Srpen 2007

Blahopřání k svátku!:-)

31. srpna 2007 v 12:53 | LaraHCroft |  Historie blogu
Protože je dneska 31.8. a jmenuju se Pavlína, tak jsem dostala krásné blahořání od Lufíka:-). Děkuji mhohokrát.
Je překrásné:-)

Můj další spřátelený blog!:-)

30. srpna 2007 v 22:29 | LaraHCroft |  Historie blogu
A je tu další spřátelený blog o Tomb Raideru a Laře Croft. Blog je velice pěkný svou jednoduchostí. Na blog se můžete podívat :::tady:::

Srovnávání zbraní v TR s originálem

29. srpna 2007 v 15:52 | LaraHCroft |  LHC
Jednou mě tak napadlo, že bych vám sem mohla dát článek o srovnávání zbraní v TR s originálem. Samozřejmě, že sem nedám všechny, protože některé zbraně v TR jsou smyšlené, nebo nejde určit jaký je to model už kvůli kvalitě obrázku. No, tak začnu třeba u TR 2. Srovnám jen ty zbraně co znám a jsem si u nich jistá.

TOMB RAIDER II

Všem známá zbraň, kterou jsme viděli už i v TR1. Tato zbraň je ve hře považovaná za Uzi. Ale proč? Ve hře žádná Uzi není. Víte vůbec jak vypadá taková I.M.I. Uzi?
Trochu vám nastíním situaci.
Ve hře je podle mě tato:

Ingram mac-m11 (model 11)
+ Vysoká účinnost, dlouhý dostřel, kompaktnost
- rychlé vystřílení nábojů

ORIGINÁL (nalevo)

TR 2 (napravo)
Ze hry
_____________________________________________

Colt M16 a2
+ Daleký dostřel, vysoká účinnost
- Při skákání nepoužitelná, nekompaktní, rychlé vystřílení nábojů

ORIGINÁL
TR2
_____________________________________________

TOMB RAIDER III

Desert Eagle Stainles ( Stainles je pouze barva - stříbrno černá )
+ Vysoká účinnost (nejlepší použití na bossy), daleký dostřel, dlouhá výdrž nábojů
- ve hře je málo nábojů

ORIGINÁL
ZE HRY
_____________________________________________

H&K MP5 SD6
+ vysoká účinnost, střílení dávkou, daleký dostřel, tlumič
- Nepřesná střelba, rychlé spotřebování nábojů

ORIGINÁL ( bez optiky )
TR3 ( s optikou)
_____________________________________________

TOMB RAIDER IV

ImI Uzi micro - Velice ůčinná zbraň proti nepřátelům. Ale velká nevíhoda je, že si za chvilku vystřílíte náboje, neboť střílí pouze dávky.
+ Daleký dostřel, vysoká účinnost proti nepřátelům
- Rychlé spotřebování zásobníku

ORIGINÁL
TR 4
_____________________________________________

TR5 a TR6 vynechám, protože v TR5 bych opakovala zbraně stejné jako v TR4 a o zbraních v TR6 si myslím, že jsou zbraně fiktivní, nebo mutantíci opavdových modelů.
_____________________________________________

TOMB RAIDER LEGEND

H&K USP Match - Lary standartní zbraň v TR Legend. Ve hře máte neomezenou munici. Lara si mění zásobník po 40 ranách.
+ nekonečno nábojů, střední účinnost
- Krátký dostřel

ORIGINÁL
TR Legend
_____________________________________________

H&K MP5 A5 - Tuhle zbraň ve hře můžete najít např. v Bolivii. Zbraň je vysoce ůčinná.Originál má tři druhy střelby: Jednotlivé rány, salva, dávky. Ve hře však můžete střílet pouze jednotlivé rány.
+ Vysoká účinnost, daleký dostřel, střílení dávkou
- Při skákání zcela nepoužitelná, rychlé spotřebování nábojů

