle blog je přeci pro Vás, takže byste mohli projevit trochu té spolupráce...
Vaše Charlie

Nový design blogu & návštěvnost

27. září 2008 v 18:36 | Charlie a LaraHCroft |  Historie blogu
Takže, jak už jste si určitě všimli - tedy pokud netrpíte nějakou oční vadou - konečně se tu objevil nový design. Ten minulý se tu ohřál dost dlouho. Snažily jsme se - já a LaraHCroft - aby byl co nejvíc "podzimní". Tak co vy na to?
Zároveň se nedávno udála významná věc ohledně návštěvnosti. Ta totiž přesáhla nádherných 20 000 návštěv - to je vážně krásné číslo! Jen tak dál, tady určitě vždycky něco najdete:)
Vaše adminky - LaraHCroft a Charlie

Šatník Lary Croftové

27. září 2008 v 11:59 | Charlie |  LHC

Líbí se vám oblečení Lary Croft? Tak se podívejte do jejího šatníku...:) Lara začala s jedním tílkem a kraťásky, ale jak šel čas, její garderoba se poněkud rozrostla - dnes by asi rozsahem šatníku trumfla i nějakou tu populární hvězdičku...

HRY

"Stará série"

"Časy se mění"

"Nová série"
→ Rise of the Tomb Raider

FILMY

→ Lara Croft: Tomb Raider 2 - Kolébka života


Ostatní

Šaty
Plavky

Outfity Lary Croft pod drobnohledem

Mumie (druhá část)

26. září 2008 v 20:39 | Charlie |  Zajímavosti
MUMIE
2. část:
Mumie ve Starověkém Egyptě
V první části článku jsme si o mumiích už něco řekli; co by to ale bylo za článek o mumiích, kdybych zapomněla na mumie z Egypta, té prastaré hromady písku?

Novinky & Co se chystá...

23. září 2008 v 20:22 | Charlie |  LHC

Moji drazí, určitě chápete, že kvůli škole nemám moc času... navíc se toho zas tolik neděje... a taky si můj internet postavil hlavu a odmítá spolupracovat, takže je to docela boj. Ale:
  • přidala jsem nejnovější upoutávku k TR:Underworld. Viz Videa TR:U.
  • Co se TR:U týče, v galerii se objevily nejnovější obrázky. Jen hledejte!
  • Napsala jsem první část svého článku o mumiích. Druhou část tu určitě najdete nejpozději v sobotu 27.9.
  • Máme v plánu - spolu s LarouHCroft - opět pozměnit design. Nechte se překvapit:)
  • LaraHCroft usilovně pracuje na svém projektu Tomb Raider: Vision of Future. Už pomalu dokončuje další levely. Stala jsem se jejím "testerem" a už jsem kus odehrála... zatím vám můžu slíbit, že se máte na co těšit.
A to by bylo asi tak všechno, přátelé...
Vaše Charlie

Mumie (první část)

20. září 2008 v 13:19 | Charlie |  Zajímavosti
MUMIE
1. část
Upozornění:
Některé části článku a obrázky nejsou vhodné pro lidi se slabým žaludkem.

Myslím, že takto stručný a jasný nadpis článku je dostačující. Vždyť stačí jen na to slovo pomyslet, a vaše hlava a vaše fantazie si zcela jistě vystačí sama. Když se řekne mumie, hodně lidem se před očima objeví cosi omotané mokvajícími obvazy, samá kost a zahnívající zbytky… Je nutno podotknout, že hodně jim k těmto představám napomáhají zážitky z kin a televizních obrazovek.
Možná mají pravdu a možná se mýlí.
Tak co je to tedy mumie?

TR4 - Loading...

19. září 2008 v 14:03 | LaraHCroft91 |  Tomb Raider 4 The Last revelation
Tomb Raider 4
Loading...

TR3-gold Loading...

19. září 2008 v 13:54 | LaraHCroft91 |  Tomb Raider 3 Gold The Lost Artifact
TR3 Gold
Loading...

