Srpen 2008

Rozvrhy hodin

31. srpna 2008 v 14:44 | LaraHCroft |  LaraHCroft - rozvrhy hodin
Škola se blíží a to neúprostně. Zítra je první školní den (můj první den na střední) a proto jsem vám (už tradičně) vytvořila pár rozvrhů s Larou, aby se vám do školy nastupovalo lépe. Prázdniny odchází...Sbohem..
Jsou jen tři, ale doufám, že si vyberet ten svůj a poslouží vám jako rozvrh hodin.
Je tu i na mou připravovanou hru TR Vision of Future.
Milovníci našeho záhlaví radujte se!
Tak to je vše.
Tak doufám, že vám moje rozvrhy pomůžou zpříjemnit tu školu..
LaraHCroft91

Další nové video na TRU...

28. srpna 2008 v 23:49 | Charlie |  Tomb Raider 8
Ano, už se na nás směje další kousek. Jestli chcete vidět víc, stačí se v sekci Tomb Raider Underworld poohlédnout po videích...
Nebo pod tenhle článek:)

Další 4 screeny z TR VoF!

26. srpna 2008 v 17:46 | LaraHCroft91 |  Historie blogu
Vše o novinkách z TR VoF naleznete :::zde:::.
Do rubriky "Home" → screenshoty...

Objevy Lary Croft, časová osa

25. srpna 2008 v 20:07 | Charlie |  Lara Croft
Lara Croft je velká dobrodružka, schopná vykradačka hrobek a zlodě ... ehm, a také archeoložka. Tady je malé shrnutí objevů, jež si připsala v průběhu času na své objevitelské konto...

Tato časová osa je založena na oficiálních údajích z příručky k Tomb Raider: Angel of Darkness (2003), ne všechny údaje jsou ale z ní. Kromě her se osa týká také filmů a - mírně - komiksů. Je pravděpodobné, že přibydou i další data.

14. 2. 1968 - narození Lary Croft, Wimbledon

1971 - Lara dostala soukromého učitele

1976 - havárie letadla v Nepálu (Tomb Raider Legend)

1979 - v jedenácti letech nastoupila na Wimbledonskou střední dívčí školu

1984 - výprava s Wernerem von Croyem do Kambodži, nalezení Lařina batůžku a Irisu; průzkum temného irského ostrova poblíž Connusie, Lara našla Bestiář; poslána do školy v Gordonstounu, kde si oblíbila horolezectví a střelbu

1986 - poslána do soukromé dívčí školy ve Švýcarsku

1989 - havárie letadla v Himalájích, Lara jediná přežila a dostala se do Tokakeriby

1990 - tetička Laře odkázala sídlo v Surrey

1995 - návštěva Říma, hledání Kamene mudrců (Tomb Raider Chronicles); úspěšně lovila a ulovila Bigfoota v Severní Americe

1996 - výprava za Scionem - objevy: Archa úmluvy (ještě před začátkem výpravy), Vilcabamba, Ztracené údolí, Atlantida, Scion, Posvátná socha kočky (Tomb Raider 1 a Tomb Raider 1 Gold)

1997 - hledání dýky Xian a zlaté Tornasukovy masky (Tomb Raider 2 a Tomb Raider 2 Gold), cestou objevila vrak lodi Maria Doria a několik posledních členů rodiny Yetti; přepadení Von Croy Industries a krádež Irisu (Tomb Raider Chronicles)

1998 - pět artefaktů z meteoritu (Infada Stone, Ora Dagger, Element 115, Eye of Isis + Hand of Rathmore) (Tomb Raider 3 a Tomb Raider 3 Gold), cestou se setkala s Lochnesskou příšerou; pátrání po Kopí Osudu v potopené německé ponorce (Tomb Raider Chronicles)

1999 - Tutanchamonova pohřební maska (Times Exclusive); Hórovo brnění, Alexandrijská knihovna, Kleopatřin palác, Ankh (Tomb Raider The Last Revelation)