ORIGINÁL
TR Legend

KRÁLOVNIN KLENOT - Kapitola čtvrtá: Zloději a vrazi

27. srpna 2007 v 20:58 | Charlie |  Povídky2
Slunce zašlo a pouštní krajina se zahalila do pláště utkaného z tmy. Pod její rouškou se z tábora archeologů potichu vykradla temná silueta a zmizela ve skalách.
---
Polní lůžko zaskřípalo, když se na něm Lara otočila. Nemohla usnout, ačkoliv se o to pokoušela už několik hodin a den měla tak namáhavý a dlouhý. Ruku měla položenou na prsou, prsty svírala kožený váček, ve kterém měla svůj poklad. Visel jí kolem krku na pevné šňůrce.
Dívce se hlavou proháněly vzpomínky na zážitky uplynulého dne. Přemýšlela, proč zatajila ostatním toho zvláštního Skaraba a proč si ho schovala. Vždyť ho vlastně ukradla! Laru trochu bodlo svědomí. Neměla by -
V tom okamžiku zastavila tok svých myšlenek. Cítila, jak jí něco leze po stehně. Protože znala nástrahy pouště, zvedla hlavu, aby se mohla podívat; tělem se přitom snažila nehýbat. Po noze jí lezl škorpion; špička jeho jedového bodáku byla zvednutá a očividně připravená k boji. Měsíční světlo svítilo skrz plátno, ze kterého byl stan ušit, a kapka jedu na špičce bodáku se zlověstně blyštěla.
Lara pomalu zvedla ruce. Zadržela při tom pohybu dech, tělo měla napnuté a naprosto nehybné, aby nebezpečného tvora nevyprovokovala k útoku. Zpod hlavy vytáhla složenou deku, která jí sloužila za polštář, a bleskurychlým pohybem s ní smetla škorpiona ze svého břicha (na které se mezitím dostal) na zem. Zvedla botu vedle lůžka a mrštila jí po něm. Škorpion, jehož lovecké choutky se vypařily jako kapka vody v poušti, se stáhl z místa činu - rychle si našel cestu ven a zmizel mezi kameny.
---
Noční obloha byla jasná a čistá. Skvěly se na ní myriády hvězd, zářivých světelných bodů obklopující měsíc v úplňku. Jeho stříbrný kotouč stál vysoko na obloze a jeho světlo matně ozařovalo skalní krajinu v poušti a tvořilo tři lidské stíny v ní.
První stín patřil tělu mladého muže. Sedící o skálu; na první pohled vypadal jako pohroužen do hlubokého snu. Možná. Vždyť kdo ví, o čem sní mrtví?
Spí, pomyslela si Sára, která stála pár metrů od něj; v očích se jí odrážela láskyplná něha při pohledu na jejího přítele Williama. To její štíhlá silueta vrhala druhý stín, ten, co se vykradl z tábora.
Přiblížila se k němu. Jenže v jejích patách se táhl stín třetí - stín mohutného muže, postava zamotaná v hadrech ozbrojená dýkou. Sáru najednou pevně uchopily dvě hrubé ruce a přitáhly ji k sobě. Čas zpomalil svůj neúprosný běh - vteřiny se protáhly do nekonečna.
Dívka vykřikla. Kromě jejího vraha se jí zmocnila hrůza - to když si uvědomila, že po krku jejího miláčka stéká stružka krve do louže u jeho nohou, obličej má zesinalý a mrtvolně bledý…
Poslední vteřina uběhla. Tenká, ale silná čepel si našla svůj cíl. Sáře tělem projela vlna ostré bolesti, následovaná křečí. Pak už necítila nic.
Její tělo se uvolnilo a bezvládně se sesulo k zemi.
---
Lara zrovna seděla na svém polním lůžku a natahovala si boty, když zaslechla výkřik. Nemohla spát a chtěla se jít projít, aby si vyčistila hlavu. O důvod víc, proč jít ven.
Pohlédla na lůžko své spolubydlící Sáry a nepřekvapilo ji, když jej uviděla prázdné. O Sářiných nočních toulkách s Williamem věděl celý tábor.
Larou ten výkřik do ticha prohnal vlnu obav. Co se mohlo stát? Rychle si zavázala tkaničku na botě a na záda si natáhla svůj malý kožený batůžek, plný nejrůznějších užitečností, které se jí podle jejích zkušeností mohly kdykoliv hodit.
Poprala se s chlopněmi stanu, které se jí bránily zašmodrchaným zapínáním, a vyběhla do noci ve směru, ze kterého ozvěna přinesla Sářin hlas.