Nepřátelé z TR1

13. září 2008 v 9:33 | Charlie |  Tomb Raider 1 Featuring Lara Croft

Projít Tomb Raider od začátku do konce není procházka růžovým sadem...
Víte proč?
Protože tam nejste sami.
Čekají za každým rohem. To vy jste jejich oblíbená svačinka, zvlášť když všechny jiné bufety v okolí jsou zavřené. Tady máte pár rad na to, jak se s nimi vypořádat.
Upozornění - platí jen pro TR1, nikoliv pro Anniversary.
Netopýři
Malé, skoro neškodné potvůrky. K jejich uspání vám stačí jen pár výstřelů - jen se do nich trefit. Kvůli šetření nábojů jsou nejvhodnější pistole. Objeví se v Peru i v Řecku.

Vlci
Mají velké oči, uši i zuby, ale správná Červená karkulka má v zásobě zase pár pistolí... ehm, řekla jsem Karkulka?
Objevují se celkem často v Peru, a to většinou ve smečkách. Jsou nebezpeční jen tehdy, když se k vám dostanou moc blízko - a k jejich zastavení vám stačí jen pár výstřelů z obyčejných pistolí.
Medvědi
Velcí brumlové jsou samotáři. Žijí v horských jeskyních a zapomenutých chrámech v Peru. Jejich kůže je slabší, než se může zdát na první pohled, na druhou stranu jsou však tihle míšové zase dosti rychlí a silní. Můžete-li, vypořádejte se s nimi z míst, kam na vás nedosáhnou - na to doporučuji pistole. Pokud však dojde k bližšímu setkání, asi bude výhodnější kamarádka brokovnice...


Malý ještěr - Velociraptor
Tyhle potvory potkáte jen v Peru, a to v zapomenutém údolí a Qualoupecově chrámu. Jsou rychlí - jejich jméno v latině doslova znamená "rychlý zloděj" - nebezpeční a útočí vždy v párech. Zbavte se jich co nejrychleji. Největší službu vám prokáže silná zbraň - brokovnice.


Larson Conway
S tímhle maníkem si to ve hře rozdáte víckrát - v Peru v Tomb of Qualoupec (to ale jen v ukázce na konci hry) a v Egyptě v Sanctuary of the Scion. Jako by mu jedna nakládačka nestačila... Moc toho nevydrží, pistole stačí.
Velký ještěr - T-Rex
Trochu větší obluda... ve hře je jen jeden, a objeví se chvíli po vašem vstupu do krásně zeleného Ztraceného údolí. Není tak těžké ho zabít, jak se může naprvní pohled zdát. Když jste rychlí a dovedete rychle - a vytrvale - mačkat kohoutek, stačí vám obyčejné pistole. T-Rex je veliký, a tak není těžké být rychlejší a obratnější než on.
Krysy
Existují lidé, kteří tahle zvířátka mají jako domácí mazlíčky - pochybuji ale o tom, že by někdo soudný vzal pod svá ochranná křídla tyhle potvory. Krysy v TR1 vypadají, jako kdyby se na nich vyřádil nějaký šílený věděc. Tyhle drobátko přerostlé protivníky ale není nijak těžké porazit, většinou jim stačí pár výstřelů.

Krokodýli
Tyhle potvory jsou docela dost nebezpečné. Zvlášť nepříjemné je pro vás setkání s nimi, pokud jste právě ve vodě - to pak musíte být opravdu velmi rychlí a hbití, jinak máte smrt jistou. Mají velkou sílu a dovedou vám dost rychle ublížit. Ohrožují vás i na zemi. Zabíjíte-li je pistolemi, spotřebujete hodně nábojů a trvá to dlouho. Silnější zbraní se jich zbavíte lépe - co třeba UZI nebo brokovnice? Jen pozor na náboje.

Gorily
A je to - tetička už je zase namíchnutá! Dávejte pozor. Setkání s touhle rozzuřenou příbuznou vás může ohrozit v Ŕecku. Je rychlá a její pěsti jsou jak dva tanky. Radši vyrukujte se silnější ráží...

