Listopad 2007

TR4-Jeep mp3

30. listopadu 2007 v 20:23 | LaraHCroft |  Soundtrack
Tuhle písničku můžete slyšet v TR4.

Tomb Raider 4 The Last Revelation: Informace

27. listopadu 2007 v 18:15 | Charlie |  Tomb Raider 4 The Last revelation
Tomb Raider 4 The Last Revelation


TOMB RAIDER IV: THE LAST REVELATION

datum vydání: listopad 1999
vývojář: Core Design
vydavatel: Eidos Interactive
platformy: Windows, Mac, PlayStation, DreamCast
počet levelů: 35
počet secretů: 70
Tomb Raider IV. : The Last Revelation - O co tu jde?

Ti, kdo hráli ( a odehráli ) to ví - Lara tentokrát hledá Hórův amulet, kříž zvaný Ankh.

Na začátku hry se Lara vrací do své minulosti: je jí sotva sladkých šestnáct, a jako drobná osůbka s dvěma copy se vydala se svým učitelem, světoznámým archeologem Wernerem von Croyem, na cestu do Kambodži ( konkrétně do Angor Wattu) za tajemným artefaktem Irisem.
Jenže moci chtivý von Croy uvízne v pasti a Lara uteče, aby si zachránila holý krk.

Pak nás hra převeze přímo do Egypta; Lara, už mnohem starší, se se svým průvodcem Ahmedem vydává hledat Sethovu hrobku. Samozřejmě ji objeví (a seznámí se i se sympatickými mumiemi, pastmi a psíky) a odnese si z ní amulet. Jenže pak si přečte, co je na něm psáno. Amulet se jí pak pokusí ukrást zákeřný Ahmed. Jenže se mu to nepovede a začíná honička Údolím Králů.
Lara navštíví svého přítele Jeana Yvese. Ten jí vysvětlí, co vlastně způsobila. Krádeží amuletu totiž osvobodila zlého boha Setha, kterého kdysi spoutal jeho bratr Hórus se svým knězem Semerkhetem. A rozpoutává se zlo (i během hry si toho můžete všimnout - barva oblohy se mění, z děr vylézají mumie a jiné bestie, a vše zaplavují kobylky…).
Lara chce svůj čin napravit musí vyvolat boha Hóra a k tomu potřebuje "Hórovo brnění". Jenže v Karnaku ji von Croy o amulet připraví - a on se postupem času začne měnit v šakala-Setha: je jím posedlý.
Lara navštíví katakomby, ztracenou Alexandrijskou knihovnu a dokonce i Kleopatřin palác. Najde brnění - jenže ouha, po návratu zjistí, že von Croy unesl jejího přítele. Vydává se za nimi do Města mrtvých. Mezitím je z vona Croye pomalu Seth a kam se podíváte, všude samé kobylky. Obloha přechází z rudé do zelené a vše vypadá, jako by se svět blížil ke svému konci.
Lara Jeana Yvese osvobodí a pak se jí podaří připravit vona Croye o amulet. Pak se podívá mezi pyramidy - to už má i celé brnění a může se vydat do Hórova chrámu. Tam se utká se Sethem; nakonec ho však Hórus zakleje - tentokrát už navždy.
Naše dobrodružka chce utéct - jenže ouha, nestačí jí síly. Von Croy, tentokrát už ve své vlastní kůži, jí chce pomoci - už už natahuje ruku, jenže zem se otřese a …
Poslední záběr: Von Croy si smekne klobouk a vrhne pohled na zborcenou hrobku. Všude se usazuje prach… a po Laře Croftové ani památky.
Je tohle konec všeho?
Tomb Raider 4 The Last Revelation

Tomb Raider - Tears of the Dragon

20. listopadu 2007 v 18:38 | LaraHCroft |  Fan Art Filmy
Jestli jste se po přečtění titulku rozradostnili, můžete se zase v klidu vydýchat a číst dál - o žádný nový TOMB RAIDER se totiž nejedná (tedy o hru). Jestliže patříte k těm zarytým fanouškům, co se neustále po něčem pídí, asi už víte, o čem je řeč. Jde o filmeček jedné velké fanynky Lary Croft - Valerie Perez. Lepší než hromady slov asi bude odkaz, takže :::zde::: se můžete mrknout.