Byly asi dvě hodiny v noci a tábor byl ponořen v hlubokém tichu. Ohniště, u kterého ráno snídali, jen slabě doutnalo. Lara přeběhla přes údolí a vydala se po svahu vzhůru. Šla pěšinkou vyšlapanou mezi kameny. Tahle část byla stejně jako zbytek údolí zpola zavátá všudypřítomným pískem, ze kterého vyčuhovaly kusy skal. Vítr se proháněl mezi nimi a jeho šeptavé kvílení Laře způsobilo mrazení v zádech.
Sebrala síly a zrychlila krok. Po chvilce doběhla k Sáře a Williamovi.
"Ne…" hlas se jí vytratil, vítr jej odvál a rozbil zvuk o skály. Sehla se k přátelům, kterým už nemohla pomoci. Oba byli mrtví. Zem pod nimi byla nasáklá krví.
Laře po tváři stekla slza. Otřela ji rukou, kterou osušila o své šortky. Zvedla se. Koutkem oka zachytila jakýsi pohyb a najednou jí rameno sevřela čísi ruka. Pohltila ji vlna vzteku - před ní se najedou objevila neznámá ruka svírající dýku. Vymrštila se, její zaťatá ruka opsala křivku kolem jejího těla a zabořila se do útočníkova ohryzku. Chlap zachroptěl a padl k zemi.
Lara vzala nohy na ramena. Utíkala zpět do tábora po cestě, kterou se sem dostala. V jednom zákrutu cesty na svahu jí po písku sjela noha a ona uklouzla. Skutálela se po strmém svahu dolů a bolestivě se při tom otloukala o kameny.
Chvilku zůstala nehybně ležet. Pak se se sténáním posadila. Ruce a nohy měla plné škrábanců. Něco ji pošimralo na tváři. Otřela si ji rukou - na prstech měla krev. Pomalu se postavila na nohy. Zatočila se jí hlava, po pár krocích se však probrala.
Zrychlila krok, až se dostala mezi známé plátěné stany. Zamířila přímo k tomu největšímu - profesorčinu.
Když odhrnula plachtu zakrývající vchod, naskytl se jí hrozný obraz. Doktorka Thompsonová ležela na podlaze, oči doširoka rozevřené. Byla uškrcena - kolem krku měla rudý pruh s náznaky modrých podlitin a - malý dáreček od vraha - corpus delicti, drát, který způsobil její předčasný odchod, měla pořád ještě obtočený kolem hrdla. Na krku jí osychaly kapky krve - drát se jí zaryl opravdu hluboko do kůže.
Lara polkla. Celý vnitřek stanu vypadal, jako by jím proletěl uragán - polní lůžko převrácené, pokrývky rozházené okolo. Pracovní stůl povalený, dopisy, dokumenty, knihy a i stránky z nich ležely všude.
Vedle vchodu stála truhla, kterou našli pod prázdnou hrobkou u Nefertitiny sochy. Byla plná zlata a drahých pokladů - náramků, čelenek, a různých jiných královniných ozdob. Byla převázaná provazy, jako by si ji někdo přichystal k cestě. Vedle ní se povalovaly další cestovní vaky, nadité věcmi z odkrytých hrobů.
"Kohopak to tu máme?" Lara se prudce otočila, až se jí trochu zamotala potlučená hlava. Proti ní stál Roger.
"C-co se to tu děje, proboha?!" vykoktala. "Jak - vždyť ti zabili matku!"
"Vážně? A kdo jako? C-c." Na tváři se mu objevil pohrdlivý škleb. Laře se najednou zdálo, že kolem je nějak moc živo. Zpoza stanů i z nich se začaly vynořovat siluety postav, zahalených do plášťů, a měsíc odrážel svůj svit od dýk, nožů a hlavní zbraní v jejich rukou.
Lara nevědomky pozvedla ruku a obtočila dlouhé, štíhlé prsty kolem Skaraba - jako by to byl její talisman. Roger si jejího pohybu všiml.
"Co to tam máš?"
Když neodpověděla, vychrlil na chlápky kolem nějaké příkazy v cizí řeči, které Lara nerozuměla, jen v ní poznala arabštinu. Několik z nich se kolem ní shluklo; chytili ji tak, aby se nemohla hýbat.
Roger k ní přistoupil a strhl jí Skaraba z krku. V očích se mu zablýskla chamtivost, když rozevřel kožený váček a viděl posvátného brouka.
"Tedy Laro," pronesl, "Takový poklad sis chtěla nechat pro sebe, hm? O tomhle zrovna něco vím…" odmlčel se.
"Omar! Ahmed!" Roger vychrlil na své pochopy další várku příkazů. Dva z chlápků, kteří Laru drželi, sotva znatelně přikývli.
Poslední věc, kterou si Lara zapamatovala, byl Roger, jak se na ni škodolibě šklebí a pak chrlí další příkazy v arabštině svým lidem. Lara z jeho řeči rozpoznala jen dvě slova: Luxor a Cairo… a pak ztratila vědomí.