Lvi
Utíkejte! S těmito kočičkami není právě příjemné pomazlení. Jste-li dost obratní, stačí vám pistole, pokud si však nejste jistí v kramflecích, doporučovala bych něco silnějšího.
Pierre DuPont
Tak trochu nabubřelý frantík. Je to kámoš Larsona. Provází vás v podstatě celým Řeckem, ale dobrý průvodce to právě není. Co takhle do něj místo mzdy nasypat trochu olova? Pistole stačí.
Kentauři
Poprvé se s těmito kamarády setkáte v Řecku, na konci této lokace. Na rozdíl od těch v TR Anniversary není nijak obtížné se s těmito tvory vypořádat. Stačí jim osm zásahů z brokovnice a přátelská návštěva je u konce. Kromě Řecka je potkáte také v Egyptě a Atlantidě. Pozor, s oblibou po vás háží ohnivé koule - proto je lepší při rozhovoru s nimi pěkně poskakovat...
Černí panteři
Hravé černé kočičky, které si na vás brousí zuby v pouštním písku, jsou velice podobné kamarádům lvům. Spotřebují dost nábojů a jsou velice rychlé a hbité. Nejlepší je držet se jim z dosahu.

Kočičí mumie
Jsou velké, silné a rychlé. Na rozdíl od mumií v TR4 jsou ale smrtelné, a to je důležité. Jejich inteligence navíc dlouho zahnívala, stejně jako jejich těla, a tak není divu, že je jejich likvidace snadnější, než se na první pohled může zdát. Protože jsou však na žebříčku nepřátelských sil v TR1 už poměrně vysoko, je lepší si na ně vzít silnější zbraň.
Atlanťané
Tihle obyvatelé slavného zmizelého kontinentu jsou mutanti ze stejné sorty jako kentauři a kočičí mumie. Ve hře se jich vyskytuje vícero druhů. Potkáte je v Egyptě (Sanctuary of the Scion) a v Atlantidě, kde se líhnou z velkých vajíček na pulzujících stěnách. Jsou nebezpeční - rychlí, silní, vybavení ohnivými střelami, které po vás s radostí metají. Někteří mají dokonce křídla. Celkem často se vyskytují ve skupinách. Se silnější zbraní jim ale rychle smažete úsměvy z tváří...
Kovboj
Pomocník Natly. Má Lařiny magnumy a není s ním snadná řeč, ale při troše rychlosti a obratnosti si to s ním vyříkáte rychle i s pistolkami.
Skejťák
A to jméno nemá jen tak - jezdí kolem vás na skateboardu. Samozřejmě ne jen tak po skalách, potkáte ho v jedné konkrétní místnosti se spoustou šikmin. Má Lařiny UZI, ale v podstatě pro něj platí totéž co pro kovboje - rychlost a obratnost a nemá proti vám šanci.
Ten týpek s brokovnicí
Holohlavý silák má rád silné zbraně. Proto si také z Lařina arzenálu vzal právě brokovnici. Nepouštějte si ho příliš k tělu, buďte rychlí a mrštní a uvidíte, že brzy bude žrát prach.Obří beznohý mutant - hlavní boss celé hry
Tak tenhle krasavec je výsledkem Natliných evolučních snů. Dovedete si představit, že kdyby se jí to opravdu povedlo, mohli byste ho ráno potkat cestou do pekárny? Děsná představa. Nebude proto lepší, když se ho zbavíte? Dávejte ale pozor. Poznáte ho na první pohled - je to obří hromada svalů, kostí a šlah bez kůže, která na vás vypadne z velkého zárodku na stěně Velké pyramidy. Nemá nohy, jeho tělo je vlastně jen mohutný hrudník s malinkou hlavou a dlouhatánskýma rukama. Je sice pomalý, ale rychlost si kompenzuje obří silou a neuvěřitelnou výdrží. K jeho likvidaci nemáte moc prostoru, ale nemůžete dělat nic jiného, než běhat pořád do kolečka a střílet a střílet a střílet... a nespadnout při tom do díry plné lávy.
A jestli se mu někdy dostanete do ruky... můžete se rozloučit se životem.
Jacqueline Natla
Jacqueline Natla je vaším úhlavním nepřítelem už od začátku hry. Když se vám ale podaří narušit její plány a shodit ji do vroucí lávy, možná si pomyslíte, že už by mohla dát pokoj...
To není pravda. Nevíme sice jak, ale Natle se podařilo zmutovat. Navíc se ještě od svých poddaných naučila střílet ohnivé koule. Ještě než utečete z bortící se pyramidy, potkáte se s jejím novým létajícím já...
Jediný způsob, jak se dostat ven, je pustit ke slovu zbraně.
A pak už jen utíkejte, než vám to všechno spadne na hlavu...
Artefakty v Tomb Raider: Chronicles