2000 - ztracena v Egyptě, považována za mrtvou; Lara je zatím v péči šamanky Putai

2001 - Trojúhelník světla, Hodiny (Lara Croft: Tomb Raider)

2003 - Temné malby, Sanglyph a Křišťálové dýky (Tomb Raider The Angel of Darkness); Pandořina skříňka (The Cradle of Life); amulet Mareisha (Amulet of Power)

2004 - Muž z bronzu (Man of Bronze)

2006 - Excalibur, Ghalali Key, Lancelotův štít (Tomb Raider Legend)

2008 - Thorovo kladivo Mjölnir, jeho rukavice a opasek, Odinova mapa (Tomb Raider Underworld)

2010 - Zrcadlo kouře (Lara Croft and the Guardian of Light)
...
přibližně 2500 - i ve vzdálené budoucnosti Lara žije dál díky doušku vody z Fontány mládí, setkává se i se svým potomkem, který věrně jde v jejích stopách (Tomb Raider Comics - Alfa Omega)

Pandořina skříňka

22. srpna 2008 v 22:03 | Charlie |  Zajímavosti

PANDOŘINA SKŘÍŇKA

Příběh dívky, jež svou zvědavostí přinesla na svět zlo, zná dnes snad každý. Tedy - všichni známe alespoň jakousi základní linii téhle prastaré báje. Co se na tento fenomén podívat trošku zblízka? Je jedním ze základních kamenů řecké mytologie. Naši pozornost si bezesporu zaslouží.
A…

Jak to tedy vlastně bylo?


Na začátku byl - no, začátek. Stvoření lidí… Lidstvo podle Řeků stvořil Titán Prométheus. A protože se nemohl dívat na to, jak uboze člověk živoří, když nic neumí, naučil jej spousty nesmírně užitečných věcí - vyrábět nástroje, pracovat na polích, stavět domy, číst, psát a počítat - a také pro něj ukradl oheň. Byl to zlatý věk lidstva, šťastný život. Lidé se stali tak rozumnými a mocnými, že se přestali bát bohů. Těm se to však ani trochu nelíbilo.
Hlavně Zeus z toho nebyl právě nadšený…
Jak potrestal Prométhea víme - skála, sup, játra… - ale co měl dělat s lidmi? Zabít je všechny nemohl, a tak se jim alespoň rozhodl pořádně ztrpčit život.
A tak si vymyslel Pandoru.


Všemi obdarovaná…

Na Diův rozkaz ji z hlíny a vody uhnětl bůh Hefaistos ("kovář" bohů); Zeus jí pak vdechl život. Všichni bohové ji obdařili dary - její jméno Pandóra doslova znamená "všemi obdarovaná" - Pallas Athéna ji naučila ženským pracím, Afrodíté jí vdechla milostné touhy; bůh Hermés obdařil Pandóru lží, svůdností a jinými nepěknými sklony; jiní bohové jí propůjčili krásu, líbeznost a svůdnost. Ano, bohové byli velkorysí. Mezi dary však byly i takové kousky, kterých se i bohové chtěli zbavit. Dostala s sebou malou pevnou skříňku, do které byly dary uzamčené (a my víme, že svačina na cestu v ní rozhodně nebyla)…


Napoprvé odmítnuta, napodruhé přijata


Na Diův rozkaz pak Hermés (posel bohů) odvedl Pandóru na Zemi, kde ji nabídl za ženu Prométheovi. Ten už měl ale s nejvyšším bohem své zkušenosti, jeho darům nedůvěřoval - a tak Pandóru nepřijal. Varoval svého bratra Titána Epiméthea před Pandorou, byť byla darem Diovým. Jenže neúspěšně - Hermés měl u Epiméthea štěstí. Krásná dívka se mu zalíbila, podlehl jejím kouzlům - a netrvalo dlouho - oženil se s ní.