Další spřátelený blog!!

26. srpna 2007 v 19:00 | LaraHCroft |  Historie blogu
V rubrice Spřátelené blogy přibyl další krásný blog o Tomb Raideru. Autorem je Adam.

Diplom za správnou odpověď v 2.Otázce

26. srpna 2007 v 16:13 | LaraHCroft |  Historie blogu
Tady je Diplom pro Adama který správně odpověděl v 2. Otázce. Blahopřeji:-)

2.Otázka

25. srpna 2007 v 20:15 | LaraHCroft |  Historie blogu
Tak, a je tady další rébus, aby prověřil vaše znalosti o Laře! Moje druhá otázka zní:
  • Kde se nachází Lara na obrázku?
(napište která to je hra, kolo, a kde přesně Lara stojí)
Jsem zvědavá na vaše odpovědi!
Vaše LaraHCroft:-)

Diplom za 2. Croftovku

25. srpna 2007 v 10:31 | LaraHCroft |  Historie blogu
Na blogu larca.blog.cz byla 2.Croftovka a za správné vyřešení jsem dostala diplom. Moc ti děkuji Katjo je krásný:-)

Rozvrhy hodin s Larou

20. srpna 2007 v 16:24 | LaraHCroft |  Pro vás
Prázdniny se blíží ke konci a škola brzy začne a tak jsem pro vás připravila pár rozvrhů s Larou. Abyste si trochu zpříjemnili začátek školního roku…( Rozvrhy si můžete zkopírovat sami pro sebe, ale prosím vás nekopírujte je na jiné blogy.)
Lara Croft (na 8 hodin)
Angel of Darkness
Legend
Lara Croft (na 10 hodin)
Angel of Darkness
Legend

Dostala jsem Diplom za 1. Croftovku

20. srpna 2007 v 16:12 | LaraHCroft |  Historie blogu
Na blogu larca.blog.cz se konala 1. Croftovka. Za správnou odpověď jsem dostala tento překrásný diplom:-) Děkuji ti Katjo:-)!

Tomb Raider VI. Angel of Darkness

18. srpna 2007 v 13:47 | LaraHCroft |  Moje Videa
Přichází na scénu další moje video. Tentokrát je o TR6 Angel of Darkness. Tak snad se vám bude líbit:-)

Můj Diplom za Bleskovku!

17. srpna 2007 v 17:40 | LaraHCroft |  Historie blogu
Na blogu angel-of-darkness.blog.cz se konala 1. Croftová bleskovka. Za správnou odpověď jsem získala diplom. A tady ho máme:-) Je moc krásný. Děkuji ti Demonic Angel:-)

KRÁLOVNIN KLENOT - Kapitola třetí: Tajný úkryt

16. srpna 2007 v 20:24 | Charlie |  Povídky2
"Vypadá to, že jsme přišli pozdě. Zřejmě byla hrobka vyloupena už dříve."
Lara si sedla na zem, vedle víka sarkofágu. Vzduch byl horký, vydýchaný a dusivý. Rukama si sevřela hlavu, přejela štíhlými prsty přes obličej a protřela si oči.
Na okamžik zadoufala, že opravdu mohla mít to štěstí a nalezla hrob legendární královny Nefertiti. Ze země sebrala hrst prachu a promnula ho v ruce. Něco jí na tomhle místě nesedělo.
"Proč tu není pokladnice? I kdyby prázdná, další místnosti snad byly v hrobkách vznešených osob obvyklé, ne?"
Lara svými slovy uhodila hřebík na hlavičku. Všichni hned začali místnost prohledávat, ohmatávali zdi a poklepávali na podlahu. Lara ještě chvilku přemýšlela. Ještě jedna věc jí přišla zvláštní. Vstala a oklepala ze sebe prach. Vzala si svou baterku a namířila ji do nitra sarkofágu. Kužel bílého světla prořízl šero a osvětlil kout hrobu.
Byla tam díra.
---