12. září 2008 v 16:39 | Charlie |  Tomb Raider 5 Chronicles


KÁMEN MUDRCŮ
(Philosopher's Stone)

Kámen mudrců je bájná látka, která prý dovede proměnit kov ve zlato či vám zajistit věčné mládí. Po dlouhé věky bylo ovládnutí jeho výroby snem všech alchymistů, nikdy se jej však doopravdy vyrobit nepodařilo...
...i když - nikdy neříkej nikdy, že? Možná alespoň ve světě TR se našel nějaký génius, kterému pod rukama vykvetl tenhle zázrak. Lara si pro tenhle kámen udělala výlet do Říma, kde na ni čekal ve svatyni ukryté blízko Colossea...
KOPÍ OSUDU
(Spear of Destiny)

Skutečné kopí osudu - také známé jako Svatý hrot či oštěp, je jedním z mála artefaktů v TR založených na křesťanských myšlenkách. Jde o hrot vytažený z boku Ježíše po jeho ukřižování. Jestli kopí doopravdy existovalo/existuje není známo - třebaže jej po mnoho let lidé "objevovali", pokaždé byly jejich nálezy vyvráceny a označeny za podvod. Po druhé světové válce se šeptalo, jestli náhodou A. Hitler nevyvolal konflikt právě za účelem získání tohoto artefaktu - a nebo zdali nebyly úspěchy německých jednotek právě díky kopí. Co se stalo po válce? Jsou tři možnosti - buď se dostalo do rukou Američanům, nebo Rusům - a nebo bylo ukryto nacisty v Antarktidě.
Co je vůbec pravda a jestli taková věc skutečně existuje, to se asi nedovíme. V TR Chronicles však bylo na těchto teoriích založeno Lařino pátrání po tomto artefaktu - a jak víme, našla jej v potopené německé ponorce, na kterou se dostala zase jako černý pasažér ruské ponorky...
BESTIÁŘ
(Bestiary)

Bestiář je kniha, kterou Lara nalezla v Labyrintu, na odlehlém ostrově u Irska ještě když byla v teenagerovském věku - bylo jí tehdy šestnáct. Obsahuje list se jmény všech démonů a ochrannými symboly proti nim.
Když jednou přečtete jméno démona z Bestiáře, získáte nad ním naprostou kontrolu. Lara Bestiář použila, a našla tak jméno Verdileta, zlovolného démona, který terorizoval ostrov - a právě v momentě čtení mučil Lařina přítele, otce Patrika Dunstana. Lara ho tak zastavila a zase jednou zachránila situaci....
IRIS
(The Iris)

Iris je starověký artefakt z Kambodže, který v roce 1984 v Angor Watu objevil Werner von Croy se svou tehdy šestnáctiletou žačkou Larou Croft. Tehdy se stala malá nehoda... nevíme jak dlouho její vyřešení trvalo a co se všechno stalo, ale víme, že Werner se z toho nakonec zřejmě úspěšně dostal - navíc se mu podařilo Iris odnést. Uložil si ho v jednom mrakodrapu v New Yorku, který patřil společnosti Croyovy rodiny - Von Croy Industries. Na Irisu tu byly podnikány různé výzkumy - to kvůli jeho síle a moci. Jaká moc že to je? Iris je trochu zahalený v tajemství. Víme jen, že se s jeho pomocí Laře povedlou jednou se teleportovat - to když s ním zdrhala z mrakodrapu.... ona ho přece nemohla von Croyovi nechat, že?
Později si ho uložila do svého sídla v Surrey. Můžeme se tam s ním setkat v TR3.

Malá zajímavost - Iris je artefakt, který se v TR vyskytl nejčastěji. Jak to? Kde?
Takhle - TR3, TR4 a TR5...