Osudná skříňka


Pandořina skříňka pod zámkem dlouho nezůstala. O jejím otevření jsou dvě verze - buďto ji dívka otevřela ze zvědavosti sama, nebo ji k tomu činu přemluvil Epimétheus. Ale ať tak či tak, každopádně Pandora nadzdvihla její víko. Jak to učinila, okamžitě z ní na svět vyletěly všecky bídy, zla, choroby, utrpení a strasti. Polekaná Pandora víko rychle opět přiklapla, jenže to už ve skříňce zůstala jen naděje - všemi těmi hrůzami přimáčknutá až na dně.
Tak bohové ztrestali lidstvo.
Pandořina skříňka už navždy zůstala symbolem zhoubného daru a uvolněného zla.
Pandořin příběh byl - a je - často zpodobňován, ztotožňován a porovnáván s dalšími příběhy, které jsou vyjádřením známé "vžité" skutečnosti - totiž že všechno zlo na světě pochází od ženy. Jenže u Pandory je tomu trochu jinak - ona zlo nezpůsobila, jen byla prostředníkem mezi lidmi a bohy.
Chudák dívka byla vlastně oběť.

A mimochodem - Pandora nebyla pro lidstvo jen nositelkou zla a utrpení. Byla totiž matkou Pyrrhy - ženy, která jako jediná spolu s Deukaliónem přežila potopu, jíž Zeus chtěl sprovodit lidstvo ze světa. Pyrrha se pak stala matkou nové lidské populace. Příběh nápadně podobný Noemově arše…


Tomb Raider: Kolébka života


Pandořina skříňka si získala cestu do mnoha básní, knih, obrazů i filmů. Mezi ně patří i druhý díl filmového zpracování dobrodružství naší známé lovkyně pokladů Lary Croftové.
V nitru Afriky - nedaleko Kilimandžára - leží místo zvané Kolébka života. Je to místo, kde vznikl život… Místo, kde se nachází Pandořina skříňka, lůno zla - protikladu života. Lara Croft (Angelina Jolie) je jediná, kdo může díky svým znalostem a fyzickým předpokladům skříňku najít dříve, než padne do rukou nositeli Nobelovy ceny, vědci Dr. Jonathanu Reissovi (Ciarán Hinds). Reiss, ji chce využít k získání neomezené vlády nad světem. Proto musí být zastaven za každou cenu. A je to právě Lara Croft, kdo může rozhodnout o zachování života tak, jak ho známe.
Ke Kolébce života existuje klíč - tajemná zlatá koule. Lara ji najde. Odhalí její tajemství… Najde i skříňku - vážně chcete vědět, jak to dopadne? Řekla bych, že konec si dovedete domyslet - jak by mohla Lara prohrát?


Další video na Tomb Raider Underworld

22. srpna 2008 v 8:22 | Charlie |  Tomb Raider 8
Eidos vypustil do světa další filmeček týkající se chystaného titulu. Tak se podívejte...
Je docela pěkné, ne?

Lara Croft - zpěvačka?

21. srpna 2008 v 11:21 | Charlie |  Zajímavosti
Páni. Ta Lara má tedy široký okruh zájmů - o jejím pěveckém talentu všichni už z nejrůznějších videí víme, a tady máme dalších pár zajímavých kousků... Pár videí.
Radši vás přestanu nudit svými zdlouhavými řečmi a nechám vás vychutnat si další zážitky:)

Galerie Tomb Raider Underworld doplněna...

21. srpna 2008 v 11:08 | Charlie |  Historie blogu
Drazí přátelé, konečně se mi podařilo přemluvit internet k fungování a přidala jsem hromady obrázků k TRU do příslušné galerie... Chvíli mi to zabralo, tak doufám, že mou snahu oceníte alespoň shlédnutím pár obrázků. Netvrdím, že jsou všechny, co se kdy kolem téhle hry objevily, ale je jich docela dost. Vemte si třeba 61 screenshotů (v celkem dobré kvalitě), 16 krásných konceptů a 36 nádherných wallpaperů... A mnoho dalších.
A to všechno jen pro vás:)
Vaše Charlie

TR VoF Screenshoty - Benátky

20. srpna 2008 v 12:38 | LaraHCroft91 |  Historie blogu
Přicházím s další novinkou. Vyfotila jsem vám tři screeny z Benátek. Jsou z levelu "Streets of Venice".