Přes 2500 návštěv!

19. listopadu 2007 v 20:49 | LaraHCroft |  Historie blogu
Jsem moc ráda, že to mohu napsat - tento blog navštívilo už přes 2500 lidí. Snad i víc, vzhledem k tomu, že jsem sem tohle počítadlo dala teprve nedávno.
Moc mě těší, že mám tak vysokou návštěvnost a doufám, že to tak bude i nadále. Samozřejmě zde brzy budou další a další články...
Přeji vám spousty dalších skvělých dobrodružství a zážitků s Larou Croft.
Vaše
LaraHCroft

TR1 Walpapery

18. listopadu 2007 v 9:58 | LaraHCroft
Je jich jenom pár, ale časem sem ještě určitě nějaké přidám.:-)

Víte, že... (1)

17. listopadu 2007 v 15:57 | Charlie |  Víte, že...
Že je spousta věcí mezi nebem a zemí, které nikdy nepochopíme, to víme všichni. Ale víte o Laře a Tomb Raider třeba to, že:


- po vydání TR4 hořelo před budovou Core Design přímo kvantum svíček? Fanoušci holt Laru opravdu oplakávali…

- Karima Adebibe, dnešní modelka-představitelka Lary, kdysi byla podle svých slov "doslova závislá na hraní Tomb Raideru"?

- Tomb Raider Legend prý jde dohrát i za pouhých sedm hodin? (docela bych tomu i věřila.)

- TR Action Adventure se hraje přes DVD přehrávač, a to dálkovým ovladačem? Lituju palec každého, kdo to zkusil.

- podle Lařiných životopisů Lara napsala už několik cestopisných knih? Konkrétně jde o "Tyranosaurova čelist u mojí hlavy" a "Zabití Sechkvose" (BigFoota, Yettiho, sněžného muže - jak chcete.) a (snad) její vlastní autobiografii "Deník jednoho šílenéhodobrodruha". Někdy bych si je docela ráda přečetla…


KRÁLOVNIN KLENOT - Kapitola šestá: Luxor a Karnak

16. listopadu 2007 v 20:16 | Charlie |  Povídky2
Lara zkusila znovu popohnat to zvíře.
Jenže velbloud si postavil hlavu a nechtěl se už hnout; nejspíše se mu zdálo, že po tom, co Laru převezl přes kamenitá a skalnatá úbočí a údolí v poušti, toho již vykonal dost.
Navíc Luxor byl už opravdu blízko; teď už jej od Lary dělil pouze Nil.
Lara tedy velblouda opatrně navedla k zemi, aby z něj mohla slézt. Sešla ke břehu; zvíře přitom s sebou vedla uvázané za ohlávku - velbloud, teď už bez zátěže, šel docela klidně a povolně.
Bylo už po poledni a slunce ji silně pálilo do zad, když v bárce jednoho Egypťana směřovala k východnímu břehu - podařilo se jí totiž smluvit výměnu plavidla za velblouda. Cesta přes řeku jí trvala dlouho, musela se totiž vyhýbat větším plavidlům a navíc, Nil má dost široký tok. Sledovala špinavou vodu, znečištěnou rozvířeným bahnem, a přemýšlela nad tím, co bude dělat dál. Věděla sice, že Roger se vydal do Luxoru, ale kam přesně? Pamatovala si jen ta dvě jména míst, která zmínil - a to právě Luxor a Cairo - tedy Káhiru. Má se vydat tam? Ta je ale ještě mnohem větší a bude obtížnější ho najít. Měla by získat nějakou stopu.
V tu chvilku ji z úvah vytrhl kolem proplouvající parník a Lara se opět soustředila na své plavidlo.
Dorazila ke břehu; loďku uvázala k jednomu molu. Jakmile se její nohy dotkly pevné země, začal se jí v hlavě rodit jistý plán.
Opustila přístavní část města a ponořila se do něj hlouběji - vydala se jeho úzkými uličkami, obklopená davem lidí zahalených v pestrobarevných šálech i turistů. Dostala se přes pár širokých promenád, až ji nakonec pohltil vír obrovského tržiště.
---