Dýka Xian

11. září 2008 v 19:16 | Charlie |  Tomb Raider 2 Dagger of Xian
DÝKA XIAN
Před několika tisíciletími žil v Číně krutý a velmi obávaný císař. Byl mocný - měl totiž sílu draka, kterou získal za pomoci dýky Xian. Kdo vlastní tento magický nůž, může mít také schopnosti a dovednosti nepokořitelného draka, a to když si dýku vbodne přímo do srdce.
Avšak tento krok je nenávratný. Kdo si dýku z těla vytáhne, zemře.
Ani císaře nezachránila jeho síla. V boji s tibetskými mnichy mu jeden z nich nůž ze srdce vytáhne a připraví ho tak o jeho život a moc.
Mniši, vědomi si nebezpečí, které toto magické ostří vyvolává, ukryli dýku do bezpečí svatyň v Čínské zdi a klíč od tohoto místa se stal pilně střeženým tajemstvím, které nemělo být nikdy odhaleno.
Několik tisíc let panoval klid...
A pak se na scéně objevila mladá archeoložka Lara Croft. Doví se o dýce i její bájné moci, a zatouží po ní. Vydá se proto na cestu za ztraceným artefaktem - bohužel však na to není sama. Po dýce pase i šéf italské mafie Fiamy Nero, muž zvaný Marco Bartoli. Ten by se moc rád její pomocí stal nesmrtelným a ovládl svět.
Jejich cesty se zkříží a pro Laru tak začíná nové dobrodružství na záchranu světa...
Schválně hádejte, kdo si nakonec dýku uloží do vitríny:)
navigace:

Nový Wallpaper

8. září 2008 v 18:14 | Charlie |  Tomb Raider 8
V Galerii Tomb Raider Underworld najdete tento zbrusu nový, nádherný oficiální wallpaper. Oživte svou plochu!

Diskuse na téma... komu to patří hlas na konci traileru k Tomb Raider Underworld?

5. září 2008 v 18:20 | Charlie |  Tomb Raider 8
Ne, rovnou odpovím na vaši otázku - nejsem opožděná. Trailer je, pravda, na světě už pěkných pár dnů, a já měla chuť se vás na tohle zeptat od jeho vydání - ale prostě mi vynechala paměť.
Ale abych se přesunula k věci.
Předpokládám, že jste všichni - nebo většina - ten diskutovaný trailer už shlédli (a kdo ne, může to napravit v tomhle článku. Hledejte video s názvem TRU: Gameplay Trailer).
Takže má otázka zní:
Kdo na konci řekne: "I'm very pleased to see you again, Lara..."
Já sázím na návrat Natly. Co si myslíte vy - vrátí se postava, kterou známe, a nebo se setkáme s nějakou novou tváří?

Další hudba k TR Underworld

5. září 2008 v 18:03 | Charlie |  Tomb Raider 8
Tak, konečně je zase něco nového. Eidos protentokrát vypustil do světa další úryvek ze soundtracku Tomb Raider Underworld. Skladba se jmenuje Mediterranean Murder a je opravdu povedená.
Stáhnout si ji můžete třeba na TombRaiderChronicles.

Drazí přátelé, spolutrpitelé

1. září 2008 v 11:31 | Charlie a LaraHCroft |  Pro vás
Jak už určitě víte, dneska ráno pro nás - tedy pro drtivou většinu z nás - odstartovala škola. Nebudu vám popisovat, jaký dojem z toho mám já, protože bych se motala v kruhu. A nebudu ani hádat, jaká nálada postihla vás ostatní... i když bych našla širokou škálu od vzteku, paniky, záchvatů, nervozity, děsu... možná by se tam někde mihla i radost nebo těšení se, ale kdybych to přiřadila k hlavním, asi byste si začali poklepávat na čelo. No, každý je jiný. A každého popadl jiný amok.
Ale, abych už konečně pronesla něco smysluplného... škola začala. Takže...
...co si vzít příklad z vašeho idolu (kdo to asi je?) a zkusit se jí nějak probojovat?
I když by asi bylo mnohem lepší, kdybyste protentokrát nechali pistole pěkně zastrčené odpočívat ve futrálech, ano?
Taky se můžete těšit na listopad... ano, víme, která hra má vyjít, že? A na tomhle blogu taky občas najdete nějakou tu duševní podporu, budu se snažit, slibuji:)
Pamatujte, že v té kaši neplavete sami...
Takže hodně štěstí vám přeje Charlie a LaraHCroft:)