Velká asi jen tři centimetry čtvereční, ale když do ní Lara namířila baterkou, mohla vidět, že dno sarkofágu tvoří jen tři centimetry tlustá deska a pod ní je ukrytá černočerná tma. Pustila baterku a prsty jedné ruky strčila do díry. Zabrala vší silou a podařilo se jí desku nadzdvihnout. Rychle pod ni vrazila druhou ruku a zvedla ji úplně. Tenká deska, která neunesla svou vlastní váhu, se rozpůlila a rozsypala. Její kusy se propadly dolů do tmy.
---
Lara vlezla do hrobu a spustila se dolů, na podlahu temné chodby. William jí hodil baterku a pak se i se zbytkem skupiny spustil po laně dolů.
Lara šla chodbou jako první. Byla dost úzká, s nízkým stropem, a svažovala prudce dolů. Několikrát zahla doprava a bylo jasné, že se stáčí kamsi dolů pod hrobku. Najednou se od sebe stěny vzdálily a vytvořily větší místnost. Archeologové vešli dovnitř a osvítili ji loučemi, které vydávaly lepší světlo než baterky. Světlo jejich pochodní ozářilo celou místnost a zahnalo stíny do temnějších koutů. Po stěnách se rozeběhly řady hieroglyfů a různé postavy, nakreslené po stěnách, jako by ožily.
Místnost byla prázdná, až na jednu malou bednu a sochu uprostřed. Lara k ní přistoupila. Socha, představující krásnou ženu, byla vytesána z jednoho kusu hladkého mramoru. Žena, kterou představovala, byla oblečená do dlouhé suknice s odhalenou hrudí. Z půvabné tváře s jemnými rysy na Laru shlížel pár moudrých očí. Byla to socha královny Nefertiti, nedotčená zubem času.
Kolem krku měla vytesaný široký náhrdelník, zpodobňující posvátného ptáka Ibise. Svými rozepjatými křídly tvořil oblouk, který se spojoval na královnině šíji. Přestože byl jen vytesaný, byl skutečně nádherný; umně propracovaný od jemných perutí až po štíhlý krk, vystrkující hlavu do popředí.
V pařátech držel věc, která jako by jediná k soše nepatřila. Byl to brouk velký jako malé vejce, posvátný Skarabeus vyrobený z modrého kamene, známého jako Lapis lazuli. Jakýsi umělec mu zvýraznil rysy zlatým žilkováním.
Lara zvedla ruku a zlehka se brouka dotkla. Jako by jí ho chtěl darovat, Ibis ho pustil z pařátků. Lara ho zachytila do rozevřené dlaně.
Rozhlédla se. Všichni kolem byli v plné práci, fotili stěny a obrazy. Nikdo jí nevěnoval pozornost. Lara si rychle stáhla ze zad batoh, brouka zabalila do čistého plátěného kapesníku a schovala ho do jedné kožené kapsy batohu. Nevěděla, proč to udělala. Jen jí tělem proudil zvláštní pocit.
---
Vysoko na skálu dorazili na velbloudech žoldáci a vykradači hrobek ve svých beduínských převlecích. Jejich vůdce stál na okraji srázu. Dalekohledem sledoval stanový tábor archeologů. Ti už vylézali z podzemí a rozvířili shon kvůli novému objevu. Jejich pozorovateli hlavou táhly myšlenky a plány na to, jak je o jejich poklady připravit a jak se jich zbavit.
Odložil svůj dalekohled a potichu jak stín se vrátil ke svým lidem.
"Počkáme do tmy," prohlásil.

Tomb Raider V. Chronicles

14. srpna 2007 v 17:50 | LaraHCroft |  Moje Videa
Nastupuje další díl z mé série videí. Dala jsem si na něm záležet tak doufám, že vám bude líbit:-) Vaše LaraHCroft.

Tomb Raider IV. The Last Revelation

13. srpna 2007 v 21:42 | LaraHCroft |  Moje Videa
LHC: Moje  videa o TR4. Doufám, že se vám budou líbit:-)
Pohodlně se usaďte…