Stál na okraji pouště, suché a vyprahlé; a za ním se rozléhalo hlučící město plné života.
Hlavou mu ale táhly úplně jiné myšlenky.
Roger neměl nijak zvlášť složitou povahu - ale na druhou stranu, rozhodně nebyl jednoduchý, ani hloupý. Naopak. Byl vychytralý, rád bral a nerad dával, ve skrytu duše tajně bažil po slávě a moci - a hrozně nerad prohrával.
Pokusil si ještě vybavit si ten úžasný pocit, který se ho zmocnil, když se zbavil té Croftové - ale už jen při pomyšlení na to jméno, na tu rodinu, mu mrazilo v zádech. Croftovi - tedy hlavně jeden z nich - mu totiž pomohli k nejhorší prohře jeho života, takové, která mu na záda dýchá doteď.
Přidřepl k zemi a do dlaně si nabral hrst pouštního písku. Byl horký a vysoušel mu kůži - Roger roztáhl prsty a nechal ho splývat na zem, vítr mu ho ale odvál daleko do pouště. Zároveň s pískem se R. pokusil potlačit palčivé vzpomínky na ty osudové chvíle.
Zvedl se a pohlédl na své náramkové hodinky - byl čas vyrazit, tedy, skoro už se schylovalo k tomu, že přiměřený výraz by byl "pozdě". Doufal, že na tu domluvenou schůzku dorazí včas. Nasedl do džípu; na sedadle spolujezdce mu trůnila dřevěná bednička s obsahem slušné hodnoty - my všichni víme jaká. Už kolem sebe neměl žádné hordy, už byl sám. Nastartoval motor a vyrazil na sever - do Karnaku.
---
Říkali mu Barry - ačkoliv jeho jméno bylo mnohem delší a o mnoho jiné. Nebyl žádný génius, neměl velký okruh zájmů - zajímal ho jen jeho výdělek. A kvůli tomu byla důležitá alespoň ta nějaká prácička. Byl to jaksi - taksi malý podnikatel, někdy prováděl turisty po památkách, přestože rozuměl anglicky nejvýše pět slov; jindy se nachomýtl k nějakému zajímavému obchůdku s místním podsvětím, občas se mu do rukou dostaly i zajímavé a drahé věcičky, ty ho však do prstů často dosti pálily a tak je dlouho ve své moci neměl.
A teď za ním přišla sama od sebe tahle zvláštně oblečená a trochu umazaná cizinka, která se však pohybovala i projevovala způsobem, který naznačoval velký balík peněz. Proto ji Barry, přesvědčen, že by si ho chtěla najmout jako průvodce, teď vezl ve svém malém džípu k severu, do Karnaku, a doufal, že to vše odhadl správně - nerozuměl jí totiž skoro nic. Chudák Barry neměl holt talent na jazyky.
Lara ze svého společníka nebyla zrovna dvakrát nadšená. Její plány byly totiž trochu jiné. Do hlavy se jí totiž vloudila myšlenka, že Roger pravděpodobně obchoduje s místním podsvětím, a napadlo ji, že by mohla zjistit něco víc. No a na tom chaotickém tržišti potkala právě tohohle chlápka. Doufala jen, že neudělala chybu.
Něco hluboko v břiše jí ale napovídalo, že je na správné cestě.
---