TR: VoF první 2 Screenshoty!

19. srpna 2008 v 20:18 | LaraHCroft91 |  Historie blogu
Konečně jsem vyřešila problém, který mě trápil a 1. kolo se chýlí ke konci a proto jsem vám vyfotila 2 první screeny.
Tady jsou...
Jsou z prvního kola z Glasgow "On the George Street roofs".
Snad se vám líbí:-)
Hlavní str. : :::tady:::

TRU - Podezřele temná Lara...

19. srpna 2008 v 9:52 | Charlie |  Ankety a diskuze
Lara Croft Underworld

Od té doby, co tvůrci vypustili do světa nová videa poodhalující nám TRU, vrtá mi v hlavě jedna věc. Není Lara v nové hře až příliš "temná"? Připadá mi to až trochu podezřelé, a když se nad tím zamyslíte, nevím nevím jestli tvůrci v tomhle ohledu provedli právě šťastný tah. Vzpomeňte si třeba na "fiasko" TR Angel of Darkness, s Larou dosti temnou a gothickou... (Ano, já vím. Mnohým z vás učaroval právě TR AoD - proti gustu žádný dišputát. Já ale příznivcem tohoto dílu právě nejsem - i když musím říct, že nejsem přívržencem ani Tomb Raideru "nové generace" - TR Legend a Anniversary...)

Podezřele temná Lara

Lara, která si sama zapálí dům, Lara v bouři a temnu... není to trochu podezřelé? Dobře, ani já nevím z čeho podezřelé - ale proč nerozproudit diskusi. Třeba bude i celkem plodná...

Tak co vy si myslíte - jak se vám líbí nová Lara Croft? Co si o ní myslíte?
Svěřte se mi, a já vám slibuju, že nikomu hlavy trhat nebudu :)

Nejlepší motorkářkou je... Lara Croft!

17. srpna 2008 v 22:12 | Charlie |  Zajímavosti
Angelina Jolie ve slavném filmu natočila nejlepší honičku na motorce, jaká byla kdy natočena... Alespoň podle Britů.

Novinky o TR: Vision of Future II

17. srpna 2008 v 21:23 | LaraHCroft |  Historie blogu
Tak vás budu muset zklamat, ale mám teď velké potíže s TR VoF, a tak se screenshotů dočkáte později, protože to předělávám.
Děkuji za pochopení:)
LaraHCroft

Upozornění

17. srpna 2008 v 20:58 | Charlie |  Historie blogu
Drazí přátelé, mám pro vás jednu novinku týkající se tohoto blogu. Jde tu o Galerii obrázků Tomb Raider Underworld - protože se objevují stále nové a kvalitnější, rozhodla jsem se je tu trochu uspořádat. (Také by už snad mohl zmizet ten problém s osekanými obrázky.) Prosím vás jen o vaši trpělivost, protože těch obrázků je vážně hodně a mě právě vypovídá službu internet, takže to bude chtít trochu času. Díky.
Charlie

Exclusivně - Ochutnejte Lařino oblíbené jídlo! Máme pro vás recept

17. srpna 2008 v 20:35 | Charlie |  Fan Art Nápady a vychytávky
Jste fanoušci Lary Croftové? Pak si přeci nemůžete nechat ujít její oblíbené jídlo. Nabízím vám exclusivní recept k jeho vyhotovení - tak se jen držte následujících pokynů, a božskou manu brzy pocítíte na vlastních chuťových pohárcích.
Bon Apetit!