Džíp zastavil. Roger vystoupil.
Už byl téměř večer - slunce už před dlouhou dobou dosáhlo vrcholu nebeské báně a teď už se sklánělo nad obzorem. Nebe bylo čisté a vzduch jasný a horký po dlouhém letním dni. Roger se znovu podíval na své rolexky - byl tu dokonce mnohem dřív než ten sběratel, se kterým měl tuhle schůzku dohodnutou. Nezbývalo tedy, než počkat.
Před ním se tyčil majestátní kolos, ono posvátné město boha Amona-Rea - chrám v Karnaku
a on vešel mezi jeho prastaré zdi.
---

Džíp zastavil. Lara vystoupila, i se svým průvodcem.
Před nimi se vinula dlouhá, prašná cesta, lemovaná alejí sfing. V povzdálí se zvedal ten ohromný kolos - chrám. Kolem se hemžili turisti, unavení a ucouraní po prohlídkách památek. Byl večer a pro ně nastal čas vrátit se do hotelů. Lařiny kroky na rozdíl od těch jejich vedly do nitra stavby. Lara byla fascinovaná tou obrovskou dávkou historie, která dýchala ze stěn chrámu všude kolem ní.
Ten malý chlápek se táhnul za ní a brebentil něco svou hatmatilkou, Lara mu ale nevěnovala pozornost. Všimla si totiž něčeho jiného, nebo spíše někoho.
Rogera.

Levely z TR2

16. listopadu 2007 v 9:06 Tomb Raider 2 Dagger of Xian
Tomb Raider II Dagger of Xian
Great Wall & Venice Levels:
1. The Great Wall
2. Venice
3. Bartoli's Hideout
4.Opera House
Offshore & Underwater Levels:
5. Offshore Rig
6. Diving Area
7. 40 Fathoms
8. Wreck of the Maria Doria
9. Living Quarters
10. The Deck
Tibet & China Levels:
11. Tibetan Foothills
12. Barkhang Monastery
13. Catacombs of the Talion
14. Ice Palace
Return China & Xian Levels:
15. Temple of Xian
16. Floating Island
17. The Dragon's Lair
18. Home Sweet Home


Levely z TR2-Gold

16. listopadu 2007 v 8:41 | LaraHCroft |  Tomb Raider 2 Gold The Golden Mask
Tomb Raider 2 gold má 4 levely + 1 level jako bonus.
1. The Cold War
2. Fool's Gold
3. Furnace of the Gods
4. Kingdom
bonus level: za sebrání všech sekretů
5. Nightmare In Vegas

Levely TR1-Gold

15. listopadu 2007 v 22:26 | LaraHCroft |  Tomb Raider 1 Gold Unfinished Business
Tomb Raider 1 Gold má dohromady 4 levely a ty nesou názvy:
1.Return to Egypt
2. Temple of the Cat
3. Atlantean Stronghold
4. The Hive

Další krásný spřátelený blog o TR!!

15. listopadu 2007 v 9:33 | LaraHCroft |  Historie blogu
Je tu další spřátelený blog! Blog je moc pěkný. Určitě se na něj mrkněte. Je v Rubrice "Spřátelené blogy".

Mám nový design!!

14. listopadu 2007 v 13:02 | LaraHCroft |  Historie blogu
Jak se vám líbí / nelíbí můj nový design? Napište mi zda ho tu mám nechat nebo dát zpátky starý design.

Mp3 (není z TR)

14. listopadu 2007 v 9:39 | LaraHCroft |  Soundtrack
Tahle (mnou zkrácená) mp3 je z filmu 60 sekund.

Další video na TR4

9. listopadu 2007 v 22:31 Moje Videa
Moje další video s tématem TR4. Snad se vám bude líbit:-)

Další moje rozvrhy

2. listopadu 2007 v 19:08 | LaraHCroft |  LaraHCroft - rozvrhy hodin
Rozvrhy na Listopad. Doufám, že se vám líbí.
Když tak mi řekněte s jakou Larou by se vám rozvrh líbil.
Tomb Raider 2 Dagger of Xian
Tomb Raider 6 Angel of Darkness
LaraHCroft